Historia Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Zakład pogrzebowy WRZOS ma wieloletnią tradycję. Jego właścicielką jest Małgorzata Hermanowicz. Pomysłodawczyni tego projektu postawiła od początku na profesjonalizm i ugruntowane metodologicznie zasady etyki zawodowej. W kanonie zawodowego kodeksu są empatia, wrażliwość, otwartość, delikatność i umiejętność słuchania. Chwila rozstania z bliskim, który zmarł na skutek choroby, czy odszedł niespodziewanie, zawsze jest trudna do przejścia. Każdy przeżywa to inaczej, bo nikt nie jest przygotowany psychicznie na zakończenie bliskich relacji z kimś, kogo się kocha. W tak ciężkiej chwili potrzebna jest profesjonalna pomoc nie tylko wsparcia czy współczucia, ale w działaniu w celu przygotowania pogrzebu. Na takie czynności przygotowany jest profesjonalny zespół zakładu pani Małgorzaty. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni długiego czasu pozwala zabezpieczyć wszystkie aspekty procesu związanego z ostatnim pożegnaniem. W 2015 roku firma uzyskała Certyfikat CIRF – Innowacja i Rzetelna Firma w efekcie dopełnienia regulaminowych wskazań związanych poziomem zadowolenia klientów i jakości świadczonych usług.

Zakres usług świadczonych przez Firmę Pogrzebową Wrzos

Kompleksowe świadczenie usług pogrzebowych to w przypadku tej doświadczonej wieloletnim działaniem na pomorskim rynku funeralnym firmy oznacza zajęcie się pełną organizacją procesu przygotowania pogrzebu, od momentu zgłoszenia śmierci do zamknięcia grobu. Zakład w ramach współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym świadczy usługi na terenie całego powiatu malborskiego oraz sztumskiego. Szczegóły możecie Państwo sprawdzić, wybierając odpowiedni powiat na podstronie zakłady pogrzebowe pomorskie. Rodzina z chwilą poinformowania zakładu o chęci powierzenia jej kompleksowej obsługi przenosi na pracowników przygotowanych do działania wszystkie formalno – prawne obowiązki, jak również dbałość o wszystkie elementy całej procedury. Na samym początku jest transport zwłok z miejsca zgonu. Nie stanowi żadnego problemu gdzie znajduje się ciało zmarłego. Pracownicy wykonają eksportację z domu, szpitala hospicjum czy miejsca wypadku do chłodni zakładu. Tam zostanie przechowane ciało do chwili przygotowania do pochówku. Potem wyszkolona obsługa zajmie się przygotowaniem ciała do złożenia w trumnie. Przeprowadzona zostanie pośmiertna toaleta i odpowiedni makijaż zgodnie ze wskazówkami najbliższych. W razie potrzeby zastosowane zostaną zabiegi balsamacyjne w celu powstrzymania procesów biologicznego rozkładu. Tanatokosmetyka to obecnie specjalistyczna dziedzina funeralna zajmująca się upiększaniem zmarłych tak, by ich pozytywny wizerunek na długo pozostał w pamięci najbliższej rodziny. Dopełnieniem tych czynności jest dopasowanie właściwego ubrania żałobnego dla zmarłego. Pracownicy po uzgodnieniu z bliskimi wybiorą odpowiednie części garderoby znajdujące się w zasobach zakładu. Tak fachowo przygotowane ciało zostanie umieszczone w trumnie tradycyjnej lub kremacyjnej w zależności, do jakiego rodzaju pogrzebu są prowadzone przygotowania – tradycyjnego czy urnowego. Trumna kremacyjna z reguły zrobiona jest z materiałów dopuszczonych technologicznie do procesów spalania. Dla tradycyjnej inhumacji można wybierać z katalogu trumien dębowych, sosnowych lub innych wybranych rodzajów drewna, o zróżnicowanej gamie kolorystycznej. Naczynia na prochy także występują w różnorodnych kształtach,  kolorach i wykonane z materiałów wielorakich – kamień, metal, drewno czy nowoczesny konglomerat. Pochówek z prochami zmarłego zamkniętymi w naczyniu potocznie zwanym popielnicą może odbyć się w kolumbarium jak i rodzinnym  grobowcu. Firma może zająć się przygotowaniem miejsca pochówku pod grób z trumną jak i z urną poprzez wymurowanie piwnicy ze znajomością sztuki murarskiej.

Ceremonia pochówku może być przygotowana zgodnie z rytuałem świeckim jak i każdego wyznania religijnego. Na stanie zakładu są niezbędne akcesoria wymagane obrządkiem. Na miejscu klient może zamówić właściwe klepsydry. Zakład otwarty jest na specjalne zamówienia wykonania dekoracji kwiatowej w postaci wieńców, wiązanek i pojedynczych kwiatów zgodnie z kolorystycznymi oczekiwaniami łącznie ze stosownymi.

Transport zwłok firma prowadzi na obszarze międzynarodowym jak i całego kraju. Posiada do tego celu doskonale wyposażone pojazdy, aby bezpiecznie i w odpowiednich warunkach sanitarnych przewozić trumny i urny. Na zlecenie równie profesjonalnie zostanie przeprowadzona usługa ekshumacji.

Lokalizacja Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Każdy klient chcący skorzystać z bogatej oferty Zakładu Pogrzebowego WRZOS Malbork może zgłosić się pod adres al. Armii Krajowej 32. Rodzina, która stoi przed koniecznością zorganizowania godnej uroczystości pogrzebu zwrócić się może każdego dnia tygodnia, w święta i niedziele także do dyżurujących wykwalifikowanych pracowników zakładu gotowych zająć się kompleksową usługą.