fbpx
Pogotowie Pogrzebowe
image/svg+xml

opolskie

Pogotowie Pogrzebowe

Jest Ci smutno i nie wiesz co zrobić, bo straciłeś kogoś bliskiego? Pozwól nam zadbać o Twój spokój. Zadzwoń do nas, my na pewno Ci pomożemy. 801 12 12 12 – całodobowo.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe opolskie

Ogólnopolska Infolinia Pogotowie Pogrzebowe działa również na terenie województwa opolskiego. Pod numerem telefonu 801 12 12 12 doświadczeni pracownicy przyjmą usługę pogrzebu lub transport zwłok i pokierują Państwa, co należy zrobić w dalszej kolejności. W stolicy województwa, czyli w Opolu z Pogotowiem Pogrzebowym współpracuje Zakład Pogrzebowy STYKS Opole.

Pogotowie Pogrzebowe w województwie opolskim

Województwo opolskie położone jest w południowej części Polski. Jest ono najmniejsze w kraju, jego powierzchnia wynosi zaledwie 9411,87 km2. Liczba mieszkańców wynosi 982 626 osób, co sprawia, że województwo to jest nie tylko najmniejsze, ale również posiada najmniejszą populację ze wszystkich województw w kraju. Siedzibą władz województwa jest Opole.  Województwo dzieli na 11 powiatów i 71 gmin, z czego 3 to gminy miejskie, 35 gminy wiejskie, a 33 gminy miejsko-wiejskie. Na obszarze województwa znajduje się 36 miast, z czego Opole jest miastem na prawach powiatu.

Na terenie województwa znajduje się wiele przedsiębiorstw, m.in. Grupa Azoty w Kędzierzynie-Koźlu, Huta Małapanew w Ozimku, będąca najstarszą działającą hutą w Polsce, w Brzegu z kolei funkcjonuje jedno z największych polskich przedsiębiorstw cukierniczych – Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych „Odra”. W Namysłowie z kolei zlokalizowany jest znany w kraju Browar Namysłów, wchodzący obecnie w skład Grupy Żywiec. W Zdzieszowicach znajduje się przedsiębiorstwo ArcelorMittal Poland – największy producent koksu w Polsce, wytwarzający również płynną siarkę, gaz koksowniczy i benzol. Przez teren województwa opolskiego przebiega wiele dróg krajowych, wojewódzkich, znajduje się tu również niewielki procent dróg ekspresowych oraz autostrada A4. W województwie działa również transport kolejowy, zlokalizowanych na mapie województwa jest 30 czynnych dworców, 3 z nich zostały wpisane do rejestru zabytków województwa opolskiego. Zachęcamy do sprawdzenia firm pogrzebowych działających w stolicy województwa – Zakłady Pogrzebowe Opole.

Patrząc na województwo opolskie pod kątem walorów przyrodniczych, niewątpliwie urokliwym i bogatym w faunę i florę miejscem jest Park Krajobrazowy Góra Świętej Anny. Park założony w 1988 roku jest cennym obszarem krajobrazowym i kulturowym. Na terenie parku występuje kilkanaście gatunków grzybów i roślin chronionych. Napotkać tam można czarkę szkarłatną, soplówkę gałęzistą albo gwiazdosza frędzelkowanego. Flora parku obfituje w kaliny, barwinki, pierwiosnki, wawrzynki, a także przytulię wonną i len austriacki – gatunek narażony według Polskiej Czerwonej Księgi Roślin. Obszar parku zamieszkuje wiele płazów, gadów, ptaków drapieżnych, np. myszołowy, jastrzębie, pustułki. Ssaki, które wybrały opolski Park Krajobrazowy to głównie jeże, różne gatunki nietoperzy, lisy, borsuki, kuny, dziki oraz sarny i jelenie szlachetne.  Na terenie parku znajduje się spora ilość zabytków architektonicznych, liczne kaplice, figury, zespół pałacowo-parkowy w Żyrowej i najbardziej rozpoznawalny obiekt – klasztor z bazyliką na Górze Św. Anny.

Województwo opolskie obfituje w wiele zabytków. Miejscem godnym odwiedzenia jest Zamek w Niemodlinie, wybudowany w stylu późnorenesansowym, zawierający elementy zarówno gotyckie jak i barokowe. Była rezydencja m.in. książąt opolskich powstała w XIV wieku, obecnie jest udostępniona do zwiedzania i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w województwie. Na terenie zamku znajduje się m.in. średniowieczna izba tortur. W Opolu z kolei zwiedzić można Kościół Katedralny Świętego Krzyża – rzymskokatolicki kościół powstały w XV wieku. Cechą charakterystyczną świątyni są wieże o wysokości 73 metrów. Na terenie kościoła znajduje się Obraz Matki Bożej Opolskiej – patronki diecezji opolskiej i miasta Opole, uznawany za cudowny, otoczony kultem religijnym. Miejscem niebędącym zabytkiem, lecz bardzo znanym w Opolu jest Amfiteatr Tysiąclecia. To właśnie w tym miejscu, będącym symbolem miasta, od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Po wschodniej stronie opolskiego rynku znajduje się znana na cały kraj Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki, gdzie znaleźć można gwiazdy takich artystów jak Czesław Niemen, Ewa Demarczyk, Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Stanisław Sojka, Anna German czy Grzegorz Ciechowski.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe