fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy WRZOS Gorzów Wielkopolski

ul. Borowskiego 35/1, 66-400 Gorzów Wlkp.

801 12 12 12

95 7200 333

Misją zakładu jest ukojenie tego bólu i pokazanie ludziom, że nie pozostają sami w tych ciężkich chwilach.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wielkopolski jest miastem położonym w zachodniej części Polski, w województwie lubuskim. W Grupie Pogotowie Pogrzebowe znajdują się zakłady pogrzebowe lubuskie, które podjęły szeroką współpracę. To miasto na prawach powiatu ma powierzchnię 85,72 km², a jego populacja sięga 123 341 mieszkańców. Miasto zlokalizowane jest nad Wartą u ujścia rzeki Kłodawki i dopływem Srebrną. Gorzów Wielkopolski jest miastem znanym z silnego rozwoju między innymi przemysłu chemicznego, elektronicznego, maszynowego i energetycznego. Na terenie miasta działa zakład zajmujący się produkcją wiązek instalacji elektrycznych dla samochodów z grupy Volkswagen AG, a także wiele firm przemysłu farmaceutycznego. W mieście rozwinięta jest także mocno kultura – miasto słynie z najstarszego festiwalu muzyki romskiej, a także wielu innych wydarzeń muzycznych. W mieście przecinają się dwie drogi – ekspresowa S3 i krajowa nr 22, ponadto w Gorzowie Wielkopolskim początek ma wiele dróg wojewódzkich. Miasto posiada historyczny układ urbanistyczny osiedli robotniczych, oraz tak zwanego Nowego Miasta, którego początek datowany jest na 1876 rok. Obiektem sakralnym o szczególnej wartości jest między innymi Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Obiektem zabytkowym na mapie miasta są również klasztor oblatów, gmach teatru czy kamienice przy ulicy Grobla.

Gorzów wielkopolski ul. jagiellończyka

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Gorzowie Wielkopolskim

Na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, kompleksowe usługi funeralne świadczy zakład charakteryzujący się pełnym profesjonalizmem, oddaniem w każdą powierzoną usługę oraz wysoką kulturą osobistą wobec osób zmarłych i ich pogrążonych w żałobie Rodzin. To firma z wieloletnią tradycją, której działalność rozpoczęła się w 1996 roku. Zakład Pogrzebowy WRZOS Gorzów Wielkopolski stawia na indywidualne podejście do każdej Rodziny zgłaszającej się po pomoc, oferując jej całościową pomoc w organizacji i obsłudze uroczystości pożegnalnej. Pracowita i pełna empatii obsługa zakładu Pogotowia Pogrzebowego, prowadzi fachowe doradztwo przy wyborze trumny, urny i wszelkich niezbędnych akcesoriów funeralnych. Zakład realizuje zarówno uroczystości religijne wszystkich wyznań oraz uroczystości świeckie. W siedzibie firmy dostępny jest szeroki wybór oprawy kwiatowej w postaci okazałych wiązanek, wieńców i innych kompozycji przygotowywanych na specjalne zamówienie klienta. Firma zapewnia Rodzinom oprawę muzyczną ceremonii oraz usługi foto/video. W ofercie firmy ujęto całodobową eksportację osoby zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Firma świadczy kompleksową pomoc przy wyprowadzeniu ciała, niezależnie od tego czy znajduje się ono w domu, szpitalu czy hospicjum. Dzięki doskonałemu wyposażeniu cała procedura przebiega sprawnie i zgodnie ze wszystkimi wymogami technicznymi i sanitarnymi. Wyposażenie zakładu to także specjalistyczne karawany. Dzięki wysokim kwalifikacjom i szkoleniom, pracownicy dokonują czynności z zakresu toalety pośmiertnej, zapewniając osobom zmarłym naturalny i schludny wygląd w dniu pochówku. Całokształt prezentowanych usług zapewnia każdemu klientowi spokój i chwilę oddechu tych ciężkich chwilach.

Cmentarze w Gorzowie Wielkopolskim

Na terenie Gorzowa Wielkopolskiego nie ma zbyt wielu nekropolii. Jednym z ciekawszych cmentarzy jest Cmentarz Świętokrzyski położony przy ulicy Warszawskiej. Jego początki datowane są na drugą połowę XIX wieku, a na jego terenie zlokalizowanych jest około 7 tysięcy grobów. Na terenie nekropolii znajdują się mogiły powstańców wielkopolskich, wielu osób związanych z Gorzowem Wielkopolskim oraz groby więźniów obozów hitlerowskich. Kolejną nekropolią jest cmentarz żydowski przy ulicy Słonecznej. Na jego terenie zachowało się jedynie około 70 nagrobków, wiele ma wartość zabytkową. Największym cmentarzem jest cmentarz komunalny, zawierający około 30 tysięcy grobów.

Krematorium w Gorzowie Wielkopolskim

Na terenie Gorzowa Wielkopolskiego znajduje się jedno krematorium należące do firmy Products. Wszystkie zakłady pogrzebowe i domy pogrzebowe oferujące Rodzinom usługę spopielenia zwłok, współpracują z gorzowskim krematorium bądź innymi z terenu województwa lubuskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe