Historia Zakładu Pogrzebowego WRZOS

Gorzów Wielkopolski to miejsce, gdzie od ponad 35 lat działa Zakład Pogrzebowy WRZOS – szczegóły współpracy tej firmy z Pogotowiem Pogrzebowym możecie sprawdzić przechodząc na podstronę – zakłady pogrzebowe Gorzów Wielkopolski.  Doświadczenie zdobywane na przestrzeni tylu lat przyczyniło się wymiernie do zbudowania zakładu rzetelnego, solidnego i kompetentnego. Za główny cel właściciele przyjęli sprawną i szybką obsługę z poszanowaniem uczuć, inności, czy najbardziej nietypowych oczekiwań rodziny zmarłego. Pracowników cechuje empatia, profesjonalizm i delikatność. Ekipa firmy zrobi wszystko by nie zawieść zaufania pogrążonej w rozpaczy najbliższej rodziny. Śmierć kogoś bliskiego jest zawsze sytuacją wysoce stresującą, w konsekwencji często paraliżującą fizycznie i emocjonalnie. W takim stanie potrzebny jest ktoś, kto otoczy opieką, pomoże przebrnąć ten trudny czas. To asystent rodziny w zakładzie zajmie się opracowaniem planu działania zmierzającego do uroczystości pogrzebu. Przejmie na siebie wszystkie formalności i w imieniu rodziny zadba o wymagane dokumenty.

Zakres usług Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Eksportacja zwłok to pierwszy krok po zgłoszeniu pełnej usługi pogrzebu. Następnie pracownik przeprowadza wszystkie ustalenia i przyjmuje życzenia rodziny w sprawie szczegółów i etapów pochówku. Rozmowa ta może być przeprowadzona w siedzibie firmy, ale także w formie mobilnego biura, kiedy to asystent przyjedzie do zleceniodawcy. W trakcie takiej rozmowy dochodzi do podjęcia decyzji, gdzie odbędzie się pogrzeb – przygotowanie grobu, w jakim obrządku ma być ceremonia, czy pochówek tradycyjny z trumną, czy urnowy – formalności przed kremacją, czy ciało ma być wystawione przed uroczystościami. Życzenia w sprawie ubioru, kwiaty i oprawa dźwiękowa, transport gości na miejsce, zlecenie przygotowania poczęstunku dla żałobników oraz na koniec budowa nagrobka. W przyjaznych, domowych warunkach rodzina może wspólnie zdecydować o wszystkich szczegółach związanych z opracowaniem i przeprowadzeniem uroczystości pogrzebu.

Przewóz ciała po śmierci w domu, szpitalu, hospicjum, czy na skutek wypadku firma wykona sprawnie na każdą odległość w kraju, a także z zagranicy. Transport wykonywany jest pojazdami specjalnymi o profesjonalnym wyposażeniu zabezpieczającym przed uszkodzeniami i z zachowaniem przepisów sanitarnych. Karawany mogą mieć odpowiednie platformy i statywy do zabezpieczeń przewożonych trumien czy urn. Ciało po przewiezieniu do zakładu pogrzebowego przechowywane jest w chłodni, gdzie czeka na dzień pożegnania. Przed włożeniem do trumny obsługa przeprowadza pełną toaletę pośmiertną. Współcześnie nie oznacza to wyłącznie umycia ciała zmarłego. Na przestrzeni lat zaszła konieczność specjalizacji przygotowań do trumny. Tanatokosmetyka obejmuje aplikację celowych kosmetyków pozwalających zabezpieczyć ciało przed szybkimi procesami biologicznego rozkładu. Na miejscu w zakładzie do dyspozycji są odpowiednie ubrania pośmiertne.

Katalog trumien do pochówku tradycyjnego i trumien kremacyjnych pozwala wybrać zgodnie z oczekiwaniami z różnych wzorów, kolorów i materiałów. Podobnie wybrać można kształt, kolorystykę i materiał, z którego wykonana jest urna, na spopielone szczątki. Pracownicy zajmą się przygotowaniem oprawy muzycznej i florystycznej. Klient może zgłosić wymagania co do wielkości i rodzaju wieńca, wiązanki czy pojedynczych kwiatów. Ceremonie pogrzebowe mogą zostać prowadzone zgodnie z wyznaniem wiary rodziny, czy zmarłego. Przy pochowku świeckim całość poprowadzi Mistrz Ceremonii. Po zakończeniu uroczystości ostatniego pożegnania rodzina może zdecydować o wykonaniu przez firmę pomnika czy krypty. Tą usługą zajmą się specjaliści w tym fachu.

Głowna siedziba Firmy Pogrzebowej Wrzos

Każdy, kto jest w trudnej sytuacji i stoi przed koniecznością zorganizowania pogrzebu spokojne może udać się do sprawdzonej na rynku funeralnym firmy, jaką jest Zakład Pogrzebowy WRZOS Gorzów Wielkopolski. Siedziba firmy mieści się przy ul. Borowskiego 35/1 . W celu ułatwienia kontaktu pracownicy dostępni są przez całą dobę, każdego dnia tygodnia.