fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI Poznań

ul. Fabianowo 36, 60-005 Poznań

801 12 12 12

782 042 988

Zakład Pogrzebowy Poznań – usługi pogrzebowe.

Zobacz

Domy i zakłady pogrzebowe Poznań?

Zakład pogrzebowy z Poznania z wieloletnią tradycją zajmuje się całodobowym odbiorem Zmarłego i przygotowaniem pogrzebu – zadzwoń 801 12 12 12.

Ile jest zakładów pogrzebowych w Poznaniu?

Zakład pogrzebowy, Usługi pogrzebowe oraz Domy pogrzebowe zarejestrowane na terenie miasta to około 80 podmiotów gospodarczych. Miasto Poznań znajduje się u ujścia rzeki Cybiny, nad rzeką Wartą na Pojezierzu Wielkopolskim. Liczba mieszkańców Poznania wynosi 534 813 osób, co sprawia, że miasto to jest piąte w Polsce pod względem liczby ludności oraz szóste pod względem powierzchni, która wynosi 261.91 km2. Poznań jest wielokrotnie nagradzanym miastem na arenie międzynarodowej, cechuje się bardzo wysokim standardem życia mieszkańców, dostępem do bardzo dobrej jakości edukacji oraz opieki medycznej. W mieście funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy Poznań-Ławica, a przez miasto przebiega 5 dróg krajowych, w tym jedna autostrada, oraz wiele dróg wojewódzkich. Transport kolejowy w Poznaniu również jest silnie rozwinięty, przez Poznański Węzeł Kolejowy przebiega 8 linii, co sprawia, że jest to jeden z największych i najbardziej ruchliwych, o największym znaczeniu węzłów kolejowych w Polsce.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Poznaniu

Zakład pogrzebowy na terenie Poznania i okolic, który świadczy usługi pogrzebowe dla Pogotowia Pogrzebowego ma ponad 60-letnie doświadczenie. Wsparcie personelu firmy obejmuje każdy etap organizacji ceremonii pożegnalnej, jak również wypełniania formalności urzędowych i cmentarnych. Gotowość i całodobowa chęć pomocy personelu sprawia, że zakład ten cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami klientów od wielu lat. Dbałość o każdy szczegół oraz profesjonalne doradztwo to cechy charakterystyczne tego zakładu. Bogata oferta firmy obejmuje zarówno pogrzeby tradycyjne z trumną, jak i kremacyjne z użyciem urny, ceremonie wyznaniowe oraz świeckie.

Herb miasta Poznań Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI Poznań  oferuje przygotowanie zwłok do pochówku, sprawny transport, a także tworzenie, wydruk oraz plakatowanie nekrologów zawierających najważniejsze informacje o Osobie Zmarłej, zarówno w formie tradycyjnej, jak i również w prasie i Internecie. Profesjonalni kierowcy gwarantują bezpieczny i sprawny transport zarówno na terenie całej Polski, jak i poza jej granicami. Firma posiada ekskluzywne karawany, specjalistyczne samochody spełniające wszystkie wymogi oraz stosowne zezwolenia. Personel firmy w sposób sprawny i profesjonalny zapewnia pomoc w uzyskaniu zasiłków z instytucji, stara się odciążyć klienta z większości spraw związanych z organizacją ceremonii. Zakład Pogotowia Pogrzebowego w Poznaniu gwarantuje terminowość oraz kompleksowość wykonywanej usługi, a każde zlecenie realizowane jest z szacunkiem i należytą powagą.

Cmentarze na terenie Poznania

Na terenie Poznania znajduje się bardzo duża ilość cmentarzy. Wart szczególnej uwagi jest jeden z największych cmentarzy w Polsce – cmentarz komunalny Junikowo. Liczba pochowanych osób na cmentarzu przy ulicy Grunwaldzkiej sięga prawie 140 tysięcy. Na cmentarzu tym można spotkać bogato zdobione mauzolea rodów cygańskich, a także pomniki upamiętniające żołnierzy Armii Krajowej. Kolejną wartą szczególnej uwagi nekropolią jest Cmentarz Miłostowo jest to największy cmenatrz jeśli chodzi o zajmowany obszar oraz drugi pod względem ilości pochowanych osób. Wyjątkowym cmentarzem jest także Cmentarz Jeżycki. Cmentarz ten został wpisany na listę zabytków ze względu na nagrobki i pomniki ukazujące różne style i nurty w sztuce rzeźbiarskiej. Z biegiem lat na cmentarzu pojawiały się zarówno pomniki w stylu secesyjnym, jak i również bardziej modernistyczne, co nadaje cmentarzowi wyjątkowy w skali kraju charakter.

Krematorium w Poznaniu

Zakłady Pogrzebowe działające na terenie Poznania korzystają zarówno z krematorium zlokalizowanego w tym mieście, jak i ze spopielarni w Środzie Wielkopolskiej.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe