fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy KALIŃSKI Zawiercie

ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 28, 42-400 Zawiercie

801 12 12 12

780 121 163

Empatyczni i dostępni całodobowo pracownicy służą radą i pomocą.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Zawierciu

Herb miasta ZawiercieZawiercie należy do grupy śląskich miast na prawach powiatu, leży w środkowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Miasto zamieszkuje około 49 tys. osób. Właśnie tu swoje źródło ma rzeka Warta – w dzielnicy Kromołów, a także mniejsza rzeka – Czarna Przemsza, w dzielnicy Bzów. Obie rzeki płynąc dalej, stają się odpowiednio dopływami dwóch głównych rzek Polski Wisy i Odry. Nazwa Zawiercie pochodzi właśnie od rzeki Warty, czyli miejscowości leżącej za Wartą. Historia miejscowości sięga XV wieku, czasów panowania Bolesława V. Wcześniejsze dzieje dotyczą poszczególnych miejscowości, z których na skutek połączenia w procesie urbanizacji powstało Zawiercie.

W mieście prężnie rozwinął się przemysł ciężki, mamy tu hutę żelaza oraz hutę szkła, a także przemysł odlewniczy z odlewnią żelaza. Od niedawna działa również przemysł włókienniczy. Pod miastem znajdują się bogactwa rud ołowiu, cynku oraz srebra, a także śladowe ilości uranu. Zawiercie jest punktem wyjścia dla wielu szlaków turystycznych na centralną część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, z tego względu zasłynęło jako „brama Jury”.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Zawierciu

Pogotowie Pogrzebowe na terenie Zawiercia oraz okolic współpracuje ze sprawdzonym zakładem pogrzebowym. Priorytetem firmy Zakład Pogrzebowy KALIŃSKI Zawiercie jest wykonanie ceremonii ostatniego pożegnania w najwyższej jakości, uwzględniając wszelkie życzenia Rodziny Osoby Zmarłej oraz Jej możliwości finansowe. Wykwalifikowani pracownicy zawsze w indywidualny sposób zaopiekują się Klientem i przeprowadzą go przez wszystkie etapy organizacji pochówku. Pomogą w wypełnieniu wszelkich formalności z tym związanych. Nowoczesny sprzęt, chłodnia, sala pożegnań oraz flota karawanów przyczyniają się do wysokich standardów całej obsługi pogrzebu. Zakład Pogrzebowy z Zawiercia świadczy kompleksowe usługi funeralne. Począwszy od transportu zwłok wyspecjalizowanym sprzętem, doborze urny bądź trumny, odzieży dla Zmarłego, kwiatów oraz wszelkich innych utensyliów funeralnych niezbędnych do godnego pochówku.

Cmentarze na terenie Zawiercia

Najpopularniejszym z cmentarzy na terenie Zawiercia jest cmentarz żydowski w dzielnicy Kromołów. To największy, a zarazem najstarszy i co ważne najlepiej zachowany cmentarz w skali regionu. Kolejnym zabytkowym miejscem jest cmentarz wojenny z I wojny światowej. W mieście znajdziemy także cmentarze parafialne oraz cmentarz komunalny.

Krematorium w Zawierciu

Na terenie miasta niestety nie ma krematorium, jednakże nie ma żadnego problemu z realizacją kremacji Osób Zmarłych. Na terenie śląska działają firmy funeralne, które zajmują się profesjonalnymi usługami spopielania zwłok. Współpracują z nimi zakłady pogrzebowe prowadzące działalność w Zawierciu.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe