Historia powstania Domu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski

Od ponad dwudziestu pięciu lat właściciele oraz kadra Domu Pogrzebowego WOJCIECH RUTKOWSKI świadczą swe profesjonalne i wysokiej jakości usługi funeralne Rodzinom, których dotknęła śmierć najbliższych, a Ich pragnieniem jest zorganizowanie pięknej i niezapomnianej ceremonii pochówku. Specjalnością tej firmy jest bowiem zaplanowanie oraz obsługa pogrzebów Osób Zmarłych (łącznie z Ich wcześniejszym transportem na miejsce planowanego pożegnania) zgodnie z wytycznymi i preferencjami Rodziny odnośnie charakteru i oprawy planowanej uroczystości, rodzaju wykorzystanych utensyliów czy specyficznych, dodatkowych wymogów.

Pracownicy zakładu służą swą wszechstronną wiedzą oraz pomocą nie tylko Klientom z terenu województwa wielkopolskiego (w którym to, firma posiada swoje biura obsługi), ale również wszędzie tam (w kraju i za granicą), gdzie będzie to życzeniem Rodziny Zmarłego. Na bazie swojego doświadczenia oraz posiadanych możliwości, dokładają oni wszelkich starań, aby umożliwić Państwu spokojne i godne pożegnanie z najbliższymi. Wieloletnia obecność na rynku, wysoka konkurencyjność świadczonych usług oraz opinia firmy rzetelnie wypełniającej swoje zadania pokazuje, że założenia te są przez personel firmy skrupulatnie zrealizowane. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów współpracy Pogotowia Pogrzebowego z Firmą Pogrzebową W. Rutkowski na terenie Poznania oraz całego województwa – zakłady pogrzebowe Poznań.

Zakres usług świadczonych przez Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski

Kompleksowa pomoc w organizacji pochówków Osób Zmarłych, transport zwłok oraz prochów, jak również pomoc w przeprowadzeniu ekshumacji, to główne kategorie usług świadczonych przez Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI. Najpopularniejszymi wśród nich są wyznaniowe oraz świeckie pogrzeby Zmarłych, zarówno te tradycyjne, trumnowe, jak i urnowe powiązane z procesem kremacji.

Firma pana Wojciecha na bazie współpracy z pobliskimi spalarniami, już od wielu lat świadczy usługi kremacyjne (realizowane w obecności Rodziny lub bez Jej udziału), tak dla Klientów w Polsce, jak i dla Osób Zmarłych sprowadzanych z zagranicy. W tym przypadku wypełnienie całej dokumentacji (ewentualnie tłumaczeń z języka obcego), uzyskanie wymaganych zezwoleń oraz dowóz Zmarłego do krematorium, pozostaje w gestii pracowników zakładu Rutkowski.

Dom pogrzebowy pana Wojciecha obsługuje pochówki wszystkich wyznań, ustala terminy w konkretnych parafiach, u duchownych oraz z zarządcami cmentarzy tak, aby wszystko przebiegło sprawnie, bezproblemowo i było zgodne z oczekiwaniami Rodziny. Pogrzeb świecki realizowany i prowadzony jest przez wyszkolonego mistrza ceremonii, który tworzy na cześć Zmarłego mowę pożegnalną, dobiera podkład muzyczny towarzyszący uroczystości oraz konieczne akcesoria. Warto zaznaczyć, że wykorzystywane przy każdym pogrzebie utensylia, takie jak: urny, trumny, tabliczki, krzyże, relikwiarze, wykonane z różnych materiałów, posiadające odmienne wzory oraz ceny, znajdują się na miejscu w biurach zakładu.

Co istotne firma pana Rutkowskiego dysponuje nie tylko własną profesjonalną chłodnią i sumiennymi, doświadczonymi pracownikami, ale także nowoczesną flotą karawanów, które służą miejscowym eksportacjom Osób Zmarłych bądź ich transportowi na rynku lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Zakład pogrzebowy posiada wszelkie konieczne zezwolenia i koncesje na realizację tych przewozów, zarówno drogą lądową, morską, jak i powietrzną. Z kolei jego pracownicy dysponują wiedzą i doświadczeniem w uzyskaniu pełnej dokumentacji, tłumaczeń oraz akceptacji ze strony krajowych i zagranicznych konsulatów lub ambasad. W firmie Rutkowski Klienci mogą ponadto skorzystać z usług profesjonalnego asystenta pogrzebu, który wyręczy Państwa w licznych obowiązkach towarzyszących planowaniu ostatniej drogi Zmarłego. Ustali oprawę muzyczną oraz kwiatową (zakład posiada własną kwiaciarnię, która wedle życzenia, z żywnych lub sztucznych kwiatów wykonuje okolicznościowe wieńce, palmy, stroiki i bukiety) ceremonii, odwiedzi z Państwem urzędy, cmentarze czy parafie, aby tam, od razu na miejscu ustalić wszystkie sprawy formalne oraz pomoże uzyskać należne Rodzinie Zmarłego świadczenia i zasiłek pogrzebowy.

Adres biura Firmy Pogrzebowej Wojciech Rutkowski

Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI Poznań ma swoją siedzibę przy ul. Fabianowo 36 oraz w Kole, przy ul. Poniatowskiego 30. Kompetentni pracownicy zakładu świadczą pomocą wszystkim Klientom bez względu na rejonizację. Zawsze i wszędzie służą wsparciem odnośnie zorganizowania przewozu Osoby Zmarłej (Jej prochów) lub zorganizowaniem Jej pochówku. By móc szybko udzielić Państwu dokładnych informacji o swych usługach lub natychmiastowo zająć się eksportacją Zmarłego do chłodni, personel firmy przez cały tydzień oraz w święta czuwa pod całodobowym numerem telefonu.