fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy CONCORDIA Częstochowa

ul. Ikara 59, 42-221 Częstochowa

801 12 12 12

34 362 71 57

Jesteśmy po to, aby Państwu pomóc w tym trudnym dla Państwa czasie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Częstochowie

Straciłeś bliską osobę i potrzebujesz pomocy w organizacji godnej i taktownej ceremonii pogrzebowej? Pomożemy Ci ze wszystkim, zadbamy o Twój spokój i spełnienie ostatniej woli Osoby Zmarłej. We współpracy z godnym zaufania zakładem pogrzebowym z Częstochowy zorganizujemy transport ciała do chłodni, wypełnimy niezbędne formalności i zapewnimy najwyższej jakości usługi pogrzebowe w przystępnych cenach.

Usługi pogrzebowe w mieście Częstochowa świadczy rekomendowany przez nas zakład pogrzebowy. Pomoc można uzyskać pod całodobowym numerem 801 12 12 12.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe Częstochowa

Na terenie Częstochowy i województwa śląskiego działa sprawdzony i profesjonalny zakład Pogotowia Pogrzebowego. W swoim wyborze kierowaliśmy się przede wszystkim:

  • wysoką jakością oferowanych usług,
  • przystępnością cen,
  • kompleksową obsługą Klienta,
  • indywidualnym podejściem do każdego Klienta, wyrozumiałością i troską.

Zakład spełnia wszystkie wymogi, dbając o Klienta na każdym etapie organizacji ceremonii pożegnalnej. Personel firmy świadczy pomoc przy wypełnianiu formalności dotyczących pochówku, kremacji, transportu zwłok oraz uzyskania zasiłku pogrzebowego. Kompleksowa pomoc obejmuje także doradztwo podczas wyboru trumien, urn oraz dekoracji florystycznych. Zakład Pogrzebowy CONCORDIA Częstochowa posiada wszelkie zezwolenia i certyfikaty niezbędne do sprowadzenia ciała z zagranicy, dodatkowo pracownicy biegle posługują się czterema językami obcymi, co daje Klientowi gwarancję profesjonalnie wykonanej usługi, z dopilnowaniem najmniejszych szczegółów przewozu, bez przeszkód i przykrych niespodzianek. Zakład Pogotowia Pogrzebowego organizuje pochówki tradycyjne, urnowe poprzedzone kremacją, a także ceremonie świeckie i różnych wyznań.

Aleja Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie - Pogotowie pogrzebowe

Herb miasta częstochowa

Częstochowa jest miastem na prawach powiatu położonym w południowej części Polski, w województwie śląskim. Miasto jest największym ośrodkiem kulturalnym, administracyjnym oraz gospodarczym w regionie. Liczba mieszkańców miasta wynosi 220 433. Jednocześnie, Częstochowa jest miejscem kultu maryjnego. Każdego roku dociera tu wiele pielgrzymek, tysiące Polaków. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który uznawany jest za cudowny, przyciąga rzesze wiernych.

Od setek lat w mieście rozwija się przemysł metalowy, dzięki rudom żelaza występującym na terenie i w okolicach miasta. Znajduje się tu jedna z największych hut stali w Polsce – ISD Huta Częstochowska, a także wiele firm czołowych producentów wyrobów metalowych w kraju. Przez miasto przebiega wiele dróg krajowych i wojewódzkich oraz autostrada A1. Częstochowa nie posiada własnego lotniska, najbliższe mieści się w Pyrzowicach. Jako średniowieczne miasto obfituje w zabytki, głównie sakralne – odwiedzający chętnie udają się do Alei Najświętszej Maryi Panny – będącej zespołem zabytkowych i urokliwych kamienic. Dodatkowo wartym uwagi jest Kościół Św. Jakuba oraz archikatedra Świętej Rodziny, powstająca w latach 1901-1927.

Cmentarze na terenie Częstochowy

Na terenie miasta znajduje się 5 cmentarzy. Jednym z ciekawszych jest cmentarz żydowski w dzielnicy Dąbie, na którego terenie znaleźć można około 4-5 tysięcy macew, zarówno z napisami w języku polskim, jak i hebrajskim. Cmentarz żydowski mieści wiele grobów upamiętniających czasy Holocaustu, m.in. zbiorowy grób wojenny członków Żydowskiej Organizacji Bojowej, a także zbiorowy grób wojenny żydów zamordowanych 4 stycznia 1943 roku. Większość cmentarza porośnięta jest lasem i gęstym bluszczem.

Krematorium w Częstochowie

W Częstochowie działa jedno krematorium, które umożliwia wykonanie pochówku urnowego. Zakłady pogrzebowe prowadzące działalność na terenie miasta zapewniają kompleksową pomoc w zorganizowaniu pogrzebu z kremacją.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe