Dzieje Firmy Pogrzebowej Pietrek

Firma Pogrzebowa PIETREK, której założycielem i właścicielem jest pan Marcin Pietrek, od 2003 roku oferuje swe profesjonalne usługi pogrzebowe na śląskim rynku funeralnym – szczegóły współpracy można sprawdzić na podstronie zakłady pogrzebowe śląskie. Prawie dwudziestoletnie doświadczenie w branży pogrzebowej, wysoka jakość świadczonych usług oraz zrozumienie i wsparcie okazywane osobom pogrążonym w bólu i żałobie po śmierci najbliższych sprawia, że zakład ten cieszy się w okolicy renomą i dużym zaufaniem mieszkańców. Indywidualne podejście personelu tego domu pogrzebowego do każdego klienta, wsłuchanie się w jego oczekiwania i preferencje oraz natychmiastowo udzielona pomoc to gwarancja rzetelności i fachowości firmy. Jeśli więc pragniecie Państwo, aby ostatnia droga Waszego Bliskiego miała swój niepowtarzalny i specyficzny charakter, zgodny z jego lub Państwa wolą – powierzcie całą organizację pogrzebu doświadczonym pracownikom Zakładu Pogrzebowego PIETREK.

Usługi oferowane przez Zakład Pogrzebowy Pietrek

Dom Pogrzebowy PIETREK oferuje swym Klientom całokształt usług pogrzebowych, tych podstawowych, związanych z zaplanowaniem i obsługą pochówków Osób Zmarłych, jak i towarzyszących mających na celu sprowadzenie zwłok lub ich transport czy obsługę florystyczną ceremonii pożegnania. Personel firmy doradzi i wesprze zarówno tych z Państwa, którzy chcą zorganizować pogrzeb wyznaniowy, jak i świecki, ten tradycyjny oraz połączony z procesem kremacji. Zakład pana Marcina swe usługi świadczy kompleksowo, co oznacza, że nie muszą Państwo szukać innych firm do wykonania prac grabarskich, obsługi muzycznej uroczystości czy też osób odpowiedzialnych za załatwienie kwestii należnych dokumentów do organów państwowych lub instytucji ubezpieczeniowych. We wszystkim pomoże Państwu doświadczona kadra Zakładu Pogrzebowego PIETREK, bowiem istotą jej działania jest maksymalne odciążenie Rodzin Osób Zmarłych od wszelkich formalności organizacyjnych, a wymaganie ich obecności tylko tam, gdzie jest to naprawdę konieczne. Po to, aby mogli Państwo poświęcić ten czas na spokojne przeżywanie swej żałoby oraz modlitwę w intencji Zmarłego, mając pewność, że wszystko zostanie perfekcyjnie zaplanowane i zrealizowane z troską o najdrobniejsze detale.

W przypadku, gdy życzeniem Osoby Zmarłej było (lub jest to decyzja jej Rodziny), aby jej pogrzeb miał charakter świecki, z ramienia zakładu poprowadzi i zaplanuje go wyszkolony mistrz ceremonii. Zadba on o dobór odpowiednich akcesoriów funeralnych czy utworu muzycznego nawiązującego do upodobań Osoby Chowanej, stworzy na jej temat mowę pożegnalną i wygłosi ją podczas ostatniego pożegnania, ponadto czuwał będzie nad całym przebiegiem uroczystości. W przypadku organizacji pochówku wyznaniowego, pracownicy Firmy Pietrek pośredniczą w ustalaniu szczegółów pogrzebu z duchownymi, przedstawicielami danego kościoła czy zarządcą cmentarza, na którym odbędzie się ceremonia, aby wszystko przebiegło sprawnie i bezkonfliktowo. Wszelkich ustaleń odnośnie mającego odbyć się pogrzebu, mogą Państwo dokonać telefonicznie lub na miejscu w siedzibie zakładu. Tam też zapoznać się można z dostępnymi od ręki lub sprowadzanymi na indywidualne zamówienie wzorami urn, trumien, krzyży czy drewnianych obudów nagrobków. Wytworzonych z wysokiej jakości materiałów i oferowanych w konkurencyjnych cenach. Warto tutaj podkreślić, że wszystkie usługi firmy mogą być kredytowane do wysokości należnego zasiłku z ZUS czy KRUS. W skład kadry firmy wchodzą również profesjonalni floryści, którzy wedle Państwa uznania przygotują okolicznościowe wieńce, bukiety, palmy i wiązanki, z kwiatów żywych, mieszanych lub sztucznych w dowolnej kolorystyce i kompozycji. Z kolei jeżeli zaistnieje taka potrzeba, transportem bliskiej Państwu Osoby Zmarłej zajmą się doświadczeni, posiadający lata praktyki kierowcy, którzy przez całą dobę pozostają w gotowości niesienia pomocy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych karawanów i busów marki Mercedes Benz mogą zająć się oni zarówno lokalną eksportacją Zmarłego (z domów prywatnych, szpitali, hospicjów czy domów opieki), jego przewozem na terenie kraju, jak i transportem międzynarodowym zwłok.

Lokalizacja Domu Pogrzebowego Pietrek

Siedziba główna Zakładu Pogrzebowego PIETREK Gliwice zlokalizowana jest przy ulicy Odrowążów 118. Z racji tego, że zakład ten świadczy swe usługi funeralne na terenie całej aglomeracji i powiatu gliwickiego, posiada on jeszcze dodatkowe oddziały w Gliwicach przy ulicy Daszyńskiego, pod numerem 1 oraz 589.  Otrzymają tam Państwo kompleksową pomoc w organizacji pochówku bliskich Wam osób, a dzwoniąc pod dostępny przez całą dobę, w dni powszednie oraz w święta numer telefonu, będziecie mogli zgłosić prośbę o eksportację Osoby Zmarłej.