Historia Zakładu Pogrzebowego Gralewski

Zakład Pogrzebowy Gralewski świadczy swe usługi na warszawskim rynku funeralnym od pięciu lat, jednak doświadczenie jego pracowników oraz właściciela Pana Roberta Gralewskiego w branży pogrzebowej sięga roku 2003. Od tego czasu bowiem Pan Robert intensywnie szkolił się w zagadnieniach oraz pracował w usługach związanych z pochówkiem osób zmarłych. Dlatego też obecnie Firma Gralewski na pierwszym miejscu, w swojej hierarchii wartości, nie stawia zysku czy chęci pokonania licznej konkurencji, ale przede wszystkim liczy się dla nich dobro klienta. Mając świadomość, że moment śmierci Bliskiej osoby, to bardzo trudny czas w życiu każdego człowieka, pragnie otoczyć rodzinę zmarłego należną troską oraz zrozumieniem, a jemu samemu okazać należną cześć i szacunek. Zarówno właściciel, jak i cały personel firmy, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiedzy oraz wysokiej empatii, potrafią doskonale wczuć się w sytuację osób zlecających pogrzeb. Najpierw poprzez szczegółowe zinterpretowanie oczekiwań rodziny co do rodzaju, charakteru preferowanego pożegnania, a następnie dzięki pomocy w ich realizacji, tak, aby cała ceremonia przebiegła tak, jak tego sobie życzą. Warto zauważyć, że kadra zakładu do każdej osoby potrzebującej pomocy w załatwieniu pochówku bądź sprowadzeniu zwłok podchodzi indywidualnie, starając się spełnić nawet te specyficzne, subiektywne ich prośby i życzenia.

karawany zakład pogrzebowy gralewski warszawa

 

Usługi oferowane przez Firmę Pogrzebową Gralewski

Właściciel Firmy Pogrzebowej Gralewski od początku jej istnienia położył nacisk na fakt, że ma ona świadczyć profesjonalne usługi pogrzebowe o charakterze kompleksowym. Stąd też obecnie zakład zajmuje się całościową obsługą pochówków na terenie stolicy, jej okolic oraz w innych, wskazanych przez rodzinę zmarłego miejscach. Pracownicy firmy posiadają niezbędną wiedzę oraz przeszkolenie, wobec czego mogą skutecznie pomóc w zakresie organizacji ceremonii wyznaniowej lub świeckiej. Nie ma znaczenia także fakt, czy pragną Państwo zorganizować pochówek tradycyjny-ten związany obecnością trumny, czy kremację, bowiem dla pracowników nie stanowi to żadnego problemu. Podczas usługi kremacji zakład korzysta z krematorium Cmentarza Północnego w Warszawie, zlokalizowanego na Wólce Węglowej. Jego niedalekie sąsiedztwo, wysoka jakość usługi oraz krótkie terminy oczekiwania, sprawia, że nie powoduje to naliczenia wysokich, dodatkowych kosztów dla rodziny zmarłego, ani nie wymusza konieczności przesunięcia terminu planowanego, ostatniego pożegnania. Warto zaznaczyć, że gdy decydują się Państwo powierzyć organizację pogrzebu, kadrze firmy Gralewski, otrzymujecie pomoc w załatwieniu wszystkich formalności w urzędach, szpitalach, kościołach i na cmentarzach. Tam, gdzie Wasza obecność nie jest obowiązkowa, pracownicy postarają się uzgodnić niezbędne kwestie (oczywiście zgodnie z Waszą wolą i preferencjami), tak abyście w tym czasie mogli skupić się na spokojnym przeżywaniu żałoby oraz modlitwie. Podczas jednej wizyty w biurze zakładu załatwią Państwo wszystkie sprawy oraz podejmą konieczne decyzje. Na miejscu zapoznać się można z bogatą ofertą dostępnych od ręki bądź na zamówienie trumien, urn, krzyży czy wieńców. Na pewno każdy wybierze tutaj coś odpowiedniego dla osoby zmarłej, bez względu czy będzie kierował się w wyborze ceną, czy rodzajem materiału i sposobem wykonania akcesoriów. Należy zaznaczyć, że katalog dostępnych w firmie rodzajów oraz wzorów trumien (dębowe, sosnowe, białe, metalizowane), urn (drewniane, kamienne, metalowe, kompozytowe, artystyczne, z brązu) oraz wieńców i stroików, dostępny jest również na stronie internetowej zakładu, w wersji online.

