fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy STYX Rybnik

ul. Małachowskiego 70, 44-251 Rybnik

801 12 12 12

601 530 578

Zakład Pogrzebowy Rybnik – całodobowa pomoc w organizacji pogrzebu i przewozie zwłok.

Zobacz

Usługi pogrzebowe Rybnik 801 12 12 12

Zakład Pogrzebowy z Rybnika rekomendowany przez Pogotowie Pogrzebowe świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe zarówno na terenie miasta, jak i na obszarze całego Śląska. Oferuje najwyższej jakości pomoc w przygotowaniu ceremonii pogrzebowej, kremacji, transportu zwłok i wszelkich spraw związanych z pochówkiem. Tanie, godne i taktowne pogrzeby.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Pogotowia Pogrzebowego w Rybniku?

  • Infolinia Pogotowia Pogrzebowego działa przez całą dobę, pomożemy Ci natychmiast po otrzymaniu od Ciebie telefonu;
  • Sprawy formalne dopełnimy za Ciebie, dając ci komfort i czas na pożegnanie z ukochaną osobą;
  • Zorganizujemy kremację i transport zwłok, również z zagranicy, co wiąże się z koniecznością dopełniania wielu formalności;
  • Zdajemy sobie sprawę, że pogrzeb to często duże, nieprzewidziane wydatki, dlatego dostosujemy usługi pogrzebowe do Twoich możliwości finansowych.

Pogotowie Pogrzebowe w Rybniku

Zakład Pogrzebowy w Rybniku, który świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe dla Pogotowia Pogrzebowego, wyróżnia się profesjonalizmem, podejściem do Klienta i wieloletnim doświadczeniem. Dba o zapewnienie wsparcia bliskim Osoby Zmarłej na każdym etapie organizacji pogrzebu. Wrażliwy na potrzeby Klienta personel pomoże w wypełnieniu wszelkich formalności urzędowych, związanych z pochówkiem oraz zasiłkiem pogrzebowym. Zakład pogrzebowy STYX Rybnik oferuje Klientom także transport ciała wysokiej klasy karawanami. Kadra prowadzi fachowe doradztwo nie tylko w zakresie wyboru trumien i urn, ale też dekoracji florystycznych w postaci wieńców, bukietów, palm i wiązanek.

Zwieńczeniem ceremonii pożegnalnej na życzenie Klienta może być piękna oprawa muzyczna w wykonaniu profesjonalnych muzyków, których usługi oferuje zakład. Firma pogrzebowa gwarantuje dyskrecję, sumienność i terminowość w wykonaniu usługi, z zachowaniem największego szacunku, powagi i taktu.

Rybnik

Herb Rybnika

Rybnik jest miastem na prawach powiatu położonym w południowej części Polski, w województwie śląskim. Liczba jego mieszkańców wynosi ponad 138 tysięcy osób. Na obrzeżach miasta znajduje się elektrownia cieplna – będąca największą elektrownią na Górnym Śląsku i jedną z największych w kraju. Na terenie miasta znajdują się dwie kopalnie węgla kamiennego. Przez Rybnik przebiega wiele dróg wojewódzkich, jedna droga krajowa i autostrada A1. Infrastruktura drogowa Rybnika cały czas się rozwija. Przez miasto przebiega 5 linii kolejowych mających duże znaczenie dla ruchu pasażerskiego i towarowego.

Rybnik, mimo że jest niedużym miastem, posiada na swoim terenie wiele zabytków wartych odwiedzenia, jest to np. Bazylika Św. Antoniego, która została wybudowana w latach 1903-1906. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest zabytkowa kopalnia węgla kamiennego „Ignacy”. Atrakcją kopalni są maszyny parowe pochodzące z 1900 i 1920 roku oraz zabytkowa wieża ciśnień służąca obecnie turystom jako punkt widokowy.

Cmentarze w Rybniku

W Rybniku w dzielnicy Północ znajduje się cmentarz komunalny. Jest to największy cmentarz w mieście. Na terenie nekropolii znajduje się mur upamiętniający zasłużonych mieszkańców Rybnika, a także groby obrońców września ’39. Duża część cmentarza uległa zniszczeniu w wyniku powodzi tysiąclecia, która miała miejsce w 1997 roku. Wiele nagrobków zostało wtedy podmytych, dlatego też dla upamiętnienia tych osób powstała zbiorowa mogiła.

Rybnik cmentarz komunalny zbiorowa mogiła

Zbiorowa mogiła na Cmentarzu Komunalnym w Rybniku

Czy w Rybniku jest krematorium? – Kremacja Rybnik

Na terenie Rybnika nie funkcjonuje żadne krematorium. Zakłady pogrzebowe w Rybniku oferujące usługę kremacji, realizują ją kompleksowo, współpracując z okolicznymi spopielarniami zwłok z terenu województwa.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe