fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy OREA RABUSZKO Nysa

ul. Rynek 40, 48-385 Otmuchów

801 12 12 12

786 105 123

Usługi pogrzebowe Nysa – Zakład pogrzebowy Orea Rabuszko organizuje pogrzeby w Nysie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Nysie

Nysa to liczące ponad 44 tys. mieszkańców miasto, położone w województwie opolskim. Leży nad rzeką Nysa Kłodzka i zajmuje powierzchnię 27,5 km². W pobliżu miasta znajduje się Jezioro Nyskie, a także nieco dalej Jezioro Otmuchowskie. Jest to jedno z najstarszych miast na Śląsku, jego nazwa pochodzi właśnie od przepływającej przez miasto rzeki. Najbardziej znane przedsiębiorstwa, które obecnie już nie działają w Nysie to: FSO Zakład Samochodów Dostawczych, Zakład Urządzeń Przemysłowych SA czy Garbarska Spółdzielnia Pracy „Asko”. Obecnie na terenie miasta dominuje przemysł rolno-spożywczy i metalowy. W mieście znajduje się także podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”. W Nysie pomimo zniszczeń dokonanych w czasie wojny zachowało się wiele obiektów zabytkowych. Do najważniejszych budowli należą m.in.:

  • Bazylika pw. św. Jakuba i św. Agnieszki, a także znajdująca się przy niej dzwonnica,
  • Dom Wagi Miejskiej,
  • neogotycki kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i wiele innych zabytkowych budowli sakralnych,
  • ponadto warta uwagi jest Piękna Studia w Nysie uznawana za dzieło sztuki barokowej, fontanna Trytona, a także planty miejskie z połowy XIX wieku.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Nysa

Pogotowie Pogrzebowe w Nysie współpracuje z zakładem pogrzebowym, który cechuje się rodzinnymi tradycjami i wieloletnim doświadczeniem w branży funeralnej. Zakład Pogrzebowy Orea Rabuszko Nysa świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe i pomaga każdej Rodzinie, która musi się zmierzyć z organizacją pogrzebu. Zaangażowany personel pomaga na każdym etapie przygotowania uroczystości, aby skomplikowane kwestie nie obciążały Rodziny i pozwoliły jej w spokoju oddać się przeżywaniu żałoby. Dzięki flocie niezawodnych, specjalistycznych karawanów oraz doskonale przygotowanym pracownikom, przewóz ciała Osoby Zmarłej do chłodni może odbywać się przez całą dobę. Ponadto firma pomaga w krajowym oraz międzynarodowym transporcie zwłok.

Zakład ma w swojej ofercie bogaty wybór utensyliów pogrzebowych, urn, trumien, tabliczek nagrobnych i szereg dewocjonaliów. Zakład usług pogrzebowych w Nysie zapewnia przygotowanie kompleksowej oprawy kwiatowej i muzycznej uroczystości.

Cmentarze na terenie Nysy

Poza kilkoma działającymi cmentarzami na terenie Nysy znajduje się aktualnie nieczynny Cmentarz Żydowski. Kirkut powstał w 1815 roku przy ulicy Kaczkowskiego, niedaleko cmentarza katolickiego i ewangelickiego. Podczas II wojny światowej został zdewastowany, a w 1967 roku zamknięty dla celów grzebalnych. Do dnia dzisiejszego zachowało się na nim około 25 zniszczonych macew.

Krematorium w Nysie

W Nysie nie ma żadnej czynnej spopielarni zwłok. Najbliższe krematoria znajdują się w Opolu oraz w Skarbimierzu – Krematorium Mysłek. Wszystkie zakłady pogrzebowe działające w mieście Nysa w zakresie spopielania zwłok, współpracują głównie z krematoriami położonymi na terenie województwa opolskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe