Zakład Pogrzebowy Szczecin – współpraca z Pogotowiem Pogrzebowym

W Szczecinie Pogotowie Pogrzebowe zaufało firmie funeralnej, która od 1998 roku świadczy kompleksowe i profesjonalne usługi pogrzebowe. Zakład Pogrzebowy Horus to jedna z wiodących firm z branży funeralnej w województwie zachodniopomorskim. Indywidualne podejście do każdego Klienta, rzetelna wiedza i wysokie standardy obsługi ukształtowały pozytywny wizerunek firmy. Wizytówką Salonu Usług Pogrzebowych są jego profesjonalni i wysoce wykwalifikowani pracownicy, którzy starają się być oparciem dla bliskich Osoby Zmarłej w tych trudnych chwilach oraz służyć jak najlepszą pomocą.

Sprawdź szczegóły dotyczące zakładu i współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym, przechodząc na podstronę zakłady pogrzebowe Szczecin.

Zakres usług świadczonych przez sprawdzony zakład pogrzebowy w Szczecinie

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego Horus doskonale rozumieją emocje, jakie towarzyszą po stracie ukochanej osoby. Dlatego też starają się pomóc przy realizacji wszystkich formalności, które w tym trudnym czasie mogą stanowić wyzwanie. Na życzenie Rodziny zajmują się m.in. sprawami związanymi z uzyskaniem należnego zasiłku pogrzebowego, a także ustalają niezbędne kwestie w kancelarii parafialnej oraz u zarządcy cmentarza. Towarzyszą Rodzinom na każdym etapie planowania i organizacji pogrzebu, jak również służą swoją pomocą po jego zakończeniu. Zakład pogrzebowy oprócz pogrzebów tradycyjnych w obrządku rzymsko-katolickim, oferuje także ceremonie pogrzebowe innych wyznań, zgodnie z przekonaniami Zmarłego. Dodatkowo realizuje pochówki świeckie oraz ceremonie z oprawą wojskową.

Zakład Pogrzebowy Horus Szczecin - pracownicy zakładu wkładają trumnę do karawanu pogrzebowego

Śmierć jest bardzo trudną sytuacją, wymagająca taktu i delikatności od osób, które są odpowiedzialne za pomoc Rodzinie Zmarłego w zakresie przygotowania pogrzebu. Dlatego priorytetem jest dobór personelu nie tylko pod względem wiedzy i kompetencji, ale również wysokiej kultury osobistej, empatii i gotowości do niesienia pomocy. Wszystkie te założenia spełnia zespół rekomendowanego przez nas zakładu pogrzebowego, który służy pomocą i wsparciem w każdej, nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji związanej z pożegnaniem Zmarłego.

Dzięki całodobowej pracy zakładu możliwy jest natychmiastowy przewóz Osoby Zmarłej z miejsca zgonu do nowoczesnej, zakładowej chłodni, gdzie ciało oczekuje do dnia pochówku. Usługi transportu świadczone są przez firmę zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju. Firma dysponuje nowoczesnym zapleczem samochodowym, spełniającym najwyższe standardy techniczne, jakościowe i sanitarne. Dzięki temu transport zwłok odbywa się w odpowiednich warunkach, z poszanowaniem godności Osoby Zmarłej. W ramach usług transportowych zakład gwarantuje również przewóz uczestników ceremonii pogrzebowej komfortowymi autokarami.

Zakład Pogrzebowy Horus Szczecin karawany pogrzebowe

Dodatkowo pracownicy oferują fachowe doradztwo przy wyborze trumien, urn i pozostałych niezbędnych do realizacji godnego pogrzebu akcesoriów. By usprawnić przebieg uroczystości, salon zapewnia windę i namiot pogrzebowy. Ceremonia pogrzebowa to pożegnanie ze Zmarłym, ale także specyficzny obrzęd, w którego trakcie ogromną rolę odgrywa symbolika i oprawa. Niezwykle istotna w przypadku każdej ceremonii pogrzebowej niezależnie od formy i obrządku  jest zewnętrzna oprawa. Składają się na nią dekoracje florystyczne oraz stosowna muzyka. Niezastąpionym aspektem każdego pogrzebu są kwiaty, które niosą bogatą symbolikę żałobną oraz pełnią funkcję estetyczną. Zakład zajmuje się przygotowaniem oryginalnych kompozycji kwiatowych, stanowiących dekorację kaplicy, grobów, trumien lub urn. Klienci mogą zaopatrzyć się w gotowe wyroby lub złożyć zamówienie na wszelkiego rodzaju dekoracyjne elementy florystyczne. Na prośbę bliskich Zmarłego ceremonię uświetni żałobny repertuar muzyczny w wykonaniu organisty, trębaczy lub solisty.

Zakład Pogrzebowy Horus Szczecin - namiot pogrzebowy, pogrzeb urnowy, urna

Zakład pogrzebowy ponadto zapewnia:

– profesjonalne wykonanie kosmetyki pośmiertnej,

– usługa funeral planning, czyli możliwość zaplanowania własnego pogrzebu,

– przygotowanie i dystrybucja nekrologów zamieszczonych w szczecińskiej prasie, a także sporządzenie klepsydr,

– możliwość zamówienia pamiątkowych obrazków zawierających krótką informację o Osobie Zmarłej,

– prace ekshumacyjne.

Kontakt z zakładem pogrzebowym działającym na terenie Szczecina

Zakład pogrzebowy Horus świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe na terenie miasta Szczecin. Główna siedziba firmy mieści się przy ulicy Ku Słońcu 16. Wysoce wykwalifikowani pracownicy dokładają wszelkich starań, by służyć pomocą i wsparciem w każdej sytuacji, związanej z organizacją pogrzebu. Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności zespół firmy pozostaje w gotowości przez całą dobę, w każdym dniu tygodnia.

Biuro Zakładu Pogrzebowego Horus w Szczecinie