Historia działalności Domu Pogrzebowego Pietrek

Dom Pogrzebowy PIETREK istnieje od 2003 roku, kiedy to jego właściciel pan Marcin Pietrek, rozpoczął swą działalność w branży funeralnej na terenie Gliwic, przechodząc na podstronę – zakłady pogrzebowe Gliwice, możecie Państwo sprawdzić szczegóły współpracy firmy z Pogotowiem Pogrzebowym. Chcąc zapewnić okolicznym mieszkańcom dostęp do wysokiej jakości usług pogrzebowych, fachowej wiedzy oraz pomocy ze strony wyrozumiałych i empatycznych pracowników, otworzył firmę, która obecnie cieszy się dużą popularnością i znakomitą renomą na obszarze aglomeracji gliwickiej i nie tylko. Ich profesjonalne i całościowe podejście do zagadnienia pochówku, wsparcie Rodzin będących w żałobie po stracie najbliższych w załatwieniu wszystkich koniecznych formalności urzędowych, prawnych i organizacyjnych w związku z planowaną uroczystością pochówku ich Zmarłych, jest cenione i często rekomendowane kolejnym osobom szukającym pomocy.

Zakres usług świadczonych przez Zakład Pogrzebowy Pietrek

Zakład Pogrzebowy PIETREK świadczy kompleksowe usługi kremacyjne i pogrzebowe nastawione na rzetelną pomoc, zrozumienie Rodziny oraz zapewnienie Zmarłemu należnego szacunku i godności. Specjalnością firmy jest fachowa obsługa uroczystości pochówków, religijnych – według kanonu wiary wyznawanej przez Osobę Zmarłą bądź jej Rodzinę, lub świeckich. Mogą one być połączone z procesem kremacji i przebiegać dwuetapowo lub mieć charakter tradycyjny, związany z obecnością na pogrzebie trumny. Wieloletni i doświadczony personel pana Marcina pomoże Państwu szczegółowo zaplanować i zrealizować piękną ceremonię pożegnania członka Waszej Rodziny. Doradzi jakie utensylia wybrać, zadba o oprawę muzyczną i wystrój florystyczny pogrzebu oraz wypełni niezbędne, do uzyskania należnych wypłat zasiłku bądź świadczeń ubezpieczeniowych, dokumenty i przekaże je odpowiednim organom państwowym lub prywatnym. Jeżeli pragną Państwo zorganizować pochówek kremacyjny, kadra firmy zajmie się zarezerwowaniem terminu w spalarni, dowozem Zmarłego na miejsce kremacji, pomoże wybrać także konieczne akcesoria (trumna kremacyjna, urna). Na Wasze życzenie zaplanuje również mszę pożegnalną (w znajdującej się przy krematorium sali pożegnań lub w rodzinnej parafii Zmarłego) oraz przetransportuje urnę z jego  prochami z powrotem do siedziby zakładu, gdzie oczekiwać ona będzie na wyznaczony dzień pogrzebu. W przypadku organizacji tradycyjnych ceremonii pochówku na barkach pracowników pozostaje kwestia ustalenia dogodnych dla Państwa terminów u duchownych, w kościołach, na cmentarzach czy u grabarzy.

Podczas obsługi uroczystości bezwyznaniowych reprezentantem Zakładu Pogrzebowego Pietrek będzie profesjonalny mistrz ceremonii, który zajmie się doborem należnych utensyliów, dostosowaniem oprawy muzycznej pod preferencje Osoby Zmarłej, napisaniem i wygłoszeniem mowy pożegnalnej na jej temat oraz czuwaniem nad prawidłowym przebiegiem tej ostatniej drogi. Warto zaznaczyć, że Firma Pogrzebowa Pietrek dysponuje własnym, bogatym zapleczem w postaci profesjonalnej chłodni oraz nowoczesnych karawanów i busów marki Mercedes Benz, które wykorzystywane są tak do miejscowych eksportacji, jak i transportu zwłok, nie tylko na rynku lokalnym i krajowym, ale także z zagranicy. Pracownicy zakładu posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby pomóc Państwu załatwić wszystkie formalności i pozwolenia w krajowych oraz zagranicznych konsulatach i ambasadach. Dysponują oni także kierowcami posiadającymi wieloletnią praktykę w przewozie międzynarodowym oraz specjalnymi akcesoriami funeralnymi (m.in. metalowymi trumnami wewnętrznymi), które odpowiadają rygorystycznym sanitarnym i prawnym przepisom poszczególnych krajów. Firma Pietrek prowadzi również sprzedaż urn, trumien, obudów pomników oraz krzyży wykonanych z różnych materiałów i w wielu wzorach, a jej personel komponuje piękne kompozycje florystyczne na trumny, wieńce, palmy i wiązanki, z kwiatów sztucznych, żywych lub mieszanych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zakład ten usługi swe oferuje w konkurencyjnych cenach oraz kredytuje je do wysokości należnego zasiłku.

Siedziba Firmy Pogrzebowej Pietrek

Zakład Pogrzebowy PIETREK Gliwice swe usługi świadczy mieszkańcom tego miasta, jak i całego powiatu gliwickiego oraz wszystkim tym, którzy zechcą skorzystać z jej usług.  Główne biuro firmy znajduje się w Gliwicach, na Górnym Śląsku, przy ulicy Odrowążów 118, z kolei inne filie zlokalizowane są przy ulicy Daszyńskiego 1 oraz 589, w tym samym mieście. Pracownicy zakładu do Państwa dyspozycji pozostają w systemie ciągłym, pod całodobowym numerem telefonu. Zawsze więc możecie Państwo dzwonić tam, aby zasięgnąć informacji, zgłosić usługę pogrzebu lub konieczność transportu zwłok.