Idea działania Firmy Pogrzebowej Wrzos

W Malborku, jak i miejscowości Sztum znany jest w okolicy zakład pogrzebowy WRZOS z wieloletnią praktyką w branży. Tradycje zawodowe sięgają roku 2007 – daty rejestracji firmy w ewidencji działalności gospodarczej w urzędzie miasta. Właścicielka pani Małgorzata Hermanowicz od samego początku wyznaczyła wysokie standardy obsługi klienta. Uznała, że tak delikatna dziedzina związana z emocjami wywołanymi najtrudniejszymi chwilami w życiu człowieka wymaga szczególnego podejścia i wysokiego profesjonalizmu pracowników. Stosowanie zasad etyki zawodowej stały się w okresie praktykowania na rynku najważniejszym miernikiem jakości świadczonych usług. Świadomość, że w obliczu śmierci najbliższych każdy, bez względu na psychiczną wytrzymałość, potrzebuje wsparcia i realnej pomocy wysoce wykwalifikowanych ludzi zajmujących się organizacją pogrzebu jest tu niezwykle istotna. Tak przygotowany zespół zorganizowała właścicielka zakładu. Wewnętrzne procedury wyznaczają kierunki działań w każdym przypadku spersonalizowane i nastawione na satysfakcję klienta. Takie podejście zaowocowało w roku 2015 uzyskaniem Certyfikatu CIRF, właśnie za wysoką jakość świadczonych usług, gdzie za podstawę oceny przyjęto 90-procentowy poziom zadowolenia klientów i firm współpracujących.

Zakres usług świadczonych przez Dom Pogrzebowy Wrzos

Podstawą działania zakładu jest kompleksowe świadczenie usług pogrzebowych. W ramach współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym usługi świadczone są na terenie całego powiaty malborskiego i sztumskiego. Szczegóły możecie Państwo sprawdzić, przechodząc na podstronę zakłady pogrzebowe pomorskie. Wiedza i doświadczenie wyznaczyło ich wysoki poziom i bardzo szeroki zakres. Każda z etapowych usług może być wykonana jako niezależne i odrębne świadczenie.  W cyklu realizacji pełnego zakresu usług, wykwalifikowani pracownicy przejmują wszystkie działania na siebie przy bezustannym kontakcie i wsłuchiwaniu się w oczekiwania klienta. Moment zgłoszenia śmierci stanowi rozpoczęcie świadczenia usługi pogrzebowej. Natychmiast wysłany jest na miejsce pobytu zmarłego specjalny samochód celem przewiezienia ciała do zakładowej chłodni. Jej nowoczesne oprzyrządowanie pozwala na przechowanie ciała w dopasowanej temperaturze do czasu rozpoczęcia przygotowań do pochówku. Wówczas wkraczają specjaliści tanatokosmetologii. Perfekcyjne wykonają pełną toaletę pośmiertną i zastosuję niezbędne kosmetyki do podretuszowania twarzy, by wyglądała korzystnie w oczach bliskich. Jest to dla nich niezmiernie istotne dla zachowania dobrych wspomnień. Potem ciało zostanie odpowiednio ubrane, w wybrną przez rodzinę pośmiertną odzież. Pozostaje tylko wybranie odpowiadającej oczekiwaniom rodziny trumny. Jej rodzaj uwarunkowany jest sposobem przeprowadzenia pochówku. Inną trumnę należy wykorzystać w przypadku pogrzebu tradycyjnego a inną przy urnowym. Do kremacji należy zastosować trumnę kremacyjną z innych  materiałów niż w sytuacji inhumacji. Pierwsza musi być wykonana z takich surowców, które dopuszczone są do procesów spalania w krematoriach przez odpowiednie przepisy. Trumnę tradycyjną wybrać można na miejscu z posiadanych wzorów lub z katalogu spośród dębowych, sosnowych czy z innego drewna wybarwionego na żądany kolor.

Po spopieleniu ciała szczątki złożone zostają w specjalnym naczyniu, którego wzór, kształt i kolor też może być przedmiotem wyboru bliskich. Dostępne są ossuaria wykonane z kamienia, porcelany, metalu czy z nowoczesnego konglomeratu.

Jeśli rodzina wyrazi wolę zorganizowania uroczystości religijnej pracownicy przygotują ją według obrządku dowolnego wyznania jak i świeckiego. Niezbędne to tego celu akcesoria są dostępne na miejscu. Zamówienie wybranych wieńców i innych wiązanek kwiatowych także zrobić można na miejscu, podobnie jak i specjalne dekoracje natrumienne. Każda może posiadać szarfę z intencjonalnym napisem. Oferta zakładu obejmuje również usługę ekshumacji, która obłożona jest specjalnymi przepisami sanitarnymi. Wyszkoleni pracownicy przeprowadzą ją w reżimie higienicznym szybko i dokładnie. Samochody do transportu zwłok na obszarze kraju i europy wyposażone są w najnowsze oprzyrządowania pozwalające na bezpieczny przewóz trumny i urny. Karawany utrzymane są nienagannej estetyce, co czyni uroczystość godną i elegancką.

Główna siedziba Zakładu Pogrzebowego Wrzos Malbork

Profesjonalny Zakład Pogrzebowy WRZOS Malbork znaleźć można w Malborku przy al. al. Armii Krajowej 32. Dyżurują tam przygotowani pracownicy przez całą dobę każdego dnia w tygodniu. Rzeczowa pomoc możliwa jest pod tym adresem telefonicznie i osobistej rozmowy. Właścicielka przykłada szczególną uwagę do rzeczowości w odpowiedziach na pytania klientów.