fbpx
Pogotowie Pogrzebowe
image/svg+xml

dolnośląskie

Pogotowie Pogrzebowe

Jest Ci smutno i nie wiesz co zrobić, bo straciłeś kogoś bliskiego? Pozwól nam zadbać o Twój spokój. Zadzwoń do nas, my na pewno Ci pomożemy. 801 12 12 12 – całodobowo.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe w województwie dolnośląskim

Infolinia Pogotowie Pogrzebowe to miejsce, gdzie pod jednym numerem 801 12 12 12 można zgłosić usługę pogrzebu lub transportu zwłok. Na terenie województwa dolnośląskiego firma współpracuje z wieloma profesjonalnymi zakładami pogrzebowymi. Jednym z nich jest Zakład Pogrzebowy OLIMP Wrocław, który obejmuje swoim zasięgiem całe miasto oraz okoliczne miejscowości.

Pogotowie Pogrzebowe w województwie dolnośląskim

Województwo dolnośląskie położone jest nad rzeką Odrą, w południowo-zachodniej części Polski. Graniczy z Czechami i Niemcami, a liczba jego mieszkańców wynosi 2 900 163. Powierzchnia województwa wynosi 19 946,7 km2. Podzielone jest na 26 powiatów i 169 gmin, z czego 35 gmin to gminy miejskie, 56 to gminy miejsko-wiejskie a 78 wiejskie. Na terenie województwa znajdują się 4 miasta na prawach powiatu – Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych i Wrocław, ostatnie miasto Wrocław jest największym miastem w województwie i jednocześnie jego stolicą. Zachęcamy do zapoznania się z innymi zakładami, które świadczą usługi pogrzebowe na terenie miasta – zakłady pogrzebowe Wrocław.

W województwie dolnośląskim dużą rolę odgrywa przemysł wydobywczy, elektrotechniczny, motoryzacyjny oraz tworzyw sztucznych. Spore znaczenie ma wydobycie surowców skalnych, kruszyw naturalnych, kamieni drogowych, budowlanych, a także rud srebra i miedzi. Na terenie województwa, we Wrocławiu, znajdują się również duże zakłady farmaceutyczne – Hasco-Lek, Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy Gallena oraz US Pharmacia Leki. Dolny Śląsk jest bardzo dobrze skomunikowanym województwem. Przebiega przez nie duża ilość dróg krajowych i ekspresowych m.in. najdłuższa w Polsce autostrada A4, planowana jest również autostrada A18. Województwo to bardzo dobrze prosperuje również pod kątem transportu kolejowego, znajduje się tu wrocławski węzeł kolejowy, łączący 10 linii kolejowych – 9 pasażerskich i 1 towarowy. Funkcjonują tu zarówno linie normalnotorowe, jak i również kolej wąskotorowa. Trasy kolejowe na terenie Sudetów obfitują w obiekty inżynieryjne takie jak tunel w okolicy Wałbrzycha pod górą Mały Wołowiec, czy tunel koło Jedliny-Zdroju, pod górą Sajdak. Głównym lotniskiem na Dolnym Śląsku jest międzynarodowy Port Lotniczy Wrocław, zajmujący 4 miejsce w Polsce pod względem ilości odprawianych rocznie pasażerów. Dodatkowo, na terenie województwa zlokalizowane są lądowiska sportowe i lądowiska.

W tym regionie Polski zaobserwować można bardzo silną tradycję górnictwa, związaną między innymi z obecnością bogatych zasobów skalnych i mineralnych. Odwiedzając Dolny Śląsk, warto zajrzeć do Kopalni Uranu w Kletnie, jak również do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Województwo dolnośląskie obejmuje fragmenty gór sudeckich, przez co jest regionem bardzo atrakcyjnym dla turystów, a bardzo dużym atutem tego regionu jest Śnieżka – najwybitniejszy szczyt Polski i Czech. Dolny Śląsk znany jest również z bardzo dużej ilości zamków – jest ich aż 99, jak również największej w Polsce ilości uzdrowisk. Ciekawostką godną zapamiętania jest wieś Luboszów – to najmniejsza niesołecka wieś w Polsce, położona właśnie na Dolnym Śląsku. Zameldowane w niej są zaledwie dwie osoby. W północnej części województwa mieści się Przemkowski Park Krajobrazowy – to na terenie tego parku znajduje się jeden z najstarszych pomników przyrody – dąb Chrobry. Na terenie parku podziwiać także można 18 gatunków roślin będących pod ścisłą ochroną. Województwo dolnośląskie to z pewnością bardzo ciekawe miejsce, zarówno pod względem gospodarczym, jak i również historycznym, turystycznym i przyrodniczym.

W stolicy województwa, czyli we Wrocławiu podziwiać można wiele zabytków, z czego wyjątkowym na pewno jest Stary Cmentarz Żydowski na ulicy Ślężnej. Cmentarz ten posiada status muzeum – to wyjątkowe miejsce zarówno dla historyków, jak i znawców sztuki – macewy znajdujące się na terenie cmentarza są bardzo bogato zdobione, pełne symboliki a niektóre z pomników zostały zbudowane nawet w rzadko spotykanym stylu egipskim. Jest to miejsce pochówku wielu znanych ludzi zarówno z Polski, jak i Europy. We Wrocławiu znajduje się okazały kościół, wybudowany w stylu gotyckim, będący nie tylko kościołem parafialnym, ale również katedralnym biskupów wrocławskich. Trójnawowa świątynia wyposażona jest w szereg barokowych, bogato zdobionych kaplic, organy i cztery dzwony, największy o wadze 2000 kg, pochodzący z 1921 roku. Pogotowie Pogrzebowe współpracuje z wieloma zakładami pogrzebowymi na terenie całego województwa, tak, by móc służyć pomocą w każdym miejscu.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe