fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy PIETREK Zabrze

ul. Roosevelta 65, 41-800 Zabrze

801 12 12 12

32 276 31 96

Właściciel Marcin Pietrek od lat stawia na wierność tradycjom i indywidualne podejście do klienta.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Zabrzu

Zabrze jest miastem na prawach powiatu, położonym nad dwiema rzekami – Kłodnicą i Bytomką – w województwie śląskim. Tutaj możesz sprawdzić zakłady pogrzebowe śląskie, które współpracują z Pogotowiem Pogrzebowym. Populacja Zabrza wynosi 172 360 mieszkańców. Miasto Zabrze jest bardzo dobrze skomunikowane, przebiegają przez nie dwie drogi wojewódzkie, trzy krajowe, trasa europejska i dwie autostrady, A1 i A4. W mieście funkcjonuje również dobrze rozwinięta komunikacja miejska organizowana przez Zarząd Transportu Metropolitarnego. W Zabrzu znajduje się także 5 dworców kolejowych. Zabrze jest bardzo atrakcyjną miejscowością pod względem turystycznym. Fani zabytkowych obiektów mogą zwiedzać zarówno obiekty sakralne, obiekty poprzemysłowe, jak i dawne osiedla robotnicze. W dzielnicy Biskupice zwiedzić można kolonię robotniczą Borsigwerke, na której terenie rosną ponad stuletnie kasztanowce. Wart uwagi jest również pełen symboliki Kościół pw. Św. Józefa, wybudowany w stylu modernistycznym. To jeden z ciekawszych obiektów sakralnych na ternie Śląska, wybudowanych w tym stylu. Przez miasto przebiegają również szlaki turystyczne, m.in. czerwony Szlak Husarii Polskiej oraz tematyczny Szlak Zabytków Techniki Województwa śląskiego.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Zabrzu

Profesjonalne usługi pogrzebowe dla Pogotowia Pogrzebowego świadczy zakład z wieloletnim doświadczeniem. Priorytetem firmy jest wykonanie ceremonii ostatniego pożegnania z najwyższym majestatem i uwzględnieniem wszelkich uwag osoby zmarłej i jej Rodziny. Misją zakładu jest przeprowadzenie klienta przez wszystkