fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy KOWALCZYK Skierniewice

ul. Kościuszki 1, 96-100 Skierniewice

801 12 12 12

48 832 57 04

Pracownicy dokładają wszelkich starań, aby każda uroczystość pogrzebowa reprezentowała klasę.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Skierniewicach

Herb miasta SkierniewiceSkierniewice to miasto na prawach powiatu, położone w środkowej części Polski, w województwie łódzkim. Jego powierzchnia wynosi 34,88 km2, natomiast liczba ludności to ponad 47 tys. mieszkańców. Na terenie miasta znajduje się bardzo duża ilość hipermarketów, dyskontów oraz sklepów sieciowych, dzięki czemu miasto pełni rolę regionalnego ośrodka handlowego. Przez miasto przebiegają drogi krajowe i wojewódzkie. Niedaleko Skierniewic przebiega także autostrada A2, umożliwiająca dojazd do krajów Europy Zachodniej oraz do Warszawy. W mieście funkcjonuje transport kolejowy oraz lądowisko dla helikopterów.

Na terenie Skierniewic znaleźć można bardzo dużą ilość różnego rodzaju zabytków. Powstały w 1847 roku ratusz, pełniący w czasie II Wojny Światowej funkcję więzienia, reprezentuje styl neorenesansowy. Przy ulicy Łowickiej znajduje się zabytkowa, wybudowana w 1845 roku parowozownia. Innym wartym uwagi obiektem, na terenie Skierniewic jest Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli kościół garnizonowy należący do Dekanatu Sił Powietrznych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Świątynia ta powstała w 1899 roku jako cerkiew wojsk carskich, a w 1936 roku została przebudowana na kościół rzymskokatolicki.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Skierniewice

Polecaną przez Pogotowie Pogrzebowe firmą funeralną na tym terenie jest Zakład Pogrzebowy Kowalczyk Skierniewice. Firma, która od ponad trzydziestu lat zajmuje się kompleksowym przygotowaniem i obsługą religijnych i świeckich ceremonii pochówku. Wieloletnie doświadczenie, wysoka jakość pomocy, solidna praca, sprawiają, że jej usługi cieszą się znakomitą renomą. Kompetentny personel zakładu pomoże Państwu:

  • w ustaleniu wszystkich szczegółów planowanego pogrzebu,
  • zrealizować usługę kremacji lub ekshumacji,
  • w przewozie Zmarłego na terenie całej Polski,
  • a także doradzi w zakresie oprawy florystycznej, muzycznej, logistycznej uroczystości,
  • pomoże w dobraniu koniecznych utensyliów, a także w zaplanowaniu konsolacji.

Dodatkowo świadczą oni kompleksowe usługi grabarskie, związane z przygotowaniem grobów ziemnych oraz murowanych grobowców. Zajmują się liternictwem oraz produkcją i montażem nagrobków wykonanych z najwyższej jakości surowców. Zakład pogrzebowy w Skierniewicach jest również zarządcą Cmentarza Św. Józefa w Skierniewicach. Co za tym idzie, mogą u nich ustalić Państwo wszystkie sprawy administracyjne związane z tą nekropolią.

Cmentarze na terenie Skierniewic

Największą czynną nekropolią na terenie Skierniewic jest Miejski Cmentarz Komunalny mieszczący się przy ulicy Strobowskiej 19. To najmłodszy, otwarty w 1981 roku skierniewicki cmentarz, na którym oprócz kaplicy i kostnicy, znajduje się czynne od 2010 roku pierwsze w powiecie kolumbarium, które ma być docelowo rozbudowywane tak, aby mogło pomieścić 1200 nisz na urny. Pochówki wyznaniowe w Skierniewicach realizowane są również na znajdującym się przy ulicy Kozietulskiego – Cmentarzu Św. Józefa (niegdyś będącym główną komunalną nekropolią miasta). Z kolei Cmentarz Wielowyznaniowy „Strzelba”, Cmentarz Św. Rocha oraz Stary i Nowy Cmentarz Żydowski to już nieczynne nekropolie, które stanowią jedynie miejsce pamięci o poległych tutaj żołnierzach i pochowanych mieszkańcach miasta.

Krematorium w Skierniewicach

W Skierniewicach na chwilę obecną nie ma czynnej spopielarni zwłok. Zakłady pogrzebowe działające w mieście Skierniewice i w okolicach, korzystają w tym aspekcie z usług okolicznych krematoriów. Zapewniają Osobie Zmarłej profesjonalny transport na miejsce spopielenia, wymagane do tego procesu utensylia oraz kompletną dokumentację.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe