fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy LEONARDO Legnica

ul. Wrocławska 105, 59-220 Legnica

801 12 12 12

76 724 60 60

Firma posiada bogate doświadczenie w realizacji pochówków różnych wyznań.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Legnicy

Herb miasta LegnicaLegnica to liczące ponad 99 tys. mieszkańców miasto na prawach powiatu, zlokalizowane w części środkowej województwa dolnośląskiego. Zajmuje ono trzecie miejsce na Dolnym Śląsku pod względem powierzchni (56,29 km²) i jest największym miastem wchodzącym w skład Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedzianego. Wśród jego licznych walorów i bogactw naturalnych znajduje się sztuczny zalew na Czarnej Wodzie, Kozi Staw, a także zabytkowy, liczący ponad 52ha park leśny – Lasek Złotoryjski oraz kompleks Kąpieliska Północnego i Parku Gdańskiego. Bardzo dobrze rozwinięta jest komunikacja – krzyżują się tutaj autostrada A4, droga ekspresowa S3, droga krajowa 94 oraz drogi wojewódzkie 323 i 364. Sprawia to, że miasto to cieszy się dużą popularnością wśród polskich i zagranicznych inwestorów. Swoje siedziby w okolicach Legnicy mają między innymi firma Winkelmann produkująca artykuły z branży sanitarnej, zakład zielarski Herbapol, Huta Miedzi Legnica czy zakłady podlegające KGHM Polska Miedź.

Do najważniejszych zabytków miasta należą:

  • Zamek Piastowski,
  • Muzeum Miedzi,
  • okazała katedra Św. Piotra i Pawła,
  • ewangelicki kościół Marii Panny,
  • zabytkowy most na rzece Kaczawie,
  • a także zlokalizowane na Rynku Galeria Ring i „Pod Przepiórczym Koszem”.

Na terenie Legnicy znajduje się również Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza oraz liczne uczelnie, w tym Wyższe Seminarium Duchowne, Wyższa Szkoła Medyczna oraz Wyższa Szkoła Menedżerska.

Legnica Kościół Mariacki, Plac Mariacki, Galeria Piastów

Usługi pogrzebowe Legnica, sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w mieście

Na terenie miasta Pogotowie Pogrzebowe reprezentuje Zakład Pogrzebowy Leonardo Legnica. Firma od ponad dwudziestu lat niesie pomoc Rodzinom w żałobie po stracie najbliższych. Stoi na straży wysokiej jakości świadczonych usług funeralnych oraz pełnego zrozumienia indywidualnych oczekiwań Klientów. Najważniejszymi wartościami, którymi w swej codziennej pracy kieruje się kadra firmy, są współczucie, empatia, a także zrozumienie i kompleksowa pomoc. Ten sprawdzony zakład pogrzebowy zorganizuje świeckie ceremonie pogrzebu oraz te, o charakterze wyznaniowym, bez względu na to jakiej religii wyznawcą była Osoba Zmarła.

Dopełni za Państwa niezbędnych kwestii formalnych w placówkach ochrony zdrowia, instytucjach państwowych, ubezpieczeniowych oraz u zarządców cmentarzy. Tak, aby maksymalnie odciążyć Was w tych trudnych chwilach straty, a jednocześnie zapewnić, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. W razie konieczności personel firmy bezpiecznie przetransportuje ciało Osoby Zmarłej do własnej chłodni, a także przeprowadzi procedurę ekshumacji. Zakład pogrzebowy do dyspozycji Klientów posiada własne, nowoczesne krematorium. Posiada również kaplicę, w której spokojnie można pożegnać się z ukochanym bliskim. Na miejscu mogą Państwo zapoznać się z szerokim asortymentem utensyliów funeralnych, na czele z trumnami, urnami, a także kompozycjami kwiatowymi i nagrobkami.

Cmentarze na terenie Legnicy

Na terenie Legnicy znajdują się trzy nekropolie. Największą z nich, zajmującą obszar ponad 45 ha to Cmentarz Komunalny, którego zarządcą jest Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. To właśnie na nim mieści się słynny grób Lidii Nowikowej, Rosjanki, której historia życia znalazła odzwierciedlenie w filmie Waldemara Krzystka pt. „Mała Moskwa”. Pozostałe dwie nekropolie w mieście, obecnie już nieczynne to Cmentarz Żydowski, a także poniemiecki Cmentarz Ewangelicki.

Krematorium w Legnicy

Miasto Legnica dysponuje własnym krematorium, zlokalizowane jest ono na terenie Cmentarza Komunalnego. Dodatkowo w pobliżu Legnicy znajdują się jeszcze inne spopielarnie, między innymi ta, należąca do zakładu Pogotowia Pogrzebowego – firmy pogrzebowej Leonardo. Dzięki temu, zakłady pogrzebowe w mieście Legnica mogą dokonać spopielenia zwłok w pełni bezpiecznie, sprawnie, a także w konkurencyjnych cenach.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe