Idea działania Zakładu Pogrzebowego Wrzos

Projekt zakładający pomoc ludziom cierpiącym po stracie najbliższej osoby powstał na skutek pomysłu Małgorzaty Hermanowicz w 2007 roku. Z chwilą rejestracji firmy w wydziale ewidencji działalności gospodarczej podjęła wyzwanie złamania stereotypu dawnych lat, że posługa zmarłym to praca niewymagająca żadnej specjalnej wiedzy. Postawiła na nowoczesne podejście oparte na empatii i szacunku należnym zmarłemu i jego rodzinie. Ładny samochód, to nie wszystko w ostatniej drodze po śmierci. O klasie uroczystości świadczy całokształt organizacji tej ważnej chwili. Właścicielka zbudowała zakład pogrzebowy, w którym liczy się profesjonalizm w obsłudze wymagającej tak ogromnego wyczucia i umiejętności słuchania pogrążonych w rozpaczy bliskich. Ten żal często pozbawia logicznego myślenia, a do tego ewidentny brak wiedzy o szczegółach związanych z pochówkiem sprawia, że piętrzą się schody nie do przebrnięcia dla zwykłego człowieka. Nikt, kto nie stanął przed takim zadaniem nie ma konkretnej wiedzy – co i jak należy zrobić, jakie czynności trzeba zrobić, co trzeba zaplanować, przewidzieć. Zakład pogrzebowy pani Małgorzaty Hermanowicz wypracował na przestrzeni wielu lat metodykę zawodowej etyki w takim działaniu.

Zakres usług świadczonych przez Zakład Pogrzebowy Wrzos

Wrzos oferuje kompleksową obsługę pogrzebu na terenie dwóch powiatów w woj. pomorskim: malborskiego i sztumskiego. Szczegóły współpracy, oraz informacje, w których gminach możecie Państwo liczyć na wsparcie firmy, znajdziecie na podstronie zakłady pogrzebowe malborski. Jego profesjonalnie przygotowani pracownicy opracują i poprowadzą całość wszystkich czynności związanych z pogrzebem. Wykonają także pojedyncze usługi z tego zakresu. Klient z chwilą wykonania telefonu i poinformowaniu o śmierci kogoś bliskiego całkowicie może zdać się na fachowców. To oni ze szczegółową dokładnością zaplanują kolejne czynności. Poczynając od kwestii prawnych, związanych z załatwianiem wszelkich dokumentów, a kończąc na zamknięciu grobu. Do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie i tak też traktują żądania każdego klienta. Pierwszym etapem jest zabranie ciała zmarłego z miejsca zgonu, niezależnie gdzie ono nie jest, pracownicy są w stanie dokonać eksportacji do zakładu szybko i bezpiecznie. Ciało zostaje dowiezione do zakładowej nowoczesnej chłodni. Tu przebywa w odpowiednich warunkach temperaturowych do momentu przeprowadzenia toalety pośmiertnej. W dzisiejszych czasach ta czynność to nie tylko umycie zmarłego. To umiejętność zastosowania specjalnie dedykowanych środków tanatokosmetyki w celu zabezpieczenia ciała przed normalnymi procesami rozkładu, ale także użycie trików makijażu pośmiertnego w celu poprawy wizerunku zmarłego. Ma to ogromne znaczenie dla bliskich, którzy przy ostatnim pożegnaniu chcą widzieć w ciele leżącym w trumnie kogoś, kogo dobrze znali za życia. Dopełnieniem tych upiększających czynności jest dobranie odpowiedniej odzieży z zakładowego magazynu ubrań żałobnych. Rodzina następnie wybiera trumnę w zależności od pochówku, jaki chce urządzić zmarłemu. Ta decyzja warunkuje jaką trumnę wybrać – czy tradycyjną do inhumacji, czy coraz częściej spotykanego pochówku urnowego. W pierwszym przypadku zdecydować się można na trumny dębowe, sosnowe lub innego drewna, z połyskiem lub bez w jasnych, lub ciemnych kolorach. Przy drugim rodzaju pogrzebu najpierw wybierana jest trumna kremacyjna, a potem kształt, kolor i materiał urny na spopielone szczątki. Pracownicy przygotują i przeprowadzą ten etap z zachowaniem procedur formalnych wymaganych przy kremacji ciała zmarłego. Ossuarium można zamknąć trwale w kolumbarium lub wcześniej wymurowanym grobowcu.

Niezależnie od wybranego rodzaju pochówku profesjonaliści zakładu przygotują każdą uroczystość bez względu na jej wyznaniowy, czy świecki charakter. Posiadają na miejscu wszystkie niezbędne akcesoria. Transport zwłok zakład prowadzi na terenie kraju i w obrębie międzynarodowym. Dysponuje nowocześnie wyposażonymi pojazdami do bezpiecznego przewozu urn i trumien z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Oferta zakładu obejmuje także przeprowadzenie usługi ekshumacji, która wymaga od załogi zakładu specjalistycznej wiedzy i techniki działania obwarowanego przepisami sanitarnymi.

Zlecenia na oprawę florystyczną uroczystości także zostanie wykonane perfekcyjnie i z gustem.

Siedziba Firmy Pogrzebowej Wrzos

Swoje profesjonalne usługi Zakład Pogrzebowy WRZOS Malbork świadczy przy al. Armii Krajowej 32. Pracownicy są tam do dyspozycji przez cały tydzień przez 24 godziny na dobę. Z usługami zgłaszać się tam może każdy z okolic Sztumu, firma posiada biuro również w tej miejscowości. Na wszystkich czeka wyszkolona kadra, gotowa służyć zrozumieniem i fachową pomocą.