fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ARKA Tychy

ul. Wyszyńskiego 20, 43-100 Tychy

801 12 12 12

32 327 42 08

Tyski Zakład Pogrzebowy Arka świadczy kompleksowe i profesjonalne usługi pogrzebowe.

Zobacz

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Tychach

Zakład pogrzebowy w Tychach, który współpracuje z Pogotowiem Pogrzebowym ma wieloletnie doświadczenie, dzięki temu świadczy profesjonalne usługi pogrzebowe.

Herb miasta TychyTychy to miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce, w województwie śląskim. Na terenie tego województwa do współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym weszły liczne zakłady pogrzebowe śląskie. Należą do jednego z ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej, usytuowane w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto podzielone jest na 17 dzielnic. Według danych ze stycznia 2021 roku Tychy liczą 127 590 mieszkańców. Na terenie miasta działają zakłady motoryzacyjne koncernu Fiat oraz General Motors. W Tychach istnieje również podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miasto znane jest z najstarszego, nieprzerwanie działającego browaru w Polsce – Tyskie Browary Książęce. Na terenie zakładu istnieje Muzeum Piwowarstwa.

Około 15 km na północ od Tychów biegnie autostrada A4 ze Zgorzelca przez Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów do granicy z Ukrainą. Natomiast ok. 20 km na zachód od miasta biegnie autostrada A1, dzięki czemu aglomeracja ma dobrą komunikację lądową z Europą. Tychy mają również dogodne połączenie drogowe z lotniskiem w Pyrzowicach.

Na listę zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa wpisane są między innymi Kościół Parafialny św. Marii Magdaleny, Kościół Huty Paprockiej, zespół ,,Browaru Obywatelskiego”. Ważnym elementem przestrzeni jest również duża liczba parków i skwerów. Miasto zajmuje 9 miejsce w Polsce, jeśli chodzi o powierzchnię parków spacerowo-wypoczynkowych. Zwiedzać możemy między innymi zabytkowy park przy ulicy Katowickiej, tzw. Park Browarniany. Miasto otoczone jest dużym kompleksem leśnym i pozostałościami po Puszczy Pszczyńskiej.

Pogotowie Pogrzebowe w Tychach

Zakład Pogrzebowy ARKA Tychy należy do Pogotowia Pogrzebowego i świadczy kompleksowe i profesjonalne usługi pogrzebowe. Jest to firma z rodzinnymi tradycjami, która działa na terenie miasta od przeszło 19 lat. Właściciel oraz wykwalifikowana kadra pracowników dzięki bogatej wiedzy, oraz pierwszorzędnemu zapleczu technicznemu od lat realizuje zarówno pogrzeby tradycyjne, jak i urnowe. Firma stawia sobie za cel indywidualne podejście do każdego Klienta, by ułatwić przejście przez ten szczególnie ciężki czas oraz umożliwić oddanie hołdu bliskiej osobie. W trosce o rodziny pogrążone w żałobie dom pogrzebowy oferuje profesjonalne doradztwo i kompleksową organizację pogrzebu, od momentu przyjęcia usługi przez wszystkie etapy organizacji ceremonii. Pracownicy są dyspozycyjni o każdej porze dnia i nocy, przez 7 dni w tygodniu.

Zakład Pogrzebowy organizuje odbiór ciała z każdego, wskazanego przez najbliższych miejsca. W razie konieczności pracownicy pomagają w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z wypłaceniem zasiłku pogrzebowego ZUS, ustaleniem szczegółów w kancelarii parafialnej oraz u zarządcy cmentarza. Firma dysponuje szerokim asortymentem trumien, urn, odzieży dla zmarłego oraz niezbędnymi akcesoriami funeralnymi. Dodatkowo ARKA współpracuje z doświadczonymi zakładami florystycznymi, dzięki czemu istnieje możliwość przygotowania wyjątkowej oprawy kwiatowej. Zakład Pogrzebowy ARKA ma w posiadaniu również kaplicę pożegnań, a na życzenie klienta zakład umożliwia wynajem autokarów dla uczestników ceremonii. Firma oferuje także usługę ekshumacji.

Cmentarze na terenie miasta Tychy

Na terenie miasta znajduje się kilka cmentarzy parafialnych, w tym: Cmentarz Parafialny Cielmice, Cmentarz Parafialny Nowokościelna, Cmentarz Parafialny Paprocany, Cmantarz Parafialny Stare Tychy, Cmentarz Parafialny Urbanowice, Cmentarz Parafialny Żwaków. W dzielnicy Wartogłowiec, położonej w północnej części miasta znajduje się Tyski Cmentarz Komunalny oraz parafia rzymskokatolicka św. Józefa Robotnika. Na cmentarzu w Wartogłowcu pochowane są między innymi ofiary lawiny w Tatrach z 2003 roku oraz Ryszard Riedel – wokalista zespołu Dżem.

Krematorium w Tychach

Na terenie miasta nie działa żadne krematorium, natomiast mieszkańcy korzystają z krematoriów usytuowanych między innymi w Rudzie Śląskiej i Żorach. Zachęcamy do sprawdzenia jakie zakłady pogrzebowe na terenie województwa współpracują z Pogotowiem Pogrzebowym.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe