fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy HOFMAN Katowice

ul. Gliwicka 80C ,40-857 Katowice

801 12 12 12

32 242 26 27

Firma „Hofman” istnieje od 1950 roku…

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Katowicach

Herb Miasta KatowiceKatowice to miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce. Miasto jest siedzibą władz województwa śląskiego, a populacja ludności na jego terenie wynosi 292 774 mieszkańców, co plasuje miasto na 10 pozycji w kraju. Miasto znane jest z rozwijającej się kultury, sportu, a także swojego charakteru akademickiego. Gospodarka Katowic oparta jest w dużej mierze na sektorze usług, w szczególności pośrednictwa finansowego, obsługi firm, nieruchomości oraz administracji publicznej. Przez miasto przebiega autostrada A4, w okolicach przebiega autostrada A1, a także wiele ważnych dróg krajowych. W mieście działa również międzynarodowy port lotniczy Katowice-Pyrzowice, obsługujący corocznie ok. 3 mln pasażerów. Co roku w Katowicach odbywa się wiele targów o różnorodnej tematyce, targi te są znane w całym kraju, jak również poza jego granicami i są to m.in.: międzynarodowe targi motoryzacyjne oraz międzynarodowe targi górnictwa, energetyki i metali. Na terenie miasta można podziwiać wiele zabytków takich jak drewniany kościółek św. Michała Archanioła, wybudowany w XVI wieku i znajdujący się w dzielnicy Brynów, jedyną istniejącą w Polsce 35-metrową wieżę spadochronową, a także Archikatedrę Chrystusa Króla, największą w kraju. W Katowicach poza kościołami rzymskokatolickimi można spotkać również wiele kościołów protestanckich, żydowskich, buddyjskich oraz zbory Świadków Jehowy. Jednym z ważniejszych miejsc w mieście jest ulica Mariacka w dzielnicy Śródmieście.

Ulica mariacka w katowicach - pogotowie pogrzebowe

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

W Pogotowiu Pogrzebowym w Katowicach usługi świadczy zakład z  wieloletnim doświadczeniem. Właściciele oraz pracownicy Zakładu Pogrzebowego Hofman potrafią doskonale sprostać wszelkim wymaganiom klienta dzięki wszechstronnej wiedzy zdobywanej przez lata. Wrażliwość, sumienność i tradycja, to cechy, którymi firma kieruje się od samego początku swojej działalności, po dzień dzisiejszy. Wykonuje zarówno pochówki tradycyjne, jak i świeckie, obsługuje ludzi każdej wiary, nie pozostawiając nikogo bez pomocy w tak trudnej chwili, jaką jest ostatnie pożegnanie osoby bliskiej. Zakład Pogrzebowy HOFMAN świadczy także usługi kremacji, organizacji pogrzebów z urną. Posiada bardzo szeroką ofertę usług pogrzebowych w przystępnych cenach, dzięki czemu klient jest w stanie załatwić wszystko w jednym miejscu przy wsparciu wykwalifikowanej, empatycznej i życzliwej kadry pracowników. Pomoc zakładu dotyczy praktycznie wszystkiego, co jest związane z organizacją pochówku, począwszy od świeżych kwiatów, wiązanek i wieńców, przez nekrologi, aż po oprawę muzyczną ceremonii pogrzebowej i szeroki wybór trumien i urn. Zakład Pogotowia Pogrzebowego w Katowicach zajmuje się również budową grobowców, ekshumacją, a także transportem międzynarodowym zmarłych.

Cmentarze na terenie Katowic

W Katowicach znajduje się spora ilość cmentarzy różnych wyznań. Wartym uwagi jest cmentarz żydowski położony przy ul. Kozielskiej 16, w dzielnicy Śródmieście. Na cmentarzu tym znajduje się wiele starych i okazałych macew z okresu II Wojny Światowej, jak również pomnik poświęcony ofiarom Holocaustu, wykonany w formie szerokiego, rozbudowanego ołtarza. Pierwszą osobą pochowaną na tym cmentarzu było czteroletnie dziecko.

Krematorium w Katowicach

Firma Pogrzebowa Hofman jest jedyną, która posiada własne krematorium na terenie Katowic. Z jego usług korzystają zakłady pogrzebowe działające na terenie miasta i okolic.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe