Historia Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Na terenie powiatu myśliborskiego oraz gorzowskiego kompleksowe usługi pogrzebowe od ponad 20 lat świadczy Zakład Pogrzebowy WRZOS. Jego tradycje sięgają ostatniego dziesięciolecia uprzedniego wieku. Długoletnie doświadczenie pozwoliło właścicielowi wypracować systematykę działań, uwzględniając oczekiwania klientów. To wymagania osób zamawiających usługę określają zakres usług i dostosowanie zaplecza firmy. W tak długim okresie pracy na rynku trzeba być czujnym i nadążać za trendami w branży, ale nade wszystko za wymaganiami klientów. Do wypracowania renomy w usługach pogrzebowych jest potrzebne nie tylko nowoczesne wyposażenie. Najważniejsze jest podejście do najbliższej rodziny zmarłego. Osoby będące w żałobie często są tak bardzo roztrzęsione i zagubione, że nie radzą sobie w tak ciężkich chwilach.  To właśnie w takich sytuacjach pracownicy zakładu potrafią w bardzo delikatny sposób z empatią i  zaangażowaniem profesjonalnie zająć się wszystkimi procedurami. Zasady zawodowej etyki przyjęte przez właściciela są podstawą egzystencji w bardzo wymagającej żałobnej dziedzinie. Nie na co dzień załatwiamy sprawy związane z pochówkiem najbliższych ale jeżeli już jesteśmy do tego zmuszeni, to bez wątpienia chcemy, aby nasz najbliższy został pożegnany z największym szacunkiem. Zakład pomaga zarówno na terenie powiatu, jak i w dwóch największych miastach tj. Myślibórz oraz Gorzów Wielkopolski – szczegóły możecie Państwo sprawdzić tutaj – zakłady pogrzebowe Myślibórz.

Oferta Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Zakład wypracował w ciągu ponad dwudziestu lat pracy szeroki zakres usług związany z pogrzebem. Na skutek ewaluacji wprowadził – mobilne biuro. Oznacza to niezwykłe ułatwienie dla klienta, który skomunikuje się z firmą, zgłaszając usługę, a resztę uzgodnień może dokonać w sprzyjających warunkach, czyli zaciszu własnego domu. Po przyjęciu zlecenia na usługę pogrzebu pracownicy w pierwszej kolejności przystępują do przewiezienia zwłok do chłodni zakładu. W odpowiedniej temperaturze ciało zmarłego jest przechowywane do czasu przygotowania do uroczystości. Następnie przeszkolona kadra zakładu dokonuje pełnej toalety pośmiertnej z zastosowaniem technik tanatokosmetyki. Przed złożeniem do trumny zmarły jest ubierany w żałobny strój wybrany przez rodzinę. Najbliżsi decydują, w jakiej trumnie ma być pochowany zmarły. Mają wpływ, z jakiego surowca jest wykonana i nie ma znaczenia czy pochówek będzie tradycyjny, czy z urną. Katalog wzorców jest niezmiernie bogaty i urozmaicony co do surowca, barwy i wielkości. W ofercie zakładu pogrzebowego są też trumny nietypowe, jak np. dla dzieci czy też niestandardowych rozmiarów. Zakład świadczy również usługę kremacji oraz dopełnia wszystkich formalności w imieniu Rodziny.

Przygotowanie ceremonii wyznaniowej lub świeckiej to też zadanie dla pracowników zakładu. W profesjonalny sposób przygotują wymagane akcesoria, przy świeckim pogrzebie zaangażowany zostanie też mistrz ceremonii. Zapewnią kwiatowe deklaracje trumny oraz wieńce z szarfami. Zapewnienie oprawy muzycznej to także zadania dla profesjonalnego organizatora, jakim jest przedsiębiorstwo WRZOS. Załoga zakładu ma też praktykę w organizowaniu konsolacji dla żałobników przybyłych na uroczystość.

 

Karawan Zakładu Pogrzebowego Wrzos

 

W ofercie firmy znaleźć można także usługę transportu zwłok. W specjalnych pojazdach w rygorze sanitarnym przewozić mogą ciała zmarłych w kraju i z zagranicy. Przy eksportacji zwłok z zagranicy przejmą też wszystkie formalności. Firma dysponuje nowoczesnymi samochodami wyposażonymi w specjalistyczne platformy i statywy do bezpiecznego przewożenia trumien i urn.

Usługa ekshumacji wprowadzona została na skutek coraz częstszych zleceń osób chcących wszystkich swoich bliskich złożyć w jednym grobie, niejednokrotnie miejsca pochówku znajdują się w różnych częściach kraju. Znajomość przepisów sanitarnych jest tu obligatoryjna i po uzyskaniu stosownego pozwolenia właściwego urzędu firma fachowo przeprowadzi przeniesienie szczątków w wyznaczone miejsce. Zanim trumna lub ossuarium zostanie złożone w grobie, pracownicy zakładu przygotują miejsce na grób murowany dostosowany do pochówku pojedynczego, grupowego lub urnowego.

Siedziba Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Pracownicy zakładu dostępni są przez 24 godziny w soboty, niedziele i święta, bez wyjątku, w Myśliborzu przy ul. Celnej 17. Zakład Pogrzebowy WRZOS Myślibórz zatrudnia wykwalifikowany personel, który jest do dyspozycji i służy swoją wiedzą każdej potrzebującej osobie znajdującej się w żałobie po stracie bliskich.