fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ZIELEŃ NOWODWORSKA Nowy Dwór Gdański

ul. 3 Maja 9, 82-100 Nowy Dwór Gdański

801 12 12 12

55 247 21 64

Zakład Pogrzebowy Zieleń Nowodworska w Nowym Dworze Gdańskim pomaga w organizacji pogrzebu.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Nowym Dworze Gdańskim

Grupa Pogotowie Pogrzebowe na terenie Nowego Dworu Gdańskiego współpracuje z Zakładem Pogrzebowym ZIELEŃ NOWODWORSKA ze względu na profesjonalną obsługę Klienta, a także dobrą opinię, jaką może poszczycić się wyżej wymieniony zakład.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Nowym Dworze Gdańskim

Polecana przez nas firma całościowo realizuje usługi pogrzebowe na terenie miasta Nowy Dwór Gdański, a także w całym powiecie nowodworskim. Pracownicy zakładu zajmą się wypełnieniem formalności w Państwa imieniu, dzięki czemu nie będą musieli się Państwo martwić o sprawy urzędowe w tak trudnym momencie. Kadra pozostaje do Państwa dyspozycji całodobowo, przez cały tydzień. Po kontakcie z zakładem pracownicy jadą, aby odebrać ciało Zmarłego i transportują je do chłodni. Następnie przygotowują je do pochówku, wykonując kosmetykę pośmiertną.

Ceremonia pogrzebowa może zostać zrealizowana w tradycyjny sposób lub też poprzez kremację zwłok. Wszystkie akcesoria pogrzebowe, czyli: trumny, urny, krzyże, tabliczki, kwiaty, odzież żałobna, a także dewocjonalia znajdziecie Państwo w ofercie zakładu.

Siedziba firmy Zakład Pogrzebowy ZIELEŃ NOWODWORSKA Nowy Dwór Gdański  znajduje się przy ul. 3 Maja 9. W celu uzyskania większej ilości informacji co do działania firmy zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub złożenia wizyty w biurze firmy.

Nowy Dwór Gdański to liczące 9813 mieszkańców miasto w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim położone nad rzeką Tugą, które zajmuje 5,07 km². Charakteryzuje się nizinnym i płaskim krajobrazem pozbawionym wzniesień, gdyż leży na Żuławach Wiślanych. Kraina ta, w 30% składa się z miejsc położonych w tzw. depresji, czyli w miejscach poniżej poziomu morza.

Miasto otrzymało prawa miejskie we wrześniu 1880 roku. Po I wojnie światowej zostało ono włączone do Wolnego Miasta Gdańska. Po II wojnie światowej znalazło się w granicach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W latach 1945-1948 trwała akcja osuszania Żuław. Wycofujące się oddziały niemieckie, chcąc opóźnić zwycięski pochód Armii Czerwonej, wysadziły w 16 miejscach wały ochronne odgradzające Wisłę, doprowadzając do zalania dużego obszaru Żuław Wiślanych, w tym Nowego Dworu Gdańskiego.

Cmentarze zlokalizowane w miejscowości Nowy Dwór Gdański

W opisywanym mieście funkcjonują dwa cmentarze:

  1. Cmentarz komunalny – umiejscowiony jest na Cmentarnej, obok rzeki Tugi. Jego zarządcą jest Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim. Na południowej stronie cmentarza znajduje się parking. Główna aleja, zaczynająca się od bramy wejściowej, rozwidla się na dwie poboczne. W 2021 roku firma PPH Mariola i Janusz Szalczewscy Sp. J. dokonała dobudowy nowej części cmentarza.
  2. Cmentarz parafialny – znajduje się przy Tczewskiej 51, jest cmentarzem rzymskokatolickim.

Warto wspomnieć o cmentarzu żydowskim założonym w XIX wieku przy ul. Marii Konopnickiej, który został zniszczony w trakcie II wojny światowej. Niestety nie zachowały się po nim żadne macewy (żydowskie nagrobki w formie prostokątnie ustawionej płyty), a na jego terenie obecnie znajduje się osiedle domów jednorodzinnych.

Krematorium w Nowym Dworze Gdańskim

W tym mieście nie funkcjonuje żadne krematorium, jednak zakłady pogrzebowe działające na jego terenie korzystają z krematoriów zlokalizowanych w najbliższej okolicy.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe