Idea działalności Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Początek działalności firmy przypada na rok 1996. Na przestrzeni tylu lat właściciele i pracownicy dopasowywali swoje działania do zmieniających się okoliczności, wymagań i możliwości rynku. Usługi funeralne to dziedzina wyjątkowo delikatna, bo dotyka sfery uczuć z pogranicza życia i śmierci. Strata kogoś bliskiego zawsze wywołuje ogromny smutek, a czasem paraliż emocjonalny, który każdorazowo wymaga indywidualnego podejścia. To właśnie tak duże doświadczenie jest podstawą ustalenia metodyki etycznej zakładu w zakresie organizacji pogrzebu. Zakład pogrzebowy rzetelnym wykonywaniem usług wypracował sobie dobrą opinię zarówno na terenie powiatu myśliborskiego, jak i gorzowskiego.

Usługi z oferty Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Za podstawę działania firma przyjęła zadowolenie klienta. W tym celu jako najważniejsze jest dbałość zadowolenie oraz finanse zleceniodawcy, jak i przestrzeganie dokumentacji prawnej. Wszystkie trudne do wykonania urzędowe formalności przejmie na siebie pracownik. Jest to niesłychanie przydatna usługa, zważywszy na fakt, że w zderzeniu ze śmiercią bliskiej osoby na skutek obezwładniającego żalu – my – ludzie nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić w tak krótkim czasie. Przyjmując zlecenie organizacji kompleksowej usługi pogrzebu, asystent Rodziny zajmie się formalnościami i wszystkimi uzgodnieniami. Mobilne biuro to bardzo ciekawe rozwiązanie. Klient nie musi za każdym razem przyjeżdżać do siedziby zakładu, to pracownik przyjedzie do domu i spisze wszystkie życzenia klienta co do poszczególnych etapów pogrzebu.

Zakład w ramach współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym świadczy usługi na terenie całego powiatu myśliborskiego oraz gorzowskiego – szczegóły możecie Państwo sprawdzić, przechodząc np. na podstronę zakłady pogrzebowe myśliborski.

Od chwili zgłoszenia usługi w zakładzie działania rozpoczynają się od transportu ciała zmarłego z dowolnego miejsca do chłodni, gdzie przebywa do momentu przygotowań złożenia do trumny. Specjaliści od kosmetyki pośmiertnej z szacunkiem dla zmarłego zajmą się stosowną toaletą. Wykonają czynności balsamacji i makijażu pośmiertnego. Wszystko po to, by w chwili pożegnania rodzina zobaczyła ostatni raz bliską zmarłą osobę bez oznak zmian pośmiertnych. W końcu ten obraz pozostaje na długie lata we wspomnieniach najbliższych. Przed włożeniem do trumny zmarły ubierany jest według życzeń w stroje żałobne wybierane z zasobów firmy. Trumnę też można wybrać z egzemplarzy na miejscu lub zamówić na indywidualne życzenie z wielu rodzajów drewna i jego wybarwienia. Na stanie zakładu jest też możliwość wybrania trumny kremacyjnej, a następnie urny jeżeli rodzina zdecydowała się na spopielenie ciała.

Przeprowadzenie ceremonii można zlecić w obrządku wyznaniowym albo świeckim. Tą ostatnią poprowadzi mistrz ceremonii. Całości dopełni oprawa kwiatowa i muzyczna. Wieńce, wiązanki oraz kwiaty mogą zostać zamówione na miejscu i tu będą dostarczone do łącznego transportu w kondukcie. Uczestników uroczystości dowiezie na miejsce autobus lub minibus zabezpieczony przez firmę. W zasobach zakładu są specjalne samochody dostosowane pod względem bezpieczeństwa i estetyki do przewozu zmarłych w trumnach i prochów w urnach. Firma może zająć się transportem zwłok z każdego miejsca w kraju i zagranicy. Sami pracownicy zadbają o stronę formalną takiego przewozu. Po uroczystości pochówku doświadczeni pracownicy przygotują konsolację, tak by w dogodnych warunkach rodzina mogła się spotkać i wspominać zmarłą osobę.

O wykonanie miejsca na pochówek na cmentarzu rodzina też martwić się nie musi, bo zrobią to w ramach usługi fachowcy znający się na pracach ziemnych, wymurują odpowiednią piwnicę na trumnę czy urnę. Po pogrzebie zakład może podjąć się od razu postawienia odpowiedniego pomnika. Jego płytę rodzina określi w drodze wyboru z katalogu różnych materiałów i wzorów.

Lokalizacja Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Zakład Pogrzebowy WRZOS Myślibórz mieści się przy ul. Celnej 17. Każdego dnia tygodnia przez 24 godziny, pełniący dyżur pracownik gotowy jest na przyjęcie zlecenia usługi.