fbpx
Pogotowie Pogrzebowe
image/svg+xml

łódzkie

Pogotowie Pogrzebowe

Jest Ci smutno i nie wiesz co zrobić, bo straciłeś kogoś bliskiego? Pozwól nam zadbać o Twój spokój. Zadzwoń do nas, my na pewno Ci pomożemy. 801 12 12 12 – całodobowo.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe w województwie łódzkim

Pogotowie Pogrzebowe działa na terenie całej Polski, pod jednym numerem 801 12 12 12 możecie Państwo zgłosić zarówno usługę pogrzebu, jak i transportu zwłok. Doświadczeni oraz zawsze przygotowani pracownicy infolinii przyjmą od Państwa zgłoszenie, które następnie przekażą do odpowiedniego zakładu pogrzebowego. Na terenie województwa łódzkiego z Grupą Pogotowie Pogrzebowe współpracuje Zakład Pogrzebowy NEKROLOG Łódź. Właścicielka Pani Jolanta Kostowska z ogromną cierpliwością oraz zaangażowaniem zadba o każdą Rodzinę, która zwróci się do niej z prośbą o pomoc.

Pogotowie Pogrzebowe w województwie łódzkim

Województwo łódzkie zajmuje centralną część obszaru Polski. Jego powierzchnia wynosi 18 218,95 km2, a liczba mieszkańców 2,45 mln osób, co sprawia, że województwo to zajmuje szóstą pozycję w kraju pod tym względem. Siedzibą władz samorządowych jest miasto Łódź. Województwo dzieli się na 24 powiaty, 177 gmin, na jego terenie zlokalizowane są trzy miasta na prawach powiatu: Łódź, Piotrków Trybunalski i Skierniewice, zachęcamy do sprawdzenia współpracy Pogotowia Pogrzebowego na poszczególnych miastach – zakłady pogrzebowe łódzkie.

Na terenie województwa łódzkiego znajdują się bogate złoża węgla brunatnego, dzięki czemu przemysł węglowy jest mocno rozwinięty. W Bełchatowie mieści się największa w Europie kopalnia węgla brunatnego „Bełchatów”, której odbiorcą jest bełchatowska elektrownia, będąca największą na świecie elektrownią węglową. Łódź, niegdyś znana w świecie z bardzo rozwiniętego przemysłu włókienniczego, obecnie stawia na nowe technologie, branżę IT i AGD. To właśnie w Łodzi światowej klasy firmy postanowiły o wybudowaniu swoich fabryk. Swoją działalność prowadzą tu najwięksi producenci sprzętu AGD: Indesit, Bosch i Siemens. Firma Gilette posiada w Łodzi największą na świecie fabrykę. W rozwój miasta zainwestowała również firma Dell produkująca komputery, a dzięki przedsiębiorstwu Samsung Electronics na terenie miasta powstało Centrum Badań i Rozwoju. Transport drogowy w województwie łódzkim jest silnie rozbudowany i stale się rozwija. Przez miasto przebiega wiele dróg krajowych i ekspresowych. Dodatkowo przebiegają dwie autostrady – A1 i A2. Przez województwo łódzkie przebiega również kilkanaście linii kolejowych. Na obszarze województwa znajdują się 3 lotniska i jeden port lotniczy o międzynarodowym, regularnym ruchu pasażerskim. Port lotniczy Łódź-Lublinek realizuje połączenia w trzech kierunkach do dwóch różnych krajów. Dwa z trzech lotnisk na terenie województwa to wojskowe bazy lotnicze (Tomaszów Mazowiecki i Łaski), trzecie z kolei jest wielofunkcyjnym lotniskiem cywilnym, zlokalizowanym w Piotrkowie Trybunalskim.

Województwo łódzkie jest ciekawym miejscem pod względem przyrodniczym. Na tym obszarze mimo małej lesistości (województwo to jest najsłabiej zalesione w Polsce) istnieje 89 rezerwatów i 7 parków krajobrazowych. Na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, położonego w zakolu rzeki Warty, znaleźć można pomniki przyrody takie jak Góra Świętej Genowefy czy Granatowe Źródła. Do tej kategorii zostały także zaliczone drzewa (lipy, dęby i klony) o rozmiarach pni od 270 do 674 cm. Znaleźć tu można gatunki roślin rzadkich w skali kraju, np. zanokcica skalna czy paprotnica krucha. W parku odnotowano również około 130 gatunków ptaków i kilkanaście gatunków nietoperzy. Ciekawym miejscem wartym odwiedzenia jest również rozległy Spalski Park Krajobrazowy. Został utworzony w 1995 r., by chronić dolinę rzeki Pilicy z najbardziej cennymi przyrodniczo terenami przyległymi. W Smardzewicach, na terenach stanowiących otulinę parku, znajduje się Ośrodek Hodowli Żubrów, którego historia sięga 1934 roku.  Na obszarze parku znaleźć można wiele poza przyrodniczych atrakcji turystycznych, takich jak barokowy zespół kościelno-klasztorny św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela w znanej miejscowości Studzianna. W obrębie parku są miejsca pamięci narodowej związane z II Wojną Światową. Najsłynniejszym jest symboliczny szaniec i pomnik majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Anielinie. W dolinie rzeki Pilicy w miejscowości Inowłódz zwiedzić można ruiny zamku kazimierzowskiego, wybudowanego w XIV wieku, ufundowanego przez Kazimierza Wielkiego. By dopełnić charakterystyki województwa łódzkiego, należy również wspomnieć o najcenniejszych zabytkach tego regionu, wpisanych na prestiżową listę Pomników Historii. Są to: Bazylika Katedralna pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łowiczu, średniowieczny zespół Opactwa Cystersów w Sulejowie, Nieborów i Arkadia – osiemnastowieczne unikatowe w skali Polski i Europy założenie ogrodowo-architektonicznego oraz industrialny układ urbanistyczny miasta Łodzi z przełomu XIX i XX wieku.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe