Historia Firmy Pogrzebowej Pietrek

Firma „Pietrek” jest  zakładem działającym na terenie Gliwic powiatu gliwickiego oraz Zabrza od 2003 r. Szczegóły współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym możecie Państwo sprawdzić, wchodząc na zakłady pogrzebowe śląskie i wybierając odpowiednią lokalizację. Jest firmą kompleksowo zajmującą się usługami pogrzebowymi.  Właściciel Marcin Pietrek od lat stawia na wierność tradycjom i indywidualne podejście do każdej osoby odwiedzającej zakład. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na szeroki rozwój firmy, co dało możliwość kompleksowego i indywidualnego podejścia do każdego klienta.

Usługi Firmy Pogrzebowej Pietrek

Zakład Usług Pogrzebowych „Pietrek” świadczy kompleksowe usługi związane z pochówkiem, a także z transportem ciała osoby zmarłej. Oczywiście oferta firmy obejmuje także transport trumny lub urny z kaplicy do kościoła i z kościoła na cmentarz. Zakład dysponuje nowoczesną  chłodnią, która spełnia wszystkie wymogi i normy sanitarne oraz standardy europejskie. W Zakładzie znajduje się także pomieszczenie do toalety i kosmetyki pośmiertnej. W ofercie znajdziemy również takie usługi jak dopełnianie, na życzenie klienta wszelkich formalności związanych z aktem zgonu czy sprawami ubezpieczenia i zasiłku pogrzebowego. Na życzenie klienta pracownicy pomogą w formalnościach w takich instytucjach jak ZUS, KRUS czy PZU.  Pomogą także, w ustaleniu daty pogrzebu oraz przygotowaniu miejsca na cmentarzu. W ofercie Firmy znajduje się szeroki wybór nekrologów, które można wydrukować i umieścić we wskazanych miejscach. „Pietrek” to także salon, w którym znajdziemy szeroki wybór trumien, urn i krzyży charakteryzujących się ciekawym wzornictwem i starannym wykonaniem.

 

Zakład Pogrzebowy Pietrek

 

W swojej ofercie zakład pogrzebowy posiada także usługę kremacji. Przy wyborze tej formy pochówku możemy także liczyć na pomoc pracowników firmy, którzy zajmą się wszelkimi formalnościami związanymi z kremacją. Na życzenie klienta jest możliwość organizacji ceremonii zarówno świeckiej, jak i wyznaniowej. Każda z nich ma charakter indywidualny i jest zorganizowana z dbałością o wszelkie szczegóły, jakich wymaga ta uroczystość.  Tradycja, do której szczególną wagę przywiązuje właściciel, daje możliwość organizacji ceremonii pogrzebu zgodnie z życzeniami najbardziej wymagających żałobników. Empatia i fachowość, które ich charakteryzują, pozwalają na sprawną i delikatną opiekę, jaką jest otaczany każdy człowiek potrzebujący pomocy, w tym trudnym dla siebie czasie. Zakład posiada szeroki wybór akcesoriów pozwalających na organizację ceremonii, oferuje m.in. usługi florystyczne czy muzyczną oprawę uroczystości. Muzyka trębacza podkreśli wagę tej trudnej dla rodziny ceremonii. Firma zajmuje się także profesjonalnym transportem zwłok zarówno na terenie Polski jak i poza jej granicami. Doświadczeni pracownicy dopełnią wszelkich formalności w urzędach celnych, a ciało Państwa bliskiego zostanie przewiezione do kraju specjalistycznym pojazdem lub przetransportowane samolotem. Usługa pogrzebu to także przygotowanie miejsca pochówku zakład oferuje profesjonalne usługi grabarza, a także prace porządkowe na cmentarzu. Aby zapewnić rodzinie spokojne i godne przeżywanie tego trudnego okresu firma oferuje także wspomnianą wyżej pełną florystykę pogrzebową w zakresie wieńców, wystroju kaplicy czy kościoła.

Karawan Zakładu Pogrzebowego Pietrek Zabrze

 

Lokalizacja Firmy Pogrzebowej Pietrek

Firma Pogrzebowa „Pietrek” jest zlokalizowana w Gliwicach –zakłady pogrzebowe Gliwice, przy ulicy Daszyńskiego 1 i Daszyńskiego 589, a także Odrowążów 118 oraz w  Zabrzu przy ulicy Roosevelta 65.  Znajduje się w nim między innymi nowoczesna chłodnia, pomieszczenie do toalety i kosmetyki pośmiertnej, a także salon urn, trumien i innych akcesoriów pogrzebowych, wykonanych z najwyższej jakości materiałów.  Zakład świadczy usługi całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Firma zajmuje się organizacją uroczystości pogrzebowych na wszystkich cmentarzach powiatu gliwickiego, a także Zabrza.