fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy STYX Żory

ul. Małachowskiego 70, 44-251 Rybnik

801 12 12 12

601 530 578

Zakład pogrzebowy Styx od lat świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w Żorach.

Zobacz

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Żory

Zakład Pogrzebowy w Żorach ma bogate doświadczenie, które jest gwarancją obsługi na najwyższym poziomie. Usługi pogrzebowe w Żorach można zgłosić pod całodobowym numerem infolinii pogrzebowej – 801 12 12 12.

Żory to miasto na prawach powiatu, które jest położone w województwie śląskim, nad rzeką Rudą. Według ostatnich danych liczyło ponad 62 tysiące mieszkańców, powierzchnia natomiast wynosi 64,59 km². Przez Żory biegnie autostrada A1, która łączy południe z północą kraju. Po roku 1989, kiedy górnictwo zostało objęte restrukturyzacją, miasto zmieniło charakter z przemysłowego na handlowo-usługowy.

Utworzono Żorski Park Przemysłowy, a także podstrefę Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do głównych obiektów zabytkowych miasta należy znajdujący się w śródmieściu gotycki, rzymskokatolicki Kościół Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to najstarszy w mieście, wybudowany w XV wieku kościół farny. Ponadto zwiedzający mogą podziwiać klasycystyczny Pałac w Żorach, z przełomu XVII i XVIII wieku, fragment murów obronnych z XIV wieku, kapliczkę przy ulicy Murarskiej, a także kamienice na rynku. W roku 2014 zostało wybudowane Muzeum Ognia, które jest wyróżniającym się dziełem architektury współczesnej. Na obszarze miasta swoją działalność prowadzi Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego, Kościół Ewangelicko-Augsburski, dziesięć parafii Kościoła Rzymskokatolickiego, Kościół Wolnych Chrześcijan, Kościół Zielonoświątkowy, a także Świadkowie Jehowy.

Pogotowie Pogrzebowe w Żorach

Zakład Pogrzebowy Styx to firma funeralna, która wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem, a także profesjonalizmem. Kompetentny personel dokłada wszelkich starań, aby każdy etap ceremonii został przygotowany z jak najwyższą starannością. Pracownicy są dyspozycyjni dla Klientów przez całą dobę, każdego dnia, niezależnie od tego, czy jest to dzień roboczy, czy święto. Na życzenie Rodziny zajmują się każdą kwestią formalną, reprezentują ją zarówno w urzędach, jak i w kancelariach kościelnych oraz u zarządców cmentarzy. Zapewniają pomoc w uzyskaniu należnych świadczeń i zasiłków.

Usługi pogrzebowe Żory 801 12 12 12

Zakład Pogrzebowy STYX Żory oferuje organizację pogrzebów tradycyjnych, a także urnowych, które poprzedza kremacja ciała. Realizuje zarówno ceremonie świeckie, jak i wyznaniowe – w każdym wyznaniu. Dom pogrzebowy świadczy usługi całodobowego transportu ze wskazanego przez Klienta miejsca. Profesjonalni kierowcy oraz bogate zaplecze techniczne są gwarancją niezawodnej i bezpiecznej eksportacji zwłok, z zachowaniem najwyższych standardów. Zespół profesjonalnych florystów zapewnia wysokiej jakości kompozycje kwiatowe, które są dostosowane do wszelkich życzeń Rodziny. Dbałość o każdy szczegół związany z realizacją ceremonii jest wizytówką firmy. Zaangażowanie pracowników, całkowite skupianie się na potrzebach Klientów i indywidualne podejście do każdego z nich sprawia, że zakład pogrzebowy w Żorach cieszy się zaufaniem i renomą.

Jaki jest najstarszy cmentarz w Żorach?

Najstarszą nekropolią w mieście jest cmentarz żydowski. Został utworzony w 1814 roku. Znajduje się przy ulicy Cmentarnej. Do dziś zachowało się na nim 130 nagrobków. Zespół drzew rosnących na terenie cmentarza objęty jest ochroną. Najnowszą nekropolią natomiast jest cmentarz komunalny zlokalizowany przy ulicy Rybnickiej i Lazurowej.

Czy w Żorach jest krematorium?

Krematorium Sacrum Pamięć i Popiół zlokalizowane jest w Żorach przy cmentarzu komunalnym, pomiędzy ul. Komunalną 7 i al. Armii Krajowej. Posiada dwie sale pożegnań, kaplicę, a także przestrzenie biurowe i dwa pomieszczenia, w których znajdują się piece krematoryjne. Jako jedyne w kraju, krematorium Żory wdrożyło unikalny system nadzoru kremacji oraz wszystkich jego procedur. Na cmentarzu zostało utworzone kolumbarium z alejkami i ławeczkami, gdzie składane są prochy Bliskich Zmarłych. Spopielarnia w Żorach jest jednym z najnowocześniejszych tego rodzaju zakładem w Polsce. Kadra wykwalifikowanych pracowników wyróżnia się profesjonalnym podejściem, a także najwyższym szacunkiem wobec Zmarłych i ich Rodzin.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe