Historia Zakładu Pogrzebowego Helios

W obliczu śmierci człowiek często pozostaje samotny, bezradny, z głową pełną myśli i pytań – co dalej? W tak ciężkich chwilach każdej Rodzinie dotkniętej utratą bliskiej osoby przychodzi Zakład Pogrzebowy HELIOS oferujący profesjonalne usługi funeralne. Priorytetem zakładu jest indywidualne podejście do każdego, kto zgłasza się po pomoc. Nieważny jest status finansowy, światopogląd czy wyznanie – ważne jest, by każdy otrzymał pomocną dłoń w momencie żałoby i zagubienia związanego z organizacją ceremonii pożegnalnej. Rodziny z terenu całego województwa zachodniopomorskiego regularnie publikują pozytywne opinie, bo dzięki pomocy firmy uzyskały wsparcie, należytą troskę i zrozumienie ich potrzeb na najwyższym poziomie.

Zakres działania Zakładu Pogrzebowego Helios

Działalność Zakładu Pogrzebowego HELIOS polega na maksymalnym odciążeniu Rodziny z wszelkich obowiązków, które spoczywają na jej barkach w trakcie organizacji pochówku bliskiej osoby. Ilość rzeczy, które należy spełnić, dopilnować i ustalić na każdym etapie jest bardzo duża, dlatego też właściciele zakładu zadbali o to by ich profesjonalny zespół pracowników, mógł wykonać każdą czynność w imieniu pogrążonych w żałobie klientów. Pomoc rozpoczyna się już od pierwszych chwil – na podstawie upoważnienia personel wypełni wszelkie formalności w urzędach, kościołach i u zarządcy cmentarza, na którym zaplanowany jest pochówek. Istnieje także możliwość zlecenia pracownikom wystąpienia w imieniu Rodziny o zasiłek pogrzebowy z instytucji takich jak ZUS czy KRUS. Obsługa zakładu fachowo doradza przy wyborze trumien, urn, a także wszystkich niezbędnych akcesoriów funeralnych takich jak krzyże, tablice czy nekrologi. Zaangażowanie zakładu w misję to także pomoc przy wyborze oprawy kwiatowej ceremonii. Firma przygotowała bogaty wachlarz dekoracji florystycznych w postaci wieńców, wiązanek, stroików i innych kompozycji kwiatowych. Dodatkowo oferta obejmuje oprawę muzyczną w wykonaniu profesjonalnych muzyków. Zakład współpracuje z lekarzem, a wykwalifikowany personel dzięki wielokrotnym szkoleniom pod okiem fachowców dokonuje czynności z zakresu kosmetyki pośmiertnej, maskowania zmian, zasinień czy plam opadowych. Ponadto, firma posiada duży wybór odzieży, dla osób zmarłych dając Rodzinom gwarancję nienagannego i schludnego wyglądu bliskiej osoby w dniu ostatniego pożegnania.

 

Przygotowanie ceremonii pogrzebowej - Zakład Pogrzebowy Helios Gryfino

 

W ofercie znajduje się także usługa całodobowej eksportacji osoby zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji, czy jest to dom, szpital, hospicjum czy ośrodek opiekuńczy. Zakład posiada specjalistyczne karawany dostosowane pod każdym kątem, zarówno sanitarnym, jak i technicznym, do bezpiecznego i sprawnego przewozu osoby zmarłej na terenie kraju. Firma proponuje klientom również sprowadzenie bliskiej osoby zza granicy, współpracując przy tym z konsulami, ambasadami i zagranicznymi służbami. Dodatkowe usługi, jakie zakład wprowadził do wszechstronnej oferty to możliwość uwiecznienia ceremonii pogrzebowej przez profesjonalnego fotografa, a także organizacja przyjęcia żałobnego dla gości pochówku. Firma realizuje nie tylko drogę ostatniego pożegnania w formie tradycyjnej – z wykorzystaniem trumny, lecz także pochówki urnowe oraz ceremonie świeckie i innych wyznań. Drzwi zakładu otwarte są dla każdego klienta niezależnie od wiary czy statusu finansowego. Priorytetem jest kompleksowa pomoc Rodzinie na najwyższym poziomie, ze spełnieniem wszelkich uwagi i dyspozycji z ich strony.

Teren działania Zakładu Pogrzebowego Helios

Kompleksowe usługi funeralne świadczone są przez Zakład Pogrzebowy HELIOS w dwóch lokalizacjach. Personel zakładu pozostaje do dyspozycji Rodzin w Gryfinie przy ul. Szczecińskiej 2A oraz w Szczecinie przy ul. Władysława Sikorskiego 7. Zakład niesie pomoc we wszystkie dni tygodnia, niedziele i święta, niezależnie od pory dnia i nocy. Rodziny otrzymują wsparcie całodobowo.