stroik na trumnę zakład pogrzebowy gralewski warszawa

 

Zakład Pana Roberta dysponuje własną, zlokalizowaną na terenie firmy, chłodnią oraz kaplicą, w której odbywają się pożegnania osób zmarłych. Jeżeli taka będzie Państwa decyzja, pracownicy Pana Roberta mogą zająć się przygotowaniem i rozwieszaniem klepsydr, zamówieniem nekrologu w miejscowej prasie, załatwieniem spraw u zarządców cmentarzy bądź formalności w ZUS-ie lub KRUS-ie. Ich pomoc okaże się również nieoceniona, jeżeli chodzi o dobór oprawy muzycznej, florystycznej czy fotograficznej całej uroczystości. Co istotne Zakład Pogrzebowy Gralewski posiada w swej ofercie także usługi logistyczne. Zajmuje się transportem osób zmarłych na rynku lokalnym (Warszawa i jej okolice, w ramach współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym zakład działa na terenie dzielnicy Wawerzakłady pogrzebowe Warszawa Wawer), krajowym (cała Polska) oraz międzynarodowym.  Posiada to tego celu niezbędną wiedzę (znajomość procedur oraz przepisów prawa), praktykę oraz wyposażenie techniczne (samochody transportowe) i personalne (doświadczenie kierowcy).

 

Wnętrze karawanu zakład pogrzebowy gralewski warszawa

 

Wszystko po to, aby móc w sposób bezpieczny, z zachowaniem należnego poszanowania oraz czci dla przewożonej osoby zmarłej, dowieźć ją na wskazane miejsce wiecznego spoczynku. Firma posiada niezawodne, nowoczesne i spełniające konieczne wymogi sanitarne karawany oraz busy marki Mercedes. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, dowiezie Państwa rodzinę i znajomych na ceremonię pochówku na cmentarzu, a nawet w miejsce, gdzie odbywać się będzie konsolacja. Kompleksowość usług Firmy Gralewski oznacza, że otrzymacie tutaj Państwo pomoc także w pracach grabarskich, kamieniarskich oraz przy procesie ekshumacji. Personel zakładu, w razie zaistniałej konieczności, przygotuje i wypełni, niezbędne do procesu przeniesienia szczątków dokumenty, zajmie się rozebraniem pomnika, otwarciem grobu, a po zakończeniu całej procedury ekshumacji ponownym montażem nagrobka oraz wykuciem dodatkowych napisów. Wszystko zostanie przeprowadzone dokładnie, rzetelnie, z należnym wyczuciem i empatią oraz wysokiej jakości obsługą.

Siedziba Domu Pogrzebowego Gralewski

Dom Pogrzebowy Gralewski świadczy swe usługi funeralne w systemie całodobowym, przez 7 dni w tygodniu, a także w święta. Zawsze, kiedy zajdzie taka potrzeba, mogą Państwo liczyć na jego pomoc. Bez względu na porę dnia lub nocy, pracownicy firmy zajmą się eksportacją osoby zmarłej z miejsca zgonu do zakładowej chłodni. Zakład Pogrzebowy Gralewski na terenie Warszawy posiada dwa biura. Pierwsze z nich mieści się przy ulicy Ostrobramskiej 72 i czynne jest w dni powszednie od 9:00 do 17:00, kolejne natomiast znajduje się ulicy Łukowskiej 27, a otwarte jest od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00. Warto zaznaczyć, że druga lokalizacja, szczególnie dedykowana jest osobom mającym problem z poruszaniem się, na przykład tym na wózkach inwalidzkich, gdyż siedziba Zakładu tam znajduje się na parterze budynku, wobec czego nie stanowi bariery komunikacyjnej. Firma Gralewski jest reprezentantem Pogotowia Pogrzebowego na terenie warszawskiej dzielnicy Wawer co można sprawdzić tutaj – Zakłady Pogrzebowe Warszawa.