Kilka słów o Zakładzie Pogrzebowym Helios

Bogata wiedza zdobywana przez lata sumiennej i oddanej posługi na rzecz osób zmarłych i ich pogrążonych w żałobie Rodzin, to znak rozpoznawczy Zakładu Pogrzebowego HELIOS. Zakład, którego drzwi otwarte są dla każdej osoby potrzebującej pomocy, regularnie otrzymuje pozytywne, pełne wzruszeń i podziękowań opinie od Rodzin z terenu województwa zachodniopomorskiego. Właścicieli zakładu oraz ich zaufany personel cechuje wysoka wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, zaangażowanie oraz pełen profesjonalizm przy wykonywaniu zleconej pracy. Zakład Pogrzebowy HELIOS jest gwarantem usługi wykonanej z dbałością o każdy szczegół, pochówku pełnego godności i szacunku, niezapomnianego w oczach Rodziny oraz wszystkich gości ceremonii.

Usługi oferowane przez Zakład Pogrzebowy Helios

Starannie dobrana i oparta na wszechstronnej wiedzy personelu oferta, pozwala na maksymalne odciążenie Rodziny w ciężkim czasie związanym z utratą bliskiej osoby. Wyselekcjonowane usługi zapewniają pomoc na każdym etapie organizacji ceremonii pożegnalnej, włączając całą niezbędną dokumentację z tym związaną. Na podstawie stosownego upoważnienia, obsługa firmy w imieniu Rodziny wypełni wszelkie formalności w urzędzie, kościele, na cmentarzu oraz w instytucjach taki jak ZUS czy KRUS, udzielających zasiłku pogrzebowego osobom, na których barkach spoczywa to niełatwe zadanie, jakim jest organizacja pochówku. Pracownicy zakładu prowadzą fachowe doradztwo przy wyborze trumien, urn, a także różnorodnych akcesoriów funeralnych w postaci nekrologów, krzyży czy tablic. Zakład posiada duże zaplecze florystyczne, gdzie przygotowywane są rozmaite kompozycje kwiatowe, wieńce, wiązanki i stroiki. Nawiązano także współpracę z profesjonalnymi muzykami, którzy zapewniają wzruszającą i niezapomnianą oprawę muzyczną ceremonii na wysokim poziomie. Pracownicy nie pozostawiają Rodziny samej w obliczu organizacji przyjęcia żałobnego – ich pomoc obejmuje także wykonanie uroczystej konsolacji dla gości ceremonii. Zakład podejmuje się wykonania nie tylko pochówków tradycyjnych z użyciem trumny, ale także urnowych poprzedzonych kremacją, ceremonii świeckich i wszystkich wyznań z udziałem Mistrza Ceremonii. Wykwalifikowany i doświadczony personel dokonuje całodobowej eksportacji osób zmarłych z miejsca zgonu, niezależnie od wskazanej lokalizacji.

 

Karawany Zakładu Pogrzebowego Helios Gryfino

 

Przewóz osoby zmarłej może odbywać się na terenie kraju, jak również poza jego granicami – dzięki współpracy z urzędami, ambasadami i odpowiednimi konsulami. Zaplecze zakładu to także flota specjalistycznych karawanów spełniających surowe wymogi techniczne i sanitarne. Samochody dostosowane są tylko i wyłącznie do przewozu osób zmarłych co gwarantuje sprawność i stuprocentowe bezpieczeństwo. Regularnie szkoleni pracownicy dokonują niezbędnych czynności, takich jak kosmetyka pośmiertna, maskowanie plam i zasinień, by osoba zmarła prezentowała się naturalnie i godnie. Ich pomoc to także dobór stosownej i schludnej odzieży dla osoby zmarłej, by prezentowała się szykownie i poważnie. Ponadto, oferta firmy obejmuje współpracę z lekarzem, użyczenie namiotu pogrzebowego w celu zapewnienia kameralnego charakteru podczas ceremonii, wykorzystanie windy pogrzebowej oraz usługi profesjonalnego fotografa. Pomocą dla Rodzin jest także usługa wyboru i wykupienia miejsca na cmentarzu. Całość usług prezentowanych przez zakład, wyczerpująca i starannie dobrana oferta daje każdej Rodzinie pewność, że zostanie otoczona należytą troską, wysłuchana, a wszystkie jej uwagi i życzenia zostaną w pełni zrozumiane i uwzględnione w procesie organizacji ceremonii pożegnalnej bliskiej osoby.

Siedziba Zakładu Pogrzebowego Helios

Z myślą o łatwiejszym dostępie klientów do profesjonalnych usług funeralnych Zakładu Pogrzebowego HELIOS, właściciele przygotowali dwie filie, w których można uzyskać pomoc. Pierwsza mieści się w Gryfinie przy ulicy Szczecińskiej 2A, druga w Szczecinie przy ulicy Władysława Sikorskiego 7. Firma działa całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, również niedziele i wszystkie święta.