fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy SŁAWOMIR WIERZBICKI Białystok

Jana Klemensa Branickiego 17, 15-085 Białystok

801 12 12 12

502 584 892

Dom Pogrzebowy Wierzbicki – kompleksowe usługi pogrzebowe w Białymstoku, kremacja, transport zwłok.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Białymstoku

Białystok jest miastem na prawach powiatu, położonym w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Zachęcamy do sprawdzenia działalności Pogotowia Pogrzebowego na tym terenie –  Zakłady Pogrzebowe Podlaskie. Miasto jest siedzibą władz ziemskiego powiatu białostockiego, leży nad rzeką Białą. Białystok dzieli się na 28 dzielnic. Powierzchnia miasta wynosi 102,12 km2, a populacja miasta wynosi 297 554 mieszkańców. Miasto jest ośrodkiem przemysłu elektronicznego, maszynowego, drzewnego, a także włókienniczego i wielu innych. Dodatkowo, w Białymstoku odbywa się wiele targów i różnorodnych wydarzeń związanych z handlem, handel odbywa się głównie z krajami na wchodzie. Dodatkowo jest ono znane z corocznych Targów Tekstylno-Odzieżowych, Konsumpcyjnych, Żywności i Przetwórstwa. W północno-wschodniej części Polski to właśnie Białystok jest największym węzłem komunikacyjnym. Przez obszar miasta przebiega bardzo ważna, mająca znaczenie europejskie, linia kolejowa Rail Baltica. Przez Białystok przebiega również wiele dróg krajowych i wojewódzkich. Znaczenie ma tu międzynarodowa europejska trasa pośrednia północ-południe E67, nazywana Via Baltica, łącząca miasta Europy Zachodniej z krajami skandynawskimi. Białystok jest również miejscem, gdzie krzyżują się cztery linie kolejowe, z miasta dostępne są połączenia do miast takich jak Warszawa, Kraków, Olsztyn, Wrocław, Gdańsk czy Jelenia Góra.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe w Białymstoku

Pogotowie Pogrzebowe nawiązało w Białymstoku współpracę z zakładem posiadającym wieloletnie doświadczenie, zdobyte ciężką i sumienną pracą na rzecz Rodzin dotkniętych stratą najbliższych osób. 40-letnia obecność właściciela zakładu w branży funeralnej, doskonała jej znajomość i ogromne zaangażowanie w każdą usługę, zaowocowały w bardzo dużą ilość pozytywnych opinii i miano firmy godnej zaufania.

By odciążyć Rodzinę i umożliwić jej jak najbardziej komfortowe przejście przez okres związany z organizacją pochówku, firma przygotowała wiele usług, a także szeroki wachlarz rzeczy niezbędnych do zrealizowania pięknej i godnej ceremonii pożegnalnej. Oferta zakładu obejmuje różnorodne trumny, również kremacyjne, oraz urny. Zakład posiada własne krematorium, co jest niewątpliwym atutem. Życzliwy personel bierze na siebie wypełnianie wszelkich formalności, kompletowanie dokumentacji w przypadku kremacji, ekshumacji, a także rzeczy podstawowych – urzędowych, kościelnych oraz cmentarnych. Firma oferuje dużą ilość akcesoriów funeralnych oraz dewocjonaliów w przystępnych cenach. Na klientów czekają akcesoria takie jak krzyże, tabliczki, modlitewniki, znicze i inne. Dodatkowo, z pomocą obsługi można dokonać doboru idealnej oprawy florystycznej, bowiem firma posiada bardzo duże zaplecze wieńców, wiązanek, zarówno z kwiatów żywych jak i sztucznych. Właściciel zakładu zdaje sobie z tego, że ważna jest nie tylko oprawa ceremonii pogrzebowej, ale również wygląd osoby zmarłej. Zakład w asortymencie posiada pełną garderobę pogrzebową, dzięki fachowemu doradztwu personelu osoba zmarła w dniu pożegnania z najbliższymi będzie reprezentować się schludnie i nienagannie. W sytuacjach gdy ukochana osoba odchodzi poza granicami kraju, ważne jest, by sprowadzenie jej do Polski odbywało się w sposób bezpieczny. Firma realizuje przewozy osób zmarłych, pośredniczy w wypełnianiu formalności związanych z ambasadami, konsulatami i innymi urzędami. Przewóz odbywa się w specjalnie dostosowanym karawanie, spełniającym wszelkie surowe wymogi, wyposażonym w odpowiednie filtry i wkłady. Zakład Pogotowia Pogrzebowego dysponuje własną chłodnią, a także salą wystawień i kaplicę pożegnalną.

Cmentarze na terenie Białegostoku

Na obszarze Białegostoku znajduje się wiele cmentarzy o bogatej historii, godnych uwagi i dłuższego zastanowienia. Jedną z takich nekropolii jest cmentarz żydowski przy ulicy Wschodniej, utworzony w 1892 roku. Na terenie cmentarza spoczywają ofiary pogromu białostockiego, dokonanego w 1906 roku na 88 osobach. Jedną z najstarszych nekropolii na mapie miasta jest cmentarz św. Rocha, zlokalizowany na osiedlu Wysoki Stoczek. Cmentarz podlegający pod parafię Wszystkich Świętych charakteryzuje się właśnie obecnością imponującej, neobarokowej świątyni. Najstarsze nagrobki tego cmentarza pochodzą z 1927 roku.

Krematorium w Białymstoku

Na terenie Białegostoku znajduje się jedno krematorium, przy ul. Ciołkowskiego 163, należy ono do firmy pogrzebowej, która współpracuje z Pogotowiem Pogrzebowym – Zakład Pogrzebowy SŁAWOMIR WIERZBICKI Białystok. Drugie, znajduje się około 5 km od miasta, w miejscowości Karakule.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe