fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy OLIMP Wrocław

ul. Czarnieckiego 29/2, 53-110 Wrocław

801 12 12 12

570 434 488

Kompleksowe usługi pogrzebowe we Wrocławiu, całodobowe eksportacje i organizacja pogrzebu.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe we Wrocławiu

Jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia i musisz zmierzyć się z jednym z najtrudniejszych zadań, czyli organizacją pogrzebu bliskiej osoby – jesteśmy tu właśnie po to, aby Ci pomóc. Zajmiemy się wszystkim, począwszy od wypełnienia formalności, transportu ciała, aż po kompleksowe przygotowanie pochówku. Wybierając całodobowy, ogólnopolski numer pogrzebowy 801 12 12 12 pokierujemy Cię, co powinieneś robić krok po kroku i jakimi kwestiami powinieneś zająć się w dalszej kolejności przygotowywania uroczystości pogrzebowej.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Pogotowia Pogrzebowego we Wrocławiu?

Pomoc w organizacji pogrzebu - Pogotowie Pogrzebowe

Sprawdzone zakłady pogrzebowe we Wrocławiu

Pogotowie Pogrzebowe wybrało we Wrocławiu zakład pogrzebowy, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży funeralnej, wykwalifikowaną, profesjonalną i pełną empatii kadrę. Zakład oferuje zarówno tradycyjne ceremonie pożegnalne z trumną, pochówki z użyciem urny, jak również ceremonie świeckie. Firma posiada szeroki wybór trumien, urn, wieńców i wiązanek pogrzebowych. Co również bardzo ważne, Zakład Pogrzebowy OLIMP Wrocław posiada własne krematorium.

Usługi pogrzebowe Wrocław – 801 12 12 12

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego Olimp podchodzą indywidualnie do każdej Rodziny oraz Osoby Zmarłej. Swoją pracę opierają na życzliwości, takcie oraz szacunku do klienta. Gwarantują międzynarodowy oraz krajowy transport zmarłych, własne pomieszczenia chłodnicze oraz kaplice pożegnalne. Pomagają klientom w rozliczeniu pogrzebu w ramach zasiłku ZUS, a także w wypełnieniu wszelkich formalności urzędowych, kościelnych oraz cmentarnych. Firma pogrzebowa z Wrocławia w swojej ofercie ma również pomoc w przygotowaniu nekrologów, oprawy muzycznej ceremonii, oprawy kwiatowej, a także pomoc w wyborze utensyliów pogrzebowych. Pełna powaga, profesjonalizm i terminowość w wykonywaniu zleconych usług sprawiły, że zakład Pogotowia Pogrzebowego znajdujący się we Wrocławiu, od lat cieszą się nieposzlakowaną opinią wśród wielu Rodzin. Wysoka jakość oferowanych usług oraz całodobowa dyspozycyjność sprawiają, że każde pożegnanie Osoby Zmarłej jest wykonywane z godnością i należytym szacunkiem.

Panorama Wrocławia

WrocławWrocław jest miastem na prawach powiatu położonym w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Miasto to jest siedzibą władz województwa dolnośląskiego oraz powiatu wrocławskiego. Wrocław jest również czwartym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców (642 869) i piątym pod względem powierzchni, która wynosi 292,82 km². Wrocław to miasto wielokrotnie nagradzane za innowacyjność. Zostało sklasyfikowane jako miasto o znaczeniu globalnym oraz zostało umieszczone w pierwszej setce miast określanych „najlepszym do życia”. We Wrocławiu bardzo rozwinięty jest sektor usług bankowych, w mieście siedziby mają największe polskie banki oraz inne mocno rozwinięte i powszechnie znane firmy, np. zakład farmaceutyczny Hasco-Lek. Przez miasto przebiegają dwie autostrady – A4 i A8 oraz wiele dróg europejskich, krajowych i wojewódzkich. Wrocławska kolej ma połączenia z większością miast w kraju, z wieloma miastami obsługuje szybkie połączenia składami Pendolino. W mieście znajduje się również Port Lotniczy Wrocław. Będąc w mieście, warto zwiedzić malowniczy Rynek reprezentujący style różnych epok, zabytkowe kościoły i archikatedry oraz ogród zoologiczny, będący najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, a także piątym w Europie najchętniej odwiedzanym przez turystów zoo.

widok na sky tower we wrocławiu

Cmentarze na terenie Wrocławia

Na terenie Wrocławia znajduje się bardzo duża ilość cmentarzy, jest ich ponad 20. Wyjątkowym miejscem na mapie wrocławskich nekropolii jest Stary Cmentarz Żydowski – położony przy ul. Ślężnej ze statutem muzeum – to wyjątkowe miejsce zarówno dla historyków, jak i znawców sztuki ze względu na macewy znajdujące się na terenie cmentarza. Są one bogato zdobione, pełne symboliki, wyjątkowe w skali kraju i Europy. Niektóre z pomników zostały zbudowane nawet w stylu egipskim oraz mauretańskim. Jest to miejsce pochówku wielu znanych ludzi zarówno z Polski, jak i Europy. Największym cmentarzem Wrocławia jest Cmentarz Osobowicki, położony przy ul. Osobowickiej 59. Na terenie cmentarza można znaleźć około 40 grobów pochodzących sprzed 1945 roku, są to głównie groby oznaczone krzyżami szeregowców, podoficerów i oficerów. Na terenie można znaleźć również kwaterę bezimiennych ofiar stalinizmu, straconych żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych. W polu oznaczonym literą „M” znajduje się z kolei kwatera muzułmanów, których nagrobki oznaczone są symbolem półksiężyca.

Cmentarz na terenie Wrocławia

Krematoria we Wrocławiu

Usługi kremacji we Wrocławiu świadczy wspomniany wyżej, należący do Grupy Pogotowie Pogrzebowe Zakład Pogrzebowy Olimp, który posiada własne krematorium znajdujące się w Strzelinie. Dodatkowo na terenie miasta działa jeszcze jeden obiekt kompleksowo zajmujący się usługami kremacji.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe