Historia Zakładu Pogrzebowego Stolkos A.M. Kostulski

Powstanie Zakładu Pogrzebowego STOLKOS A.M. KOSTULSKI datuje się na 1975 rok. Od tego czasu firma nieprzerwanie udziela wsparcia i pomocy Osobom będącym w żałobie. Gwarancją świadczenia usług na najwyższym poziomie jest ogromna znajomość tematyki związanej z pochówkiem Osób Zmarłych. Faktem jest, że to bardzo szczególna dziedzina działalności. Wymaga od właścicieli i pracowników niezwykłej wrażliwości, a w powiązaniu z empatią pozwala zapewnić właściwą i oczekiwaną pomoc Osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Zadaniem profesjonalnie działającej firmy jest umiejętność wczucia się w potrzeby Rodziny Osoby Zmarłej. Pracownicy na każdym etapie przygotowywania ceremonii uważnie wsłuchują się w życzenia i oczekiwania Rodziny. Każde zlecenie traktowane jest indywidualnie, zważywszy na specyficzne i czasami bardzo różne wymagania Klientów.

Usługi oferowane przez Zakład Pogrzebowy Stolkos A.M. Kostulski

Kompleksowa obsługa pogrzebu realizowanego przez Zakład Pogrzebowy STOLKOS A.M. KOSTULSKI rozpoczyna się od zebrania informacji o wymaganiach Bliskich w sprawie organizacji całości usługi. Pracownicy wypełniają wszystkie formalności w urzędach, kancelarii parafialnej oraz u zarządcy cmentarza, na którym ma odbywać się pochówek. W razie potrzeby w imieniu Rodziny występują o należny zasiłek pogrzebowy do odpowiednich instytucji oferujących tego typu wsparcie. Na każdym etapie organizacji uroczystości zachowują niezbędną dyskrecję oraz oddają szacunek Zmarłemu i jego pogrążonej w smutku Rodzinie. Eksportacja ciała dokonywana jest z miejsca zgonu do certyfikowanej chłodni. Transport odbywa się z każdej wskazanej lokalizacji, niezależnie, czy jest to mieszkanie prywatne, dom opieki, hospicjum, czy inne miejsce. Zakład pogrzebowy dysponuje nowoczesnym samochodem do przewozu trumien i urn, pozwalającym na transport zwłok na terenie kraju oraz na sprowadzenie ciała z zagranicy. Osoba Zmarła do chwili ostatnich przygotowań do pogrzebu przebywa w godnych warunkach w chłodni zakładu. Czynności związane z toaletą pośmiertną przeprowadzają fachowo przygotowani pracownicy zapoznani z dziedziną tanatokosmetyki. Rodzina dokonuje samodzielnie wyboru trumny spośród wielu wzorów. W siedzibie firmy można znaleźć trumny do pochówku tradycyjnego i urnowego. Dostępnych jest wiele modeli i wersji kolorystycznych. Wykonane są z drewna lakierowanego na połysk lub mat. Bliscy mogą zdecydować się na ossuarium kamienne, metalowe, ze zdobieniami lub bez. Firma organizuje uroczystości wyznaniowe, zgodnie z danym obrządkiem religijnym oraz świeckie. Pracownicy realizują także uroczystość z udziałem mistrza ceremonii. Firma posiada w sprzedaży niezbędne utensylia pogrzebowe, takie jak: krzyże, tabliczki nagrobne oraz dewocjonalia. Zakładowa kwiaciarnia przygotowuje dekoracje roślinne według życzenia Rodziny. Wieńce, wiązanki i inne ozdoby kwiatowe mogą zostać zaopatrzone w szarfy ze spersonalizowanym napisem. Muzyczne tło dla godnej uroczystości może zostać przygotowane przy współudziale profesjonalnego trębacza, skrzypka, orkiestry, bądź solistki. Firma przygotowuje i dobiera właściwy tekst z grafiką na klepsydrę lub nekrolog. Dodatkowo pracownicy są profesjonalnie przygotowani do przeprowadzenia usług ekshumacji z uprzednim uzyskaniem stosowanych zezwoleń.

Siedziba Zakładu Pogrzebowego Stolkos A.M. Kostulski

Zakład Pogrzebowy STOLKOS A.M. KOSTULSKI działa w Olkuszu przy ulicy Szpitalnej 22. Pod tym adresem czekają na Państwa kompetentni pracownicy gotowi do działania 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, także w niedziele i święta. Wraz z Grupą Pogotowie Pogrzebowe zakład swoim działaniem obejmuje cały powiat olkuski w województwie małopolskim. Dzięki profesjonalizmowi i bogatemu doświadczeniu firma cieszy się renomą i zaufaniem Klientów. Jest też jedną z najczęściej polecanych firm funeralnych na tym obszarze.