Historia Domu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski

Zakład Pogrzebowy Wojciecha Rutkowskiego w Kole to firma z tradycjami i ogromnym wieloletnim doświadczeniem. Funkcjonowanie na rynku usług pogrzebowych wymaga od właściciela i jego pracowników specjalnych umiejętności. Liczy się tu szczególna wrażliwość na potrzeby ludzi pogrążonych w żałobie po stracie najbliższych osób. Stan rozpaczy po śmierci bliskich sprawia, że każda czynność formalna wymuszoną potrzebą organizacji godnego pożegnania staje się niewykonalna. Wyszkolona i kompetentna grupa ludzi zajmie się profesjonalną organizacją całości pogrzebu. Uwzględniony zostanie każdy szczegół i wszystko zostanie wykonane w najszybszym z możliwych terminie. Przestrzeganie zasad etyki zawodowej warunkuje wykonywanie na najwyższym poziomie czynności dotyczących pochówku. Pilotowanie wszystkich spraw związanych z organizacją uroczystości z ramienia zakładu pogrzebowego przejmuje asystent Rodziny. W Jej imieniu sprawnie przeprowadzi Rodzinę przez wszystkie zawiłości formalnoprawne w urzędach i instytucjach. Ponadto uzgodnienie szczegółów dotyczących pogrzebu może zostać przeprowadzone w komfortowych warunkach, w domu Klienta, co z pewnością zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Usługi w ofercie Zakładu Pogrzebowego Wojciecha Rutkowskiego

Życzliwość, chęć pomocy, umiejętność wsłuchiwania się w oczekiwania i indywidualne podejście do każdego zadania sprawia, że zakład pogrzebowy pana Wojciecha Rutkowskiego podejmie się zorganizowania pochówku z zachowaniem tradycji i obrzędów religijnych. Świecka uroczystość także może być przeprowadzona według planu rodziny albo z udziałem osoby prowadzącej – mistrza ceremonii. Do celebracji każdego pochówku niezbędne są utensylia dostępne w zakładzie. Początkowym etapem realizacji kompleksowej usługi pogrzebu jest przewiezienie ciała z miejsca zgonu do chłodni znajdującej się w firmie. W warunkach optymalnego schłodzenia Osoba Zmarła pozostaje do czasu przygotowań pogrzebu. Specjalnie wyszkoleni pracownicy wykonają profesjonalne zabiegi związane z pełną toaletą pośmiertną. Tanatokosmetyka pozwala przygotować ciało zmarłego na ostatnie pożegnanie tak, aby ułatwić najbliższym ten czas. Kompleksowa usługa oznacza dbałość o wszystkie szczegóły uroczystości. W obowiązkach zakładu pogrzebowego Wojciecha Rutkowskiego jest zapewnienie odpowiedniej i godnej oprawy muzycznej i florystycznej. Z ogromnym wyczuciem specjalista dopasuje tło muzyczne uroczystości, zapewniając aparaturę nagłaśniającą. Doświadczeni floryści przygotują przepiękne i nietuzinkowe kompozycje kwiatowe. Każdy wieniec, wiązanka czy bukiet mogą być wykonane według wzoru z katalogu zakładu albo na specjalne życzenie Rodziny. Do ozdobnych dekoracji dołączane są szarfy z napisami lub bileciki. Każda ozdoba z kwiatów żywych lub sztucznych ma charakter indywidualnego podziękowania, oddania szacunku i pamięci dla osoby zmarłej.

Rodzina, wybierając formę pochówku, decyduje o sposobie ostatniego pożegnania. Powszechnym jest pogrzeb tradycyjny w trumnie. Współczesne czasy przyniosły nowoczesny sposób pochówku w urnie. Wcześniej jednak należy dokonać spopielenia ciała zmarłego. Do wykonania usługi kremacji zakład jest przygotowany od strony formalnej i praktycznej. Pracownicy wiedzą jakie dokumenty należy przygotować. Rodzina może być obecna przy przeprowadzaniu kremacji. Następnie ossuarium z prochami należy pochować w tradycyjnym grobie lub w specjalnej niszy w kolumbarium. Firma posiada specjalnie wyposażone pojazdy przeznaczone do przewozu trumien i urn. Certyfikowane platformy i stelaże pozwalają na bezpieczny transport w całym kraju, szczególnie na terenie województwa wielkopolskiego – zakłady pogrzebowe wielkopolskie. Zakład pogrzebowy pana Wojciecha ma ogromne doświadczenie w sprowadzaniu zwłok z zagranicy. Procedura pozyskiwania wszystkich niezbędnych dokumentów w urzędach obcych krajów jest przedstawicielom tego domu pogrzebowego doskonale znana. W zakresie działania jest jeszcze usługa ekshumacji. Wymaga ona zachowania obostrzeń sanitarnych, a prace muszą być wykonane w ściśle oznaczonym przez przepisy sanitarno-epidemiologiczne terminie tj. od 16 października do 15 kwietnia.

Położenie Zakładu Pogrzebowego Wojciecha Rutkowskiego

Siedziba firmy mieści się w Kole przy ul. Józefa Poniatowskiego 30. Mieszkańcy miasta Poznań mogą się też zwrócić po pomoc w organizacji pogrzebu do pracowników firmy Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI Poznań przez cały tydzień 24 godziny na dobę w siedzibie przy ul. Fabianowo 36.