Informacje o Domu Pogrzebowym Wojciech Rutkowski z Poznania

Dom Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI to firma, która łączy wieloletnią tradycję z nowoczesnością w dziedzinie usług funeralnych. Istnieje nieprzerwanie od 1995 roku. Swoje usługi świadczy na terenie Poznania oraz powiatu poznańskiego w województwie wielkopolskim – szczegóły współpracy możecie Państwo sprawdzić tutaj – zakłady pogrzebowe poznański. Charakteryzuje się ogromnym doświadczeniem w kompleksowej organizacji pogrzebów zarówno wyznaniowych, jak i świeckich. Priorytetem dla właściciela i starannie dobranego zespołu kompetentnych pracowników jest zapewnienie spokoju i komfortu Osobom dotkniętym startą i mierzącym się z organizacją pogrzebu. Odpowiednie przygotowanie personelu, wiedza i nowoczesne zaplecze techniczne są gwarancją profesjonalnie realizowanych usług, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami Rodziny.

Oferta Usług Zakładu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski

Osoby, którym przyszło pożegnać najbliższego członka Rodziny i zorganizować ceremonię ostatniego pożegnania mogą liczyć na kompleksową pomoc ze strony Zakładu Pogrzebowego WOJCIECH RUTKOWSKI. Empatyczni i zaangażowani pracownicy pomogą we wszystkich sprawach formalnych oraz organizacyjnych. Na życzenie Klienta zakład może oddelegować osobę pełniącą rolę asystenta pogrzebowego. Odpowiada on za dopełnienie wszystkich spraw w urzędach i instytucjach oraz sprawuje pieczę nad zaplanowaniem i realizacją całej ceremonii. Klienci mogą również powierzyć firmie wszystkie sprawy związane z transportem i pochówkiem. Jedną z usług świadczonych przez zakład jest całodobowa eksportacja ciała na terenie Polski i Europy. Sprowadzenie Zmarłego do Polski przebiega zgodnie z wymaganymi przepisami międzynarodowymi, dzięki posiadaniu odpowiednich koncesji i licencji oraz ogromnemu doświadczeniu w tej kwestii. Ponadto dom pogrzebowy posiada specjalnych pełnomocników w kilku krajach europejskich, dzięki którym wszystkie procedury są przeprowadzane szybko i sprawnie. Po przewiezieniu ciała Zmarłego do nowoczesnej chłodni,  przechowywane jest w godnych warunkach i profesjonalnie przygotowywane do pochówku. Wykwalifikowana kadra pracowników zajmuje się wykonaniem toalety pośmiertnej, tanatokosmetyki oraz ubraniem zmarłego w odzież żałobną.

W przypadku tradycyjnego pochówku zakład oferuje ogromny wybór różnorodnych trumien, w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych. Jeśli natomiast życzeniem samego Zmarłego lub jego Rodziny jest pochówek poprzedzony skremowaniem, firma Pana Wojciecha wychodzi naprzeciw, proponując specjalne trumny kremacyjne oraz eleganckie urny na prochy. Pracownicy biura obsługi redagują stosowne klepsydry informujące o miejscu i terminie pogrzebu. Nieodłącznym elementem każdego pogrzebu są zawsze kwiaty, które wyrażają uczucia wdzięczności, szacunku i miłości wobec Zmarłego. Rodzina i inni uczestnicy pogrzebu mogą zamówić wieńce, wiązanki i bukiety, które są starannie wykonane przez florystów z najwyższej jakości kwiatów żywych lub sztucznych.  Przygotowane kompozycje kwiatowe mogą zostać następnie dostarczone do kościoła lub na cmentarz. Zakład oferuje również niezapomnianą i wzruszającą oprawę muzyczną w wykonaniu zawodowych muzyków, którzy zgodnie z życzeniem Rodziny mogą zagrać utwory żałobne lub inne, które były ulubionymi Zmarłego. Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI wykonuje również usługi  ekshumacji ciała lub szczątków ludzkich. Proces ma miejsce, kiedy Rodzina chce przenieść ciało do innego grobu lub jeśli zaistnieje konieczność oględzin lekarsko-sądowych. Zakład przeprowadza czynności zgodnie z wszystkimi przepisami sanitarnymi oraz pomaga w zgromadzeniu wymaganych pozwoleń i dokumentów.

Zdając sobie sprawę z tego jak ważna dla Rodziny jest ceremonia ostatniego pożegnania, wszyscy pracownicy firmy szczegółowo przygotowują jej każdy etap, aby sprostać wszelkim oczekiwaniom i życzeniom zamawiającego. Dzięki profesjonalizmowi i solidnemu podejściu do swojej niezwykle trudnej i odpowiedzialnej pracy zakład zyskał sobie renomę i zaufanie Klientów.

Siedziba Zakładu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski

Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI Poznań prowadzi działalność w dwóch lokalizacjach, tj. w Poznaniu przy ul. Fabianowo 36 oraz w Kole przy ul. Poniatowskiego 30. Wraz z Grupą Pogotowie Pogrzebowe swoim zasięgiem obejmuje Poznań i powiat poznański oraz powiat kolski. Pod tymi adresami można uzyskać niezbędną pomoc i wsparcie.