Misja Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Zakład pogrzebowy WRZOS ma wieloletnią tradycję. Chociaż w jego przypadku wieloletnia to skromne stwierdzenie. Przedsiębiorstwo to rozpoczęło działalność jeszcze w poprzednim wieku w latach osiemdziesiątych. Obecność na rynku usług pogrzebowych przez ponad 25 lat to zasługa wysoko postawionych wymagań wobec własnej pracy. Bagaż zebranych informacji i różnorodnych doświadczeń wynikających z obsługi klientów będących w trudnej sytuacji pozwolił sformułować kodeks usług funeralnych. Pierwsze miejsce zajmuje w nim empatia, którą muszą mieć wszyscy pracownicy. To od ludzi pracujących bezpośrednio z rodzinami pogrążonymi w żałobie zależy opinia o zakładzie. Wśród celów przedsiębiorstwa jest najwyższa jakość świadczonych usług. Na osiągnięcie renomy wiodącego zakładu pogrzebowego na rynku ciężko pracuje cała załoga firmy. Okazywanie szacunku zmarłemu i jego rodzinie to podstawa. Do tego dołączyć należy wysoką kulturę osobistą, delikatność w kontaktach z klientami oraz umiejętność słuchania. Te cechy i wiele innych firma stawia za podstawę dobrze wykonanej usługi.

Usługi świadczone przez Zakład Pogrzebowy Wrzos

Nabyte doświadczenie w tak długim czasie pozwoliło wypracować i wprowadzić kompendium usług w branży funeralnej. Usługa rozpoczyna się w momencie zlecenia przewiezienia ciała zmarłego z miejsca zgonu. Eksportację  pracownicy przeprowadzą z każdego miejsca bez względu na to jak daleko będzie się znajdowało, oraz czy trzeba przywieźć ciało z domu, hospicjum, czy szpitala. Transport specjalistycznymi samochodami firma prowadzi w kraju i za jego granicami. Pojazdy są wyposażone w specjalny osprzęt pozwalający na bezpieczny transport z zachowaniem rygorów sanitarnych. Nowoczesne platformy i stelaże są wsparciem technicznym należytej usługi transportowej. Wszystkie formalności z tym związane pracownik wykona w imieniu rodziny. Ciało w zakładzie zostanie przechowane w chłodni. W odpowiedniej temperaturze przebywać będzie do chwili przygotowania ceremonii pochówku. Wówczas wykwalifikowani pracownicy wykonają całą pośmiertną kosmetykę. Teoria tanatokosmetologii wskazuje zastosowanie odpowiednich środków tak, by zachować ciało w jak najlepszym stanie, a twarzy nadać korzystny wygląd, co najmniej tak dobry jak za życia zmarłego. Ważne jest to dla rodziny, która dokonując ostatniego pożegnania przy otwartej trumnie, zapamiętuje wizerunek bliskiej osoby przez bardzo długi czas. Pracownicy firmy dołożą starań, by obraz osoby zmarłej był pełny i ubiorą ciało w specjalne ubranie żałobne, którego bogaty wybór jest na stanie magazynu.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, praktykowanym w zakładzie, jest usługa mobilnego biura, tzn. klient pogrążony w smutku i bezgranicznym żalu nie musi pokonywać barier psychicznych i wychodzić z domu w celu załatwienia formalności związanych z planowaniem pochówku. To asystent rodziny ze strony firmy przyjedzie i dokona wszystkich uzgodnień, wysłucha życzeń dotyczących każdego etapu pogrzebu. Klient może wybrać, czy pogrzeb będzie tradycyjny z trumną, czy urnowy. W pierwszym przypadku może wybrać trumnę z wielu wzorów, kolorów i rodzaju drewna, z którego ma być wykonana. Gdy jednak zdecyduje się na pochówek urnowy, potrzebne będzie pozyskanie stosownej zgody do przeprowadzenia kremacji ciała zmarłego. Wówczas też można wybrać kształt, kolor i materiał wykonanego naczynia na prochy.

Zakład świadczy usługi głównie na terenie powiatu gorzowskiego oraz Gorzowa Wielkopolskiego, szczegóły współpracy możecie Państwo sprawdzić na podstronie zakłady pogrzebowe gorzowski.

Zakład przygotuje uroczystość, w obrządku dowolnego wyzna religijnego, a także świeckiego. Mistrz Ceremonii poprowadzi na życzenie rodziny całe ostatnie pożegnanie. Do dyspozycji są wszystkie akcesoria pogrzebowe w każdym wyznaniu i bezwyznaniowe. Pracownicy zakładu przygotują miejsce do pochówku, a po zamknięciu pokrywy gotowi są fachowo wykonać pomnik. Usługami kamieniarskimi zajmują się mistrzowie tego rzemiosła. Wykonają nagrobek według wzorca katalogowego, a także pod własny projekt klienta. Różnorodność materiałów tylko wzbogaca ofertę.

Siedziba Firmy Pogrzebowej Wrzos Gorzów Wlkp.

W celu skorzystania z usług firmy, jaką jest Zakład Pogrzebowy WRZOS Gorzów Wielkopolski, należy udać się pod adres ul. Borowskiego 35/1. Usługę pogrzebu zlecić mogą nie tylko mieszkańcy tego miasta, ale także całej okolicy, w której zakład jest znany i posiada bardzo dobre opinie. Pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji przez 24 godziny każdego dnia tygodnia.