fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Sprawdzone zakłady pogrzebowe w województwie śląskim

Herb województwa śląskiegoNa terenie województwa śląskiego Pogotowie Pogrzebowe nawiązało współpracę z profesjonalnymi zakładami pogrzebowymi świadczącymi kompleksowe usługi funeralne na najwyższym poziomie, cieszącymi się wieloma pozytywnymi opiniami wśród klientów. Wieloletnie doświadczenie pracowników zakładów, jak również empatia i fachowość personelu Pogotowia Pogrzebowego dają stuprocentową gwarancję natychmiastowej pomocy Rodzinie w obliczu utraty bliskiej osoby. Pomoc można uzyskać pod całodobowym numerem infolinii 801 12 12 12.

Pogotowie Pogrzebowe w województwie śląskim

Województwo śląskie położone jest w południowej części Polski, graniczy z Czechami i Słowacją, liczba ludności województwa sięga 4.5 miliona, a jego powierzchnia wynosi 12 333,09 km². Jest drugim województwem w Polsce, zaraz po mazowieckim, pod względem liczby ludności. Stolicą województwa są Katowice. Na terenie tego miasta z Pogotowiem Pogrzebowym współpracuje kilka zakładów pogrzebowych m.in Zakład Pogrzebowy HOFMAN Katowice. Województwo to jest jedynym w Polsce, gdzie liczba miast na prawach powiatu przewyższa liczbę samych powiatów. Miasta na prawach powiatu to: Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze i Żory. Województwo dzieli się na 17 powiatów, 167 gminy, z czego 49 to gminy miejskie, 22 – gminy miejsko-wiejskie a 96 jest gmin wiejskich.

Województwo śląskie znane jest głównie z przemysłu, na Śląsku jest największy odsetek osób pracujących właśnie w tej dziedzinie. Śląsk jest bardzo mocno zurbanizowany, a także bardzo dobrze zorganizowany pod względem komunikacyjnym, bowiem przebiegają tędy autostrady A1, A4, a także kilkanaście dróg krajowych i wojewódzkich. W województwie śląskim znajduje się również międzynarodowy port lotniczy Katowice-Pyrzowice. W Gliwicach znajduje się z kolei port rzeczny uznawany za jeden z najnowocześniejszych i najbardziej uniwersalnych portów śródlądowych w kraju.

W związku z silnie rozwiniętym przemysłem na Śląsku zwiedzić można Zabytkową Kopalnię Srebra oraz Skansen Górniczy „Królowa Luiza”. Poza przemysłem w województwie śląskim stale rozwija się turystyka. Do tego województwa należy część Beskidu Zachodniego, co zdecydowanie przyciąga miłośników górskich wycieczek. Beskid Śląski obfituje w ośrodki sportów zimowych, a także szlaki turystyczne, m.in. Szczyrk, Istebna, Ustroń. Beskid Śląski obfituje również w zabytkowe, głównie drewniane małe kościoły, pochodzące z XVI i XVIII wieku.

Województwo śląskie pod względem turystyki jest naprawdę wyjątkowe, bowiem na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie mieści się najstarsze wesołe miasteczko w Polsce, otwarte w 1959 roku, a także najstarsze i największe w Polsce obserwatorium astronomiczne i planetarium. Na Śląsku mieści się również największy w Polsce ogród botaniczny w Mikołowie, który głównie zajmuje się ochroną różnorodności biologicznej, hodowlą rzadkich i chronionych gatunków roślin oraz starych odmian drzew owocowych. Wartym odwiedzenia w Katowicach (sprawdź zakłady pogrzebowe na terenie katowic – zakłady pogrzebowe Katowice) jest również zbudowany w stylu neogotyckim Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, który tradycyjnie określany jest również jako Kościół Mariacki. Z kolei w Częstochowie – znanej jako miejsce kultu maryjnego i pielgrzymowania – warta uwagi jest Jasna Góra, pomnik historii z klasztorem paulinów oraz sanktuarium. Na Jasnej Górze mieści się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, uznawany przez katolików za cudowny.

Niewątpliwie ciekawym obiektem wartym odwiedzenia jest Stara Fabryka, czyli Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku-Białej, dokumentująca bogatą wieloletnią historię przemysłu wełnianego, a także innych gałęzi przemysłu, tj. drukarstwa, czy przemysłu metalowo-maszynowego. Na terenie muzeum obejrzeć można zgromadzone maszyny i urządzenia, a także wiele eksponatów. Znajduje się w nim wystawa poświęcona pożarnictwu i wodociągom, technice drukarskiej oraz produkcji kapeluszy. Muzeum Techniki i Włókiennictwa znajduj się w części budynku dawnej fabryki tkanin wełnianych, należącej do Rodziny Büttner. Rodzinna fabryka była jednym z większych tego typu zakładów na terenie dawnego Bielska. Obiekt ten z pewnością w sposób ciekawy prezentuje historię Bielska-Białej oraz innych miejscowości położonych na terenie Śląska, technik, przemysłu i zachodzących w nim z biegiem lat zmian.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe