Priorytety Domu Pogrzebowego Helios

Zakład Pogrzebowy HELIOS świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe i niesie pomoc każdej Rodzinie dotkniętej śmiercią kogoś bliskiego. Dzięki wiedzy i doświadczeniu oraz zaangażowaniu pracowników w wykonywanie swoich obowiązków każdy Klient może mieć pewność, że pogrzeb jego najbliższego będzie przygotowany i przeprowadzony z największą starannością oraz szacunkiem dla Zmarłego. Szeroka oferta usług dostosowana jest do każdego, nawet najbardziej wymagającego Klienta, jego potrzeb i oczekiwań oraz pomoc Rodzinie w każdej sprawie związanej z pochówkiem to priorytety działalności zakładu. Zespół pracowników zajmuje się organizacją pochówków zarówno religijnych wszystkich wyznań, jak i w tradycji świeckiej.

Usługi oferowane przez Dom Pogrzebowy Helios

Zakład Pogrzebowy HELIOS usługi dostosowuje indywidualnie do każdego Klienta, tak aby zrealizować jego oczekiwania i potrzeby oraz pomóc w tych trudnych chwilach, kiedy może czuć się zagubiony i niepewny. Kompetentni i sumienni pracownicy pomagają w dopełnianiu wszelkich skomplikowanych formalności albo wręcz wyręczają po stosownym upoważnieniu. Pomoc zaczyna się już na samym początku, kiedy trzeba załatwić sprawy związane z pochówkiem i skompletować niezbędną dokumentację w takich urzędach jak m.in. USC, ZUS czy KRUS. Jeśli jest takie życzenie Klienta, to może on powierzyć zakładowi także wybór i zakup miejsca na cmentarzu oraz dopełnienie wszystkiego w zarządzie cmentarza i kancelarii parafialnej. Wychodząc naprzeciw potrzebom klinetów, zakład współpracuje z lekarzem, kiedy Rodzina ma problem z uzyskaniem karty zgonu, co zdarza się zwłaszcza w tych trudnych czasach coraz częściej. Flota specjalistycznych eleganckich karawanów pozwala na całodobową eksportację ciała z terenu całej Polski i zza granicy. Natomiast uczestnikom ceremonii pogrzebowej zakład zapewnia komfortowy transport autokarowy na cmentarz i do kościoła. Ciało osoby zmarłej przechowuje się w nowoczesnej chłodni w godnych warunkach, tam też profesjonalnie jest przygotowane do pochówku poprzez wykonanie toalety pośmiertnej oraz tanatokosmetyki. W przypadku pochówku tradycyjnego zakład przygotował szereg różnorodnych trumien w wielu wzorach i kolorach. Jeśli natomiast zgodnie z życzeniem samego Zmarłego lub jego Bliskich pochówek ma być poprzedzony spopieleniem zwłok, to do wyboru jest wiele urn na prochy. Tradycyjnym elementem każdego pogrzeby są w tradycji polskiej kwiaty wyrażające miłość, szacunek, smutek i ból. W ofercie zakład ma duży wybór różnego rodzaju klasycznych wieńców i wiązanek, a także bardziej nowoczesnych kompozycji kwiatowych i stroików na trumnę czy urnę.

 

Wieniec pogrzebowy Zakład Pogrzebowy Helios Gryfino

 

Pracownicy biura redagują stosowne klepsydry i nekrologi, a jeśli jest takie życzenie Rodziny, to zamieszczają je również w prasie lokalnej. Podczas pochówku na cmentarzu zakład przygotował specjalny namiot pogrzebowy, który chroni najbliższą Rodzinę przed deszczem lub słońcem. Dodatkowym elementem podnoszącym jakość usługi i ułatwiającym znacząco obsługę jest zastosowanie nowoczesnej windy służącej do opuszczania trumny do grobu. Wynajęcie artystów muzyków, którzy zapewnią oryginalną oprawę muzyczną, może dostarczyć wielu wzruszeń oraz podnieść rangę i indywidualny charakter uroczystości. Wykonanie profesjonalnych pamiątkowych zdjęć z ceremonii pogrzebowej to także jedna z nowych usług, która cieszy się coraz większym uznaniem wśród Klientów. Pomocni w każdej sprawie pracownicy służą też wsparciem w organizacji uroczystej konsolacji w godnym zaufania lokalu, gdzie Rodzina może spokojnie się spotkać i powspominać Zmarłego. Zakład świadczy również fachowe i terminowe usługi cmentarne takie jak renowacja i rozbiórka nagrobków i wiele innych. Jeśli jest taka konieczność lub życzenie Rodziny to doświadczeni pracownicy dokonują ekshumacji zwłok, lub szczątków ludzkich w zgodnych z ustawą terminach od jesieni do wiosny kompletując uprzednio konieczną dokumentację i wszelkie pozwolenia.

Ogromne zaangażowanie całego zespołu pracowników w rzetelne wykonywanie swojej pracy i serce wkładane w pomoc każdej Rodzinie spowodowało, że firma zyskała sobie renomę i szacunek klientów. Każda ceremonia ostatniego pożegnania w ich wykonaniu jest piękna i godna oraz przepełniona szacunkiem zarówno do Zmarłego, jak i jego pogrążonej w żałobie Rodziny.

Siedziba Domu Pogrzebowego Helios

Firma Pogrzebowa HELIOS ma swoją siedzibę w Gryfinie przy ul. Szczecińskiej 2a, gdzie można zlecić i omówić wszystkie szczegóły pogrzebu, a pracownicy firmy są dostępni całodobowo każdego dnia tygodnia.