fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

zgorzelecki

Pogotowie Pogrzebowe

Jest Ci smutno i nie wiesz co zrobić, bo straciłeś kogoś bliskiego? Pozwól nam zadbać o Twój spokój. Zadzwoń do nas, my na pewno Ci pomożemy. 801 12 12 12 – całodobowo.

Hej, witamy Cię w powiecie zgorzeleckim

Twoja wizyta zapewne wiąże się z utratą bliskiej osoby. Dokładnie wiemy, jak trudny jest to czas i jesteśmy właśnie po to, by Ci pomóc. Zrobimy wszystko, co możemy, by wesprzeć Cię w dopełnieniu wszystkich spraw związanych z organizacją ostatniego pożegnania Twojego bliskiego.

Firmy pogrzebowe w powiecie zgorzeleckim

Na terenie powiatu zgorzeleckiego istnieją domy pogrzebowe o szerokim spektrum działania, które służą wszelaką pomocą i wiedzą. Oferują wysokiej jakości usługi i z zaangażowaniem oraz empatią pomogą Państwu przejść przez te trudne chwile. Do tych firm możemy zaliczyć: Zakład Usług Pogrzebowych MEMENTO, AARON Zakład Usług Pogrzebowych oraz Dom Pogrzebowy VEDIUS.

Co ciekawego w powiecie zgorzeleckim?

Jest to powiat leżący tuż przy granicy polsko-niemieckiej, został utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą powiatu zgorzeleckiego jest miasto Zgorzelec. Jest to bardzo przemysłowy i gospodarczy region, na jego terenie funkcjonują tak wielkie działalności, jak Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, której powierzchnia odkrywcza wynosi 2487 ha. Znajduję się tam też nowoczesna hala sportowo-widowiskowa PGE Turów Arena, która powstała w 2014 roku. W samym Zgorzelcu położona jest jedna z największych wojskowych nekropolii w Polsce, Cmentarz 2 Armii Wojska Polskiego, który posiada prawie 3500 grobów, na samym cmentarzu znajduję się jeszcze pomnik Orła Piastowskiego wykonany przez Józefa Potępę.

Na terenie całej siedziby powiatu zgorzeleckiego znajduję się, aż 25 zabytków wpisanych w rejestr. Najciekawsze z nich to: kościół pw. Św. Jana Chrzciciela wybudowany w architekturze neoromańskiej w latach 1905-1907. Kolejnym z ciekawych obiektów sakralnych jest kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, będący przykładem czeskiego baroku. W środku kościoła można podziwiać drewniany prospekt organowy z 1682 roku, ambonę i chrzcielnicę z 1783 roku. Cały obiekt kościelny konserwował biskup praski Kaiser. Wokół Mostu Staromiejskiego dominuje monumentalna bryła XIII-wiecznego Peterskirche, czyli największego halowego kościoła w Saksonii. Odbywają się w nim wszelakie koncerty, jest chętnie odwiedzanym miejscem z obydwu stron Nysy.

Kościół w Zgorzelcu

Pogrzeby w powiecie zgorzeleckim

Z uwagi na niewielką odległość powiatu zgorzeleckiego od Niemiec i Czech, wielu mieszkańców wyjeżdża do sąsiadujących państw. Część z nich podejmuje tam pracę, część wyjeżdża w celach turystycznych. Jeśli zdarzy się, że podczas emigracji czy podróży ktoś umrze, zwykle bliscy chcą pochować ukochaną osobę w miejscu swojego zamieszkania, aby móc odwiedzać jej grób i „mieć ją przy sobie”. Wtedy rodzi się potrzeba zorganizowania transportu zwłok. Nierzadko jest to bardzo trudne logistycznie dla rodziny osoby zmarłej, ponieważ wiąże się z koniecznością dopełnienia formalności w obcym państwie, a także w obcym języku. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak bardzo jest to wymagające, również emocjonalnie, dbamy o to, aby rekomendowany przez nas zakład pogrzebowy, zadbał o wszystkie kwestie związane zarówno z transportem, jak i przygotowaniem godnego pogrzebu oraz dopełnieniem formalności za granicą i w kraju.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe