Historia Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Wśród firm funeralnych powiatu myśliborskiego Zakład Pogrzebowy WRZOS jest jednym z posiadających najdłuższą historię. Początki firmy sięgają lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Tak długi czas wykonywania usług pogrzebowych, daje możliwość zgromadzenia bogatego doświadczenia, poznawania wymagań i oczekiwań klientów, a także poszerzanie wiedzy w dziedzinie rozwiązań technicznych tej profesji. Z pewnością ponad 25-letni staż to wypracowane metody działania w tak wrażliwej dziedzinie naszego życia. Zasady etyki ukształtowane w praktyce zabezpieczają przede wszystkim rodzinę zmarłego, ale dotyczą też samego zmarłego. Szacunek, empatia to najważniejsze elementy, które stanowią kanon postaw pracownika zakładu pogrzebowego. Właściciele zakładu postawili też jako celowe inne cechy – delikatność, dyskrecja i rzetelność oraz kompetencja.

Zakres usług świadczonych przez Zakład Pogrzebowy Wrzos

Wieloletnia praktyka pozwoliła na ciągłe rozszerzanie oferty, którą stanowi kompletna usługa organizacji ceremonii pogrzebowej. Jako profesjonalny Zakład Pogrzebowy WRZOS z chwilą przyjęcia usługi wykona przewiezienie ciała z każdego miejsca, gdzie nastąpił zgon. Następnie Osoba Zmarła zostaje przewieziona do chłodni, gdzie ciało jest przetrzymywanie w odpowiednich warunkach do momentu przygotowywania do pochówku. Do powinności wykonujących obsługę zmarłego należy toaleta pośmiertna. Obecnie niezbędnymi okazują się czynności tanatokosmetyczne i balsamacycjne. Wyszkolony personel wykona stosowne aplikacje specyfików kosmetycznych, by zmarły w dniu pochówku wyglądał korzystnie. Wygląd w chwili pożegnania ma ogromne znaczenie dla bliskich, którzy długo zachowują ten obraz w pamięci. Przed złożeniem ciała do trumny czy to do pochówku, czy kremacyjnej zakładany jest wybrany przez rodzinę strój żałobny. W magazynie zakładu znajduje się duży wybór różnorodnych ubiorów. Wzór, kolor i materiał trumny też jest przedmiotem wyboru najbliższych. W sytuacji poddawania zmarłego kremacji rodzina także może wybrać rodzaj trumny kremacyjnej. Po spopieleniu prochy składane są w indywidualnie dobrane urny z gamy wzorów, kształtów, kolorów i materiałów. Rodzina zlecić może także przygotowanie i dystrybucję klepsydr. Obsługa zakładu zajmie się zabezpieczeniem dekoracji kwiatowych – bogactwo wieńców, wiązanek  i kwiatów zapewnia współpracująca kwiaciarnia, która również zaopatrzy w szarfy z dedykacją. Tło muzyczne też jest możliwe do wyboru z wersji wokalnej i instrumentalnej.

Zakład świadczy usługi zarówno na terenie miasta Myślibórz – zakłady pogrzebowe Myślibórz, jak i na terenie całego powiaty myśliborskiego.

Firma ma doświadczenie w organizowaniu pogrzebów religijnych różnych wyznań jak i świeckich, kiedy prowadzenie uroczystości przejmuje mistrz ceremonii. W zasobach zakładu są wszystkie niezbędne akcesoria pogrzebowe. Do obowiązków ekipy firmy należy również organizacja i czuwanie nad  przygotowaniem konsolacji. Wszystkich żałobników na miejsce dowiezie firmowy autobus, a w czasie trwania uroczystości będzie do dyspozycji rodziny.
W zasobach zakładu są pojazdy specjalne do przewozu zwłok. Karawany wyposażone są w urządzenia zapewniające bezpieczeństwo przewożonych trumien i urn. Doskonale utrzymane auta sprawiają, że uroczystość jest godna i z klasą. Pracownicy mają praktykę w transporcie na duże odległości w Polsce i za granicą kraju.

Na cmentarzu przed uroczystością zostanie fachowo przygotowana budowla podstawy pomnika. Prace ziemne – tj. wykop wymaga znajomości podłoża i jego zabezpieczeniem przed osuwaniem się. Wymurowanie piwniczki pod trumnę czy urnę wykonają specjaliści. Po zakończeniu wszystkich czynności związanych ze złożeniem trumny w grobie na zlecenie klienta zakład zajmie się wykonaniem wybranego pomnika czy krypty.

Siedziba Firmy Pogrzebowej Wrzos

Zakład Pogrzebowy WRZOS Myślibórz posiada swoje biuro przy ul. Celnej 17. Firma jest znana i ceniona nie tylko a terenie Myśliborza, ale również w okolicy.  Pracownicy stale pozostają do Państwa dyspozycji.