Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Wawer
Zakład pogrzebowy Warszawa Wawer zapewnia natychmiastową pomoc w organizacji pogrzebu i kompleksowe usługi pogrzebowe. Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Wawer 801 12 12 12.
Pogotowie Pogrzebowe to infolinia, na której pod jednym wspólnym numerem telefonu 801 12 12 12 można zgłosić usługę pogrzebu lub przewozu zwłok, z dowolnego miejsca w kraju lub z zagranicy.
Jaki jest rekomendowany przez Pogotowie Pogrzebowe zakład pogrzebowy w dzielnicy Wawer?
Zakład pogrzebowy reprezentujący nas świadczy wspomniane usługi, także na terenie warszawskiej dzielnicy Wawer. Nazwa dzielnicy Wawer pochodzi od „karczmy Wawer”, przy której w 1838 roku powstała kolonia o tej samej nazwie. Powiększająca się osada po licznych perypetiach, związanych między innymi z bitwami wawerskimi w czasie powstania listopadowego, od 1951 roku stanowi jedną z 18 dzielnic miasta stołecznego Warszawa. Znajduje się ona w prawobrzeżnej części miasta i jest największa pod względem powierzchni (ponad 79 km²). Zamieszkuje ją ponad 75 900 osób.
Według Miejskiego Systemu Informacji Wawer dzieli na się na 10 mniejszych obszarów: Marysin Wawerski, Nowy Wawer, Anin, Sadul, Zerzeń, Międzylesie, Radość, Miedzeszyn, Aleksandrów, a także Falenica. Wawer to miejsce idealne do zamieszkania dla osób ceniących spokój, obcowanie z naturą oraz aktywny styl życia. Wielka ilość terenów zielonych na czele z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym, Lasem Sobieskiego oraz Jeziorem Torfy czy też Morskim Okiem, sprawia, że obszar ten często nazywany jest Zielonymi Płucami Warszawy.
Dzielnica ta wyróżnia się także pod względem rodzaju budownictwa. Brak jest tutaj typowych dużych blokowisk czy też rozległych osiedli mieszkaniowych. Króluje tu natomiast niska zabudowa, głównie willowa. Przykładem tego trendu jest teren Anina, zamieszkały (obecnie lub w przeszłości) przez wiele znanych postaci z kręgu kultury, sztuki, a także muzyki. Będąc na terenie dzielnicy Wawer, warto odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, Pałacyk i Park „Mon Plaisir” czy najwyższe wzniesienie na tym obszarze – Górę Lotnika. Opieka zdrowotna stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie, mieści się tu wiele aptek, przychodni oraz szpitali, m.in. Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Kardiologii wraz ze Szpitalem Kardiologicznym oraz Międzyleski Szpital Specjalistyczny.
Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Wawer
Zakład pogrzebowy na terenie dzielnicy Wawer, który świadczy usługi pogrzebowe dla Pogotowia Pogrzebowego to Zakład Pogrzebowy Gralewski. Od wielu lat udziela profesjonalnej, kompleksowej pomocy. Posiada doświadczenie w organizacji pochówków religijnych oraz świeckich. Doskonale radzi sobie na stołecznym rynku funeralnym, dzięki nakierowaniu personelu na oczekiwania Rodzin zlecających pogrzeb. Firma ta specjalizuje się w przygotowaniu pogrzebów tradycyjnych z trumną oraz tych o charakterze kremacji. Ponadto zajmuje się także transportem Osób Zmarłych, w obrębie Warszawy, jak również w innych destynacjach, w kraju i za granicą. Do celów logistycznych, zakład wykorzystuje nowoczesne karawany, kwalifikowanych i doświadczonych kierowców oraz asystentów, którzy gromadzą wymagane dokumenty i zezwolenia.
Priorytetem kadry firmy Usługi Pogrzebowe Gralewski jest dokładne odzwierciedlenie preferencji Rodzin Osób Zmarłych odnośnie charakteru i oprawy pochówku. Pracownicy to osoby doświadczone oraz empatyczne, ich obycie w branży sprawia, że Rodzina nie zostanie sama sobie. Doradzą w kwestii wyboru trumny, urny, odzieży czy krzyża. Zadbają o oprawę logistyczną, muzyczną i florystyczną pogrzebu. Pomogą dopełnić należne kwestie w kościele, u mistrza ceremonii czy zarządcy cmentarza. Dodatkowo w przypadku otrzymania Państwa upoważnienia zajmą się formalnościami związanymi z otrzymaniem należnego zasiłku czy ubezpieczenia.
Jakie są cmentarze w dzielnicy Wawer?
Obecnie wawerskie nekropolie to przede wszystkim położone przy kościołach, cmentarze parafialne. Mają one charakter lokalny i znajdują się w Zerzniu, w Aleksandrowie oraz Falenicy. Natomiast na mapie dzielnicy Wawer można odnaleźć jeszcze wzmiankę o Cmentarzu Żydowskim na Osiedlu Radość oraz o Cmentarzu Ofiar II Wojny Światowej. Pierwszy z nich był miejscem pochówku mieszkającej w okolicy ludności pochodzenia żydowskiego i został zniszczony w czasie II wojny światowej przez hitlerowców, do dnia dzisiejszego uchowały się tam jedynie 4 nagrobki. Drugi z kolei to nieczynny, były cmentarz wojskowy, na którym znajdują się groby 76 ofiar Zbrodni w Wawrze z 1939 roku oraz żołnierzy z I Armii Wojska Polskiego poległych w bitwie o Pragę. Nekropolia ta często nazywana jest również Cmentarzem – Pomnikiem.