fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy SAMSON Lwówek Śląski

pl. Wolności 10b, 59-600 Lwówek Śląski

801 12 12 12

76 745 70 70

Zakład pogrzebowy Samson zajmuje się profesjonalną organizacją pogrzebów w Lwówku Śląskim.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Lwówku Śląskim

Dzwoniąc pod numer 801 12 12 12 mieszkańcy Lwówka Śląskiego, mogą skorzystać z usług Pogotowia Pogrzebowego. Nasza firma służy pomocą w organizacji pochówku. Po śmierci bliskiej osoby załatwianie wszystkich formalności może być kłopotliwe, dlatego w przypadku otrzymania zgłoszenia pomagamy w wyborze sprawdzonego zakładu pogrzebowego.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Lwówek Śląski

Zakład Pogrzebowy SAMSON Lwówek Śląski jest godnym zaufania zakładem pogrzebowym na tym terenie. Jego renoma i wieloletnie doświadczenie sprawiły, że Pogotowie Pogrzebowe podjęło z nim współpracę. Wspomniany zakład zorganizuje kompleksową uroczystość pogrzebową na terenie miasta i gminy Złotoryja oraz Lwówek Śląski. Oprócz tego jest w stanie zorganizować pochówek na terenie całej Polski. Do realizowanych przez firmę usług należą:

    • transport ciała na terenie kraju i sprowadzanie zwłok z zagranicy specjalnie wyposażonym samochodem marki Mercedes,
    • załatwianie wszystkich formalności pogrzebowych m.in. pomoc w uzyskaniu karty zgonu, zasiłku pogrzebowego, wybranie miejsca na cmentarzu czy uzyskanie dokumentów wymaganych do sprowadzenia ciała z innego kraju,
    • kosmetyka pośmiertna i ubranie Osoby Zmarłej,
    • wykopanie i wymurowanie grobu,
    • zorganizowanie pogrzebu tradycyjnego lub też kremacji,
    • wydrukowanie nekrologów,
    • przygotowywanie wieńców i wiązanek,
    • zapewnienie oprawy muzycznej,
    • organizacja stypy.

Zakład Pogrzebowy SAMSON jako jeden z nielicznych posiada własne prosektorium i kaplicę przedpogrzebową w miastach Złotoryja i Lwówek Śląski. Dzięki temu transport Zmarłego, jak i cały pogrzeb jest znacznie łatwiejszy w organizacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, zakład umożliwia załatwienie formalności w domu Rodziny Zmarłego lub transport do biura.

Lwówek Śląski to miasto leżące na Dolnym Śląsku. Wg spisu z 31.12.2019 roku liczy 8661 mieszkańców i zajmuje powierzchnię 16,65 km². Jest jednym z najstarszych miast Polski. Prawa miejskie otrzymał oficjalnie w 1217 roku, ale osadnictwo na tym terenie sięga aż 1800 roku p.n.e. Był jednym z najbogatszych miast na Śląsku, miał prawo do organizowania targów i jarmarków oraz handlu solą i bicia własnych monet. Lwówek Śląski znany jest z tego, że znajduje się tam „Browar Lwówek”, który jest przypuszczalnie najstarszym browarem w Polsce i jednym z najstarszych w Europie.

Cmentarze w Lwówku Śląskim

Cmentarz komunalny – znajduje się przy al. Wojska Polskiego 19. Zarządcą cmentarza jest Sanikom Sp. z o.o. – Oddział w Lwówku Śląskim. Nekropolia została założona w XV wieku, gdy nastąpiło przepełnienie przykościelnych cmentarzy w mieście. W XVI wieku na jego terenie wzniesiono kościół cmentarny św. Mikołaja. Niestety budowla nie przetrwała do naszych czasów. Została zniszczona podczas wojny 30-letniej przez wojska szwedzkie. W XIX wieku wzniesiono obecną neogotycką kaplicę cmentarną. Na jej ścianach umieszczone są epitafia z XVII i XVIII wieku. Znajdują się one również na bramie głównej cmentarza. Niektóre z nich przeniesiono z kościoła św. Franciszka. W południowej i zachodniej części cmentarza zachowało się wiele starych grobów. W centralnej części cmentarza okazale prezentuje się grobowiec rodziny Hohberg, dawnych właścicieli słynnego lwóweckiego browaru.

Lwówek_Śląski_kaplica_cmentarna_epitafia

 

Cmentarz żydowski – znajdował się przy ul. Oświęcimskiej i zajmował powierzchnię ok. 0,16 ha. Został otwarty 18 stycznia 1815 roku. W związku z ruchami antysemickimi, jakie pojawiły się w Niemczech w dwudziestoleciu międzywojennym, cmentarz został zdewastowany w 1926 roku przez młodzież z jednej ze szkół średnich w Lwówku Śląskim, który wtedy znajdował się w granicach państwa niemieckiego. Krewnym pochowanych na cmentarzu udało się uzyskać zadośćuczynienie za wyrządzone uszkodzenia. Niestety po wydarzeniach z Kryształowej Nocy ostatni Żydzi zamieszkujący Lwówek Śląski wyprowadzili się i cmentarz został bez opieki. Kirkut jednak przetrwał II wojnę światową, ponieważ kupił go miejski ogrodnik, który był jego właścicielem aż do przymusowego wysiedlenia do Niemiec. Następnie cmentarz będący w fatalnym stanie został zlikwidowany. Nie jest pewne, co stało się z macewami i gdzie ekshumowano ciała.

Cmentarz żołnierzy radzieckich – znajduje się przy ul. Staszica i jest najmniejszych cmentarzem w Lwówku Śląskim, ponieważ zajmuje jedynie 0,10 ha. Został utworzony 9 maja 1947 roku.

Cmentarz ewangelicki – znajduje się przy ul. Podgórskiej w Płakowicach, niegdysiejszej wsi, która została włączona do Lwówka Śląskiego w 2000 roku. Zajmuje powierzchnię 1,08 ha. Z wyjątkiem kilku nagrobków, wiele z nich jest już dzisiaj nieczytelnych. Chowani byli na nim mieszkańcy wsi i pensjonariusze pobliskiego ośrodka dla umysłowo chorych.

Krematorium w Lwówku Śląskim

W Lwówku Śląskim ma krematorium, zakłady pogrzebowe działające na terenie miasta, które oferują usługę kremacji ciała, współpracują z krematoriami zlokalizowanymi w okolicy.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe