fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Pogotowia Pogrzebowego Zgorzelec

59-900 Zgorzelec

801 12 12 12

Wsparcie i pomoc firmy polecane są kolejnym osobom znajdującym się w ciężkich chwilach po starcie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Zgorzelcu

Herb miasta ZgorzelecZgorzelec jest miastem przygranicznym położonym w województwie dolnośląskim. Według ostatnich danych liczba jego mieszkańców wynosi ponad 30 tysięcy osób, natomiast powierzchnia to 15,88 km².

Do najciekawszych zabytków należą między innymi: zespół parków miejskich, kamienice przy ul. Daszyńskiego, gmach Miejskiego Domu Kultury, zespół budynków dawnego młyna, wieża ciśnień oraz obiekty sakralne. W szczególności wart uwagi jest neoromański Kościół pw. św. Jana Chrzciciela oraz Kościół pw. św. Bonifacego, który pochodzi z lat 1929-1930. Na terenie miasta funkcjonuje pięć parafii Kościoła rzymskokatolickiego, Kościoły protestanckie oraz Zbory Świadków Jehowy. Przez Zgorzelec przebiega Dolnośląska Droga św. Jakuba, która jest odcinkiem szlaku pielgrzymkowego do grobu świętego Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Centrum Zgorzelca, rondo u styku ulic Bohaterów Getta, Okrzei, Daszyńskiego, Staszica i Warszawskiej w Zgorzelcu

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy na terenie Zgorzelca

Na terenie Zgorzelca profesjonalne usługi funeralne we współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym świadczy sprawdzony zakład pogrzebowy. Pracownicy dokładają wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego Klienta. Świadczą kompleksową pomoc w przygotowaniu ceremonii pogrzebowej. Firma realizuje zarówno pochówki tradycyjne z wykorzystaniem klasycznej trumny, jak i urnowe, po uprzednim spopieleniu ciała Osoby Zmarłej. Zakład pogrzebowy ze Zgorzelca specjalizuje się w przygotowywaniu ceremonii wszystkich wyznań oraz uroczystości świeckich. Doświadczeni kierowcy realizują usługę transportu zwłok przez całą dobę, zarówno jeśli chodzi odbiór ciała z każdego wskazanego miejsca w Polsce, jak i za granicą.

Zakład zapewnia szeroki wybór trumien i urn oraz bogatą oprawę kwiatową uroczystości. Doświadczeni floryści funeralni przygotowują wiązanki, wieńce oraz bukiety pogrzebowe ze sztucznych, oraz ze świeżych kwiatów. Kompozycje florystyczne mogą zostać wzbogacone szarfą ze spersonalizowanym napisem. Istnieje możliwość skredytowania wszystkich kosztów dotyczących organizacji pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego. Na życzenie Rodziny zaangażowani pracownicy mogą pomóc również w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z organizacją ceremonii oraz z uzyskaniem należnych świadczeń. Pozostają do dyspozycji Klientów przez całą dobę, każdego dnia w tygodniu, również  we wszystkie niedziele oraz święta. Po otrzymaniu informacji o śmierci bezzwłocznie udzielają pomocy bliskim Osoby Zmarłej. Służą także radą w wyborze niezbędnych akcesoriów pogrzebowych.

Cmentarze na terenie Zgorzelca

W Zgorzelcu mieści się jedna z największych nekropolii wojskowych w Polsce – Cmentarz 2 Armii Wojska Polskiego. Znajduje się na nim 3420 grobów. Na terenie miasta istnieje również zbiorowa mogiła zamordowanych żydowskich więźniów, która pochodzi z czasów II wojny światowej.

Krematorium w Zgorzelcu

W Zgorzelcu nie funkcjonuje żadne krematorium. Wszystkie Osoby decydujące się na usługę spopielenie ciała oraz zrealizowania pochówku urnowego mogą zgłosić się do zakładu pogrzebowego, który współpracuje z Grupą Pogotowie Pogrzebowe. Dzięki temu otrzymają profesjonalną i kompleksową pomoc. Zakład przy współpracy z pobliskim krematorium przeprowadzi proces spopielenia ciała bez konieczności angażowania w to bliskich Osoby Zmarłej. Kompetentni pracownicy zajmą się również skompletowaniem niezbędnej dokumentacji oraz dopełnią wszelkich kwestii formalnych związanych z kremacją.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe