fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy SACRUM Kielce

ul. Stefana Okrzei 2/1, 25-525 Kielce

801 12 12 12

41 366 31 77

Zakład pogrzebowy z wieloletnim doświadczeniem, usługi pogrzebowe Kielce.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Kielcach

Utrata bliskiej osoby wiąże się z żalem i rozgoryczeniem, ale też z wieloma niespodziewanymi obowiązkami i wydatkami. W takiej sytuacji bardzo często nie wiemy, co powinniśmy zrobić, kogo powiadomić i jakie dalsze kroki podjąć. Właśnie po to powstało Pogotowie Pogrzebowe, pozostajemy do Państwa dyspozycji codziennie, przez całą dobę, pomożemy przejść przez ten trudny czas i wypełnić szereg formalności związanych z pochówkiem. Zorganizujemy transport zwłok, zarówno ten lokalny, jak i międzynarodowy wymagający wielu uprawnień i specjalistycznej wiedzy. Z empatią i troską będziemy Państwu towarzyszyć w tym najtrudniejszym czasie. Zadbamy, aby ceremonia pożegnalna odbyła się z taktem i w najlepszym porządku.

Wysokiej jakości usługi pogrzebowe w Kielcach – całodobowa pomoc pod numerem 801 12 12 12.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe Kielce

Pogotowie Pogrzebowe w Kielcach zaufało Zakładowi Pogrzebowemu SACRUM Kielce. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, która stawia przede wszystkim na profesjonalne wykonywanie usług pogrzebowych. Odpowiednio dobrana kadra pracowników do każdego Klienta podchodzi w sposób szczególny, zapewniając jak największe wsparcie i zrozumienie w tych trudnych chwilach. Zakład pogrzebowy w Kielcach wykonuje pogrzeby zlecone zarówno przez osoby prywatne, jak i instytucje państwowe, samorządowe i inne podmioty prawne. W zależności od wyboru Klienta firma pogrzebowa organizuje pogrzeby religijne różnych wyznań, a także świeckie z mistrzem ceremonii. Wykonuje je na wszystkich cmentarzach komunalnych i parafialnych. Zakład pogrzebowy z Kielc kompleksowo realizuje usługi, począwszy od wypełnienia wszelkich formalności związanych z ostatnim pożegnaniem, aż po pomoc przy uzyskaniu zasiłku i profesjonalną obsługę ceremonii.

Dom pogrzebowy dysponuje zarówno szerokim wyborem trumien we wszelakich wzorach, urn, jak i innych akcesoriów funeralnych niezbędnych do godnego pochówku. Firmie pogrzebowej można powierzyć nie tylko samą usługę pogrzebu, ale również transport zwłok z całego kraju i z zagranicy. Ideą zakładu pogrzebowego z Kielc jest podanie pomocnej dłoni, otoczenie Rodziny Zmarłego troską, a zaraz po tym wykonanie wysokiej klasy usługi ostatniego pożegnania.

Miasto Kielce położone jest w malowniczych Górach Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą, w środkowo-wschodniej części Polski. Miasto jest stolicą województwa świętokrzyskiego, a liczba jego mieszkańców wynosi blisko 195 tysięcy osób. Kielce to mocno rozwinięte regionalne centrum gospodarcze, jednocześnie obfite w instytucje naukowe, a także kulturalne. W Kielcach znajduje się wiele fabryk największych polskich firm branży budowlanej, a także zabytki przyciągające turystów z całej Polski, m.in. kościoły i bazyliki. Co bardzo ważne w centrum targowo-wystawienniczym „Targi Kielce” w cyklu dwuletnim organizowane są Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO, które są bardzo ważnym wydarzeniem dla przedstawicieli branży funeralnej.

Targi Kielce - Necroexpo 2022

Cmentarze na terenie Kielc

W Kielcach znajduje się 5 cmentarzy, z czego 2 z nich to cmentarze rzymskokatolickie, 1 prawosławny, 1 żydowski, a także 1 komunalny. Ten ostatni – nazywany Cmentarzem Starym jest najstarszym istniejącym na terenie miasta. Za datę powstania nekropolii przyjmuje się początek XIX wieku. Jest to miejsce spoczynku wielu zasłużonych Polaków, m.in. członków Armii Krajowej, dowódców Wojska Polskiego czy też żołnierzy poległych w wojnach napoleońskich. Cmentarz jest wpisany na listę zabytków, niektóre aleje znajdujące się w nim objęte są ścisłą ochroną konserwatorską.

Godnym zainteresowania jest również Cmentarz jeńców radzieckich położony w Kielcach u podnóża szczytu Telegraf. Na cmentarzu spoczywają jeńcy straceni w niedaleko położonym obozie niemieckim w czasach II Wojny Światowej. Kolejny to cmentarz żydowski, który mieści się przy ul. Pakosz Dolny. Na jego terenie znajduje się około 330 nagrobków, niemalże połowa z nich ustawiona jest w formie ekspozycji nazywanych lapidariami. Wymienione wyżej dwa cmentarze rzymskokatolickie to tzw. Białogon przy ul. Kolonia 30B, a także cmentarz „Nowy” znajdujący się przy ul. Spokojnej.

Czy w Kielcach jest krematorium?

W Kielcach istnieje wiele zakładów pogrzebowych oferujących usługę kremacji. Natomiast jedno z najbliższych krematoriów znajduje się w Skarżysku-Kamiennej.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe