Zakład Pogrzebowy Otmuchów – Orea Rabuszko

Zakład Pogrzebowy Orea Rabuszko to rodzinna firma funeralna z siedzibą w Otmuchowie, sprawdź zakłady pogrzebowe Otmuchów. Już od ponad 20 lat służy swą wiedzą, wsparciem i pomocą wszystkim osobom pogrążonym w żałobie po starcie najbliższych. Bogate doświadczenie w organizacji pogrzebów różnych wyznań, profesjonalizm oraz wysoka jakość oferowanych usług ceniona jest przez mieszkańców województwa opolskiego i dolnośląskiego. Właścicielami zakładu pogrzebowego są Państwo Elżbieta i Tadeusz Rabuszko, którzy wspólnie z synami dbają o spełnienie potrzeb wszystkich, nawet najbardziej wymagających Klientów.

Usługi pogrzebowe Otmuchów

Zakład Pogrzebowy Orea Rabuszko zapewnienia wszechstronną pomoc na wszystkich etapach organizacji pięknej i godnej ceremonii pogrzebu Osób Zmarłych. Oferuje krajowy oraz międzynarodowy transport ciała lub prochów, a także wsparcie podczas przeprowadzania procesu kremacji.

Pogrzeby Otmuchów – tradycyjne i kremacje

Personel firmy szczegółowo planuje, przeprowadza oraz obsługuje pochówki wyznaniowe (wszystkich religii) oraz świeckie. Realizuje zarówno uroczystości żałobne o charakterze tradycyjnym, jak i urnowym. Reprezentantem zakładu podczas uroczystości bezwyznaniowych jest profesjonalny mistrz ceremonii. Do jego zadań należy nie tylko wygłoszenie mowy pożegnalnej na temat Osoby Zmarłej, ale również dostosowanie oprawy muzycznej i kwiatowej. Ponadto czuwa nad bezpiecznym i niezakłóconym przebiegiem ceremonii. W przypadku obsługi pochówków wyznaniowych, pracownicy firmy mogą przejąć na siebie obowiązki ustalenia terminu i szczegółów pożegnania w miejscowych parafiach czy u lokalnego zarządcy cmentarza i grabarza.

Jeżeli życzeniem Rodziny jest, aby Osoba Zmarła poddana została kremacji ciała, zakład pogrzebowy służy pomocą. W tym aspekcie współpracują oni z okolicznym krematorium, do którego w wyznaczonym czasie przewożą Zmarłego, znajdującego się w specjalnej, kremacyjnej trumnie. Natomiast po zakończeniu procedury odbierają Jego prochy w wybranej przez Państwa urnie. Ponieważ proces może odbyć się z udziałem Rodziny osoby poddawanej kremacji, zakład proponuje także rezerwację dostępnej na miejscu sali pożegnań. Tam w spokoju, ciszy i skupieniu można godnie pożegnać bliską osobę.

Wsparcie formalne oraz transport zwłok

Pracownicy zakładu pomagają w dopełnieniu wymaganych prawnie procedur oraz dbają o zapewnienie Państwu możliwości godnego pożegnanie się z Osobą Zmarłą. Wsparcie formalne związane jest również z uzyskaniem pozwoleń na przeprowadzenie ekshumacji czy z nabyciem prawa do zasiłku pogrzebowego. Firma dysonuje nowoczesnymi karawanami, które całodobowo służą do lokalnej eksportacji Osób Zmarłych do chłodni. Zakład oferuje także ogólnopolski oraz międzynarodowy transport zwłok.

Utensylia pogrzebowe oferowane przez Zakład Pogrzebowy Orea Rabuszko

Warto zaznaczyć, iż szeroki asortyment utensyliów i akcesoriów pogrzebowych znajduje się w siedzibie zakładu. Udając się tam, możecie Państwo nie tylko wybrać trumnę, urnę, czy też tabliczkę lub krzyż, ale również ustalić oprawę muzyczną i florystyczną pożegnania. Dodatkowo doświadczeni kamieniarze wykonają dla bliskiej Państwu osoby grób murowany, grobowiec lub piękny pomnik według klasycznego bądź indywidualnego projektu.

Lokalizacja sprawdzonego zakładu pogrzebowego w Otmuchowie

Empatyczny personel zakładu swą rzetelną pomoc kieruje do wszystkich mieszkańców powiatu ząbkowickiego w województwie dolnośląskim oraz nyskiego (zakłady pogrzebowe Nysa) w województwie opolskim. Główna siedziba firmy mieści się w Ziębicach przy ulicy Wałowej 46. Udając się tam, możecie Państwo ustalić wszystkie szczegóły planowego pożegnania. Drugi oddział zakładu jest w miejscowości Otmuchów przy ulicy Rynek 40. Na życzenie Klientów zakład świadczy również usługi mobilnie, udając się we wskazane przez Rodzinę miejsce, aby tam podpisać niezbędne dokumenty i dokonać wszelkich ustaleń.