fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy OLIMP Żagań

ul. Kożuchowska 3A, 68-103 Żagań

801 12 12 12

68 367 02 80

Zakład pogrzebowy w Żaganiu organizuje pogrzeby, kremacje, transport zwłok.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Żaganiu

Herb miasta ŻagańŻagań to miasto położone w zachodniej części kraju, w województwie lubuskim. Miasto to jest jednocześnie gminą miejską i siedzibą gminy wiejskiej Żagań, a także siedzibą powiatu żagańskiego. Liczba ludności Żagania wynosi ponad 25 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia to 40,38 km2. Miasto jest lokalnym ośrodkiem przemysłowo-usługowym dzięki powstałej w 2003 roku Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Obecnie dominującą rolę w mieście mają przedsiębiorstwa takie jak Bartex ZPCH, czyli firma produkująca różnego rodzaju odzież i tekstylia; Poltops Sp. z.o.o. specjalizujący się w kompleksowym przetwarzaniu wełny i surowców naturalnych; oraz Sunset Textill.

Przez miasto przebiega jedna droga krajowa i dwie wojewódzkie, a także kilka linii kolejowych co sprawia, że miasto ma połączenia z wieloma innymi, dużymi miastami w Polsce. Żagań jest miastem obfitującym w różnego rodzaju zabytki oraz atrakcje turystyczne. Na jego terenie znajduje się Muzeum Obozów Jenieckich, poświęcone martyrologii alianckich jeńców wojennych. Niewątpliwie ciekawym miejscem jest barokowy Pałac Lobkowitzów, wybudowany w latach 1631-1686. Budowlę zdobią różnego rodzaju maszkarony, z którymi związana jest legenda. Według opowieści miejscowych artysta robiący rzeźby zawarł pakt z diabłem, każda rzeźba przybierała przez lata coraz to inne wcielenie demona. Podczas produkcji ostatniego maszkarona, diabeł pokazał swoje prawdziwe oblicze, co sprawiło, że artysta spadł z rusztowania i zmarł.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Żagań

Pogotowie Pogrzebowe w Żaganiu wyróżniło zakład pogrzebowy, który reprezentuje najwyższą jakość świadczonych usług, cenną wiedzę, bogate doświadczenie i niebywały szacunek, zarówno do Osoby Zmarłej, jak i pogrążonej w żałobie Rodziny. Zakład Pogrzebowy OLIMP Żagań dokłada wszelkich starań, by każdy, kto pozostaje w obliczu nieuniknionej okoliczności, zyskał troskę i wsparcie na każdym etapie związanym z organizacją pogrzebu. Zakład pogrzebowy posiada rozbudowaną i stale unowocześnianą ofertę, pozwalającą na zaspokojenie wszelkich potrzeb,  nawet najbardziej wymagających Klientów. Drzwi firmy otwarte są dla każdego człowieka w potrzebie, niezależnie od wyznania, światopoglądu czy też statusu finansowego. Pomocna obsługa bierze na swoje barki wszelkie formalności, jakich należy dopełnić w urzędzie stanu cywilnego, w kościele, u zarządcy cmentarza, jak również w zakresie uzyskania zasiłku pogrzebowego z instytucji takich jak ZUS i KRUS. Personel pozostaje oparciem dla Rodziny w każdej chwili, pozostaje w ciągłej dyspozycji do udzielenia pomocy.

Firma posiada specjalistyczne karawany renomowanych marek, dzięki czemu realizuje usługę eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Katalog usług obejmuje także przewóz ciała na terenie kraju oraz sprowadzenie ciała z zagranicy. Firma posiada także nowoczesną chłodnię, dzięki czemu Osoba Zmarła pozostaje w godnych warunkach do dnia ostatniego pożegnania. Oferta obejmuje szeroki wybór trumien i urn, wykonanych ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. Dodatkowo dostępne są niezbędne utensylia funeralne – znicze, krzyże, tabliczki, a także klepsydry. Zakład bierze na swoje barki kwestię oprawy kwiatowej, muzycznej, a także przygotowuje Osobę Zmarłą do pochówku.

Cmentarze na terenie Żagania

Na terenie Żagania znajduje się niewielka ilość nekropolii. Wartym odwiedzin miejscem jest z pewnością cmentarz wojenny z czasów I i II wojny światowej. Nekropolia jest miejscem spoczynku między innymi 110 jeńców z carskiej armii, a także żołnierzy Armii Radzieckiej poległych w latach 1941-1945. Po tym, jak na terenie cmentarza przeprowadzono modernizację, wiele ciał zostało ekshumowanych i pochowanych w zbiorowych mogiłach. W centralnej części nekropolii ujrzeć można pomnik i tablicę upamiętniającą pochowanych tu ludzi.

Krematorium w Żaganiu

Na terenie miasta Żagań nie ma żadnej spopielarni zwłok, zakłady pogrzebowe oferujące kremację, współpracują w tym zakresie z krematoriami z innych miejscowości województwa lubuskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe