fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy CAŁUN Zakopane

ul. Nowotarska 18, 34-500 Zakopane

801 12 12 12

18 201 20 80

Zakład Ostatniej Posługi CAŁUN zajmuje się kompleksową organizacją pogrzebów od ponad 25 lat.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Zakopanem

Herb miasta ZakopaneZakopane jest miastem położonym w województwie małopolskim, w południowej części Polski. Miasto jest siedzibą powiatu tatrzańskiego i drugim pod względem ludności miastem Podhala, zaraz po Nowym Targu. Miasto liczy ponad 27 tys. mieszkańców, a jego powierzchnia sięga 84,26 km2. Zakopane należy do najbardziej znanych miejscowości turystycznych w całej Polsce. W mieście silnie rozwinięty jest przemysł spożywczy, handel, a także usługi hotelarskie i gastronomiczne. Miasto nazywane jest również „zimową stolicą Polski” z uwagi na duży napływ turystów uprawiających sporty zimowe. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane, do miasta dojeżdża linia kolejowa.

Na mapie Zakopanego można znaleźć wiele zabytkowych budowli, willi, karczm i obiektów sakralnych. Przy ulicy Krupówki 1A znajduje się najstarsza murowana świątynia w mieście – Kościół Świętej Rodziny. W 1847 zbudowano z kolei Kościół Matki Bożej Częstochowskiej, zwany również „starym kościółkiem”. Świątynia znajduje się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, a jej wnętrze zdobią malowidła oraz ludowe świątki. Najstarszym przykładem budownictwa góralskiego na całym Podhalu jest za to Chata Sabały zwana także Chałupą Sabały lub Sabałówką. Jest to dom rodzinny Jana Krzeptowskiego Sabały, polskiego górala, gawędziarza i muzykanta.

Zakopane Krzeptówki, Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Zakopane

Na terenie Zakopanego i powiatu tatrzańskiego, kompleksowe usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego świadczy zakład pogrzebowy z wieloletnim doświadczeniem i tradycjami. Zakład Pogrzebowy CAŁUN Zakopane posiada cenną wiedzę z zakresu branży funeralnej, pozwalającą na organizację pogrzebu ludzi różnych wyznań oraz niewierzących. Zakład ten jest mocno zakorzeniony w miejscowej tradycji. Jednak nie boi się również wdrażać innowacyjnych rozwiązań i dostosowywać pod indywidualne preferencje, nawet najbardziej wymagających Klientów.

Pełen empatii i taktu personel już od pierwszych chwil wyciąga pomocną dłoń do Klienta, oferując mu wypełnienie formalności w urzędzie stanu cywilnego, kościele, a także na cmentarzu. Zakład uznany przez Pogotowie Pogrzebowe posiada specjalistyczne karawany renomowanych marek, dzięki czemu może dokonywać bezpiecznie i sprawnie eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, usługi przewozu ciała na terenie kraju i transportu międzynarodowego. Dodatkowo zakład pogrzebowy zapewnia wszystkim Rodzinom okazałą oprawę kwiatową uroczystości oraz oprawę muzyczną – w wykonaniu doświadczonego trębacza bądź zespołu góralskiego. Firma pomaga Klientom w organizacji konduktu pogrzebowego z udziałem koni.

Zaplecze firmy zostało wyposażone w różnorodne trumny i urny, zarówno tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne – w wersjach z drewna, szkła, kamienia, a także metalu. Firma dysponuje nowoczesną chłodnią, co pozwala obsłudze na profesjonalne przygotowanie Osoby Zmarłej do pochówku i zapewnienie jej schludnej prezencji w dniu ostatniego pożegnania. Zarówno właściciele, jak i zaufany personel,  każdego dnia dokładają wszelkich starań, by wszystkie oczekiwania Rodziny zostały spełnione ze szczególną starannością.

Centrum Zakopanego - Tygodnik Podhalański | Pogotowie Pogrzebowe

 

Cmentarze na terenie Zakopanego

Na terenie Zakopanego mieści się kilka cmentarzy, jeden z nich jest wyjątkowo znany i licznie uczęszczany przez turystów. Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku założony został w drugiej połowie XIX wieku i jest pierwszym zakopiańskim cmentarzem. Na terenie zakopiańskiej nekropolii spoczywa wiele znanych osób. Między innymi polski poeta Kazimierz Przerwa-Tetmajer, czy też Kornel Makuszyński – znany polski prozaik i felietonista. Cmentarz mieści również symboliczny grób Witkacego, a także wiele grobów znanych rodów góralskich, taterników i himalaistów. Na około 500 grobów znajdujących się na terenie cmentarza, prawie wszystkie są uznanymi dziełami sztuki. Wykonane głównie w drewnie, metalu bądź kamieniu, zdobione malowidłami i motywami podhalańskimi.

Krematorium w Zakopanem

W Zakopanem nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok. Wszystkie zakłady i domy pogrzebowe chcące dokonać kremacji Osoby Zmarłej, współpracują w tym zakresie z krematoriami z innych miejscowości niż Zakopane, w województwie małopolskim.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe