fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy OLSZA STANISŁAW Żywiec

ul. Wałowa 5, 34-300 Żywiec

801 12 12 12

602 790 112

Zakład pogrzebowy z Żywca posiada duże doświadczenie w organizacji kompleksowych usług pogrzebowych.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Żywcu

Herb Miasta ŻywiecŻywiec to śląskie miasto na prawach powiatu. Leży w Kotlinie Żywieckiej u złącza rzek Soły i Koszarawy, nad Jeziorem Żywieckim. Na podstawie wykopalisk archeologicznych możemy twierdzić, że tereny miasta były zamieszkiwane od bardzo dawna – już w VI w. p.n.e. Fundamentem Żywca jest wzgórze Grojec wzniesione na 612 m n.p.m., które było już zasiedlone w czasach starożytnych przez Celtów. Niestety duża część zabytkowego miasta została zniszczona i spalona podczas potopu szwedzkiego, gdyż przebiegała tu linia frontu. Nazwa osady pochodzi od słowa „żywić”, tutejsze ziemie obfitowały w urodzaj oraz w mnogą ilość zwierzyny. Żywiec prawa miejskie nabył w 1327 roku.

Najbardziej popularną częścią miasta jest Śródmieście, tu znajdziemy niemalże wszystkie zabytki, a także większość atrakcji turystycznych. Zwiedzając Żywiec, warto zacząć od Starego Zamku, w którym obecnie znajduje się Muzeum Miejskie. Kolejnym ważnym zabytkiem jest tzw. Nowy Zamek, czyli Pałac Habsburgów. W tym pięknym mieście można także zobaczyć:

  • Konkatedrę Narodzenia Najświętszej Marii Panny z XV wieku,
  • Ratusz z końca XIX wieku,
  • a także Park Zamkowy.
  • W piwnicach żywieckiego browaru znajduje się Muzeum Browaru Żywiec, które zostało uruchomione 9 września 2006 roku w okazji 150-lecia Browaru.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Żywcu

Na terenie Żywca i okolic Pogotowie Pogrzebowe zaufało Zakładowi Pogrzebowemu Stanisława Olszy. To firma z wieloletnim doświadczeniem oraz praktyką, dzięki temu organizacja każdego pogrzebu jest dopracowana w najdrobniejszym szczególe. Zakład Pogrzebowy Olsza Stanisław Żywiec służy swą pomocą o każdej porze dnia i nocy, przeprowadzi Rodzinę Zmarłego przez wszystkie etapy związane z organizacją ostatniego pożegnania. Wszelkimi formalnościami związanymi z pochówkiem, które w takim momencie często bywają barierą ciężką do pokonania, także zajmuje się zakład pogrzebowy Pana Stanisława. Wykwalifikowani pracownicy kompleksowo zajmą się organizacją pogrzebu, pomogą dobrać urnę, bądź trumnę, kwiaty, a także wszelkie inne utensylia funeralne w zależności od rodzaju pogrzebu oraz od możliwości finansowych Rodziny. Zakład pogrzebowy Pana Stanisława w Żywcu udziela pomocy i wsparcia wszystkim pogrążonym w żałobie osobom.

Cmentarze w Żywcu

W Żywcu od samego początku Zmarłych chowano na cmentarzach przykościelnych, które znajdowały się np. wokół konkatedry oraz przy kościele św. Krzyża. Obecnie na terenie miasta znajduje się więcej cmentarzy. Są to: Cmentarz choleryczny przy kościele św. Marka, Cmentarz Przemienienia Pańskiego, Cmentarz parafii św. Floriana w Żywcu, Cmentarz w Żywcu Oczkowie, Kirkut w Żywcu Zabłociu.

Krematorium w Żywcu

Obecnie w Żywcu nie ma krematorium, jednak na terenie województwa śląskiego znajduje się kilka firm, które zajmują się spopielaniem zwłok, tak więc zakłady pogrzebowe nie mają problemu z usługą kremacji.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe