fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy AVA Żary

ul. Szpitalna 13, 68-200 Żary

801 12 12 12

68 374 39 60

Zakład Pogrzebowy AVA to najdłużej istniejąca firma pogrzebowa w Żarach.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe na terenie Żar

Herb miasta ŻaryŻary to leżące w województwie lubuskim miasto powiatowe. Zlokalizowane na skraju Wału Trzebnickiego, w polskiej części Łużyc, pomiędzy dopływami Odry – Nysą Łużycką oraz Bobrem. Prawa miejskie uzyskało ono w 1260 roku, a zamieszkiwane jest przez ponad 37 tysięcy osób, głównie w wieku produkcyjnym. Bliskie sąsiedztwo Żar z granicą niemiecką sprawia, że obszar ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich i zagranicznych inwestorów, szczególnie tych związanych z przemysłem metalowym, drzewnym, budowlanym oraz elektrycznym. Do największych atrakcji turystycznych Żar zalicza się:

  • gotycki Zamek Dewinów-Bibersteinów i Pałac Promnitzów, znajdujące się przy ulicy Zamkowej,
  • rynek miasta wraz z budynkiem Ratusza – zobaczyć tam można słynny renesansowy portal,
  • a także fragmenty średniowiecznych murów obronnych Żar wraz z Wieżą Wartowniczą,
  • miejscem godnym odwiedzenia jest również Fara Żarska, czyli barokowy Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • a także Zielony Las, teren rekreacyjny z licznymi trasami pieszymi i rowerowymi oraz zabytkową, kamienną Wieżą Bismarcka i widokową Wieżą Promnitza.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe – Żary

Na terenie całego powiatu żarskiego Pogotowie Pogrzebowe reprezentuje Zakład Usług Pogrzebowych AVA. Firma, której właścicielką jest Pani Urszula Połtyn, już od ponad trzydziestu lat niesie pomoc i wsparcie swym Klientom w kompleksowej obsłudze pochówków Osób Zmarłych oraz przewozie Ich ciał lub prochów w Polsce i za granicą. Wartościami, którymi personel kieruje się w swej codziennej pracy, są profesjonalizm, sumienność, a także szacunek oraz dyskrecja. Zakład Pogrzebowy AVA Żary realizuje pogrzeby wszystkich wyznań oraz uroczystości świeckie, za które odpowiada wykwalifikowany mistrz ceremonii. Wykonuje pochówki o charakterze tradycyjnym, podczas których centralne miejsce zajmuje trumna z ciałem Osoby Zmarłej, oraz te o połączone z wcześniejszą kremacją ciała.

Korzystając z usług tej solidnej firmy, nie muszą Państwo martwić się o to, czy wszystko zostanie dopilnowane i rzetelnie rozliczone. Pracownicy zakładu ustalą w imieniu Rodziny wszystkie sprawy formalne w USC, ZUS, KRUS oraz u administratora cmentarza. Wypłacą przysługujący zasiłek pogrzebowy lub w jego ramach rozliczą bezgotówkowo należność za realizowaną usługę.

Firma świadcząca kompleksowe usługi pogrzebowe w Żarach dysponuje własną chłodnią, profesjonalnymi karawanami, a także autobusem do przewozu żałobników. Kadrę stanowi empatyczny i pełen zaangażowania personel. Pomoże on dobrać niezbędne do ceremonii utensylia: trumny, urny, krzyże, tabliczki, obudowy grobu, jak również odzież dla Osoby Zmarłej. Dodatkowo zadba o oprawę muzyczną i kwiatową uroczystości. Udając się do biura zakładu, będziecie Państwo mogli uzyskać także pomoc odnośnie ekshumacji oraz budowy pojedynczych lub kondygnacyjnych grobowców.

Cmentarze na terenie Żar

Na terenie miasta Żary znajdują się:

  • nekropolie parafialne,
  • cmentarz komunalny – największy w mieście, znajdujący się przy ulicy Szpitalnej,
  • a także nowy cmentarz żydowski, który jest jedyną nekropolią judaistyczną w województwie lubuskim. Znajduje się tam również historyczny Cmentarz Żołnierzy Radzieckich, na terenie którego umieszczony jest pomnik poświęcony żołnierzom Armii Czerwonej.

Krematorium w Żarach

Pomimo faktu, iż obecnie w mieście Żary nie istnieje żadne krematorium, zakłady pogrzebowe Pogotowia Pogrzebowego na tym terenie umożliwiają swym Klientom realizację procesu spopielenia zwłok. Na bazie współpracy z głogowskim krematorium, jego pracownicy przejmują na siebie wszystkie obowiązki i formalności związane z ustaleniem całego przebiegu procedury oraz dowozu Osoby Zmarłej do spopielarni. Jeżeli takie jest życzenie Rodziny Zmarłego, mogą oni także dokonać rezerwacji znajdującej się na miejscu sali pożegnań, aby bliscy mogli w skupieniu i spokoju pożegnać się z drogą sercu osobą.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe