fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy WILCZEK i M. MŁODZIK Zgierz

1 Maja 9, 95-100 Zgierz

801 12 12 12

781 790 601

Pracownicy zajmują się zarówno wymaganą dokumentacją jak i kwestiami technicznymi.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Zgierzu

Herb miasta ZgierzZgierz jest miastem położonym nad rzeką Bzurą w powiecie zgierskim, województwie łódzkim. Powierzchnia miasta wynosi 42,33 km2, a liczba jego mieszkańców sięga ponad 56 tys. osób. Gospodarka, podobnie jak w wielu innych miastach na terenie województwa łódzkiego, opierała się na produkcji tkanin, dzianin, obuwia i podobnych. Obecnie po dawnych fabrykach zostały budynki, miasto skupia się na przemyśle lekkim. Przez teren miasta przebiegają drogi krajowe, ma w nim również początek droga wojewódzka. Zgierz jest skomunikowany z autostradą A2, co znacznie ułatwia kwestie transportu. Przez Zgierz przebiegają dwie linie kolejowe, jest tu także lądowisko sanitarne. W mieście znajduje się wiele zabytków, dawnych fabryk oraz wiele cmentarzy. Niewątpliwie interesującym obiektem sakralnym na mapie Zgierza jest kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wyjątkowym miejscem jest też Plac Stu Straconych – jest to pomnik upamiętniający ofiary egzekucji przeprowadzonej przez Niemców w 1942 roku.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w mieście Zgierz

Każda Rodzina doświadczająca nieuniknionej i bolesnej okoliczności może liczyć na niezawodne wsparcie ze strony firmy Zakład Pogrzebowy Wilczek i Młodzik Zgierz. Firma stawia na innowacje, nie boi się wprowadzać nowych rozwiązań. Każdego dnia dokłada wszelkich starań, by oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego Klienta zostały spełnione w najwyższym standardzie. Zdyscyplinowany i zaangażowany personel pomaga Rodzinom ze wszystkimi formalnościami w urzędzie stanu cywilnego, kancelarii parafialnej, u zarządcy cmentarza, a także występuje w ich imieniu od przyznanie zasiłku pogrzebowego do instytucji takich jak ZUS i KRUS. Firma posiada doskonałe wyposażenie, trumny i urny wysokiej jakości oraz utensylia funeralne w postaci krzyży, zniczy, klepsydr, a także modlitewników. Zakład współpracujący z Pogotowiem Pogrzebowym w Zgierzu posiada specjalistyczne karawany pogrzebowe. Realizuje usługę całodobowej eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, zajmuje się przewozem ciała na terenie całego kraju i poza jego granicami.

Doświadczeni floryści funeralni przygotowują wieńce i wiązanki, profesjonalni muzycy – trębacz, skrzypek lub orkiestra – zapewniają wzruszający nastrój w trakcie pogrzebu. Wykwalifikowany personel przygotowuje Osobę Zmarłą do pochówku, zapewniając jej schludny i nienaganny wygląd, nie tylko poprzez czynności z zakresu toalety i kosmetyki pośmiertnej, ale też dobór odpowiedniej odzieży. Kompleksowa pomoc w obliczu bolesnej straty, świadczona jest z dbałością o detale, z poszanowaniem uczuć i przekonań Rodziny. Zaangażowanie właścicieli i personelu w misję zakładu dało mu miano godnego zaufania na terenie Zgierza i powiatu zgierskiego.

Cmentarze na terenie Zgierza

Na terenie Zgierza mieści się wiele cmentarzy, kilka z nich znajduje się na liście miejskich zabytków. Zlokalizowany jest tu między innymi cmentarz żydowski, założony w 1826 roku. W czasie II Wojny Światowej nekropolia została zdewastowana przez Niemców, a macewy wykorzystano między innymi do utwardzenia dróg. Jednak obecnie teren ten został wypielęgnowany, a w miejscu dawnych grobów znajdują się tablice pamiątkowe. W Zgierzu znajduje się także cmentarz baptystów, jego początki datuje się na koniec XIX wieku. Obecnie grzebani są tam nie tylko katolicy, ale też Świadkowie Jehowy. Kolejną nekropolią wartą uwagi jest cmentarz wojenny żołnierzy Armii Czerwonej – upamiętnia on żołnierzy poległych w walkach o wyzwolenie miasta oraz jeńców.

Krematorium w Zgierzu

Wszystkie zakłady i domy pogrzebowe, które mają siedzibę w mieście Zgierz, współpracują ze spopielarniami spoza terenu miasta. Na terenie Zgierza nie znajduje się żadne krematorium.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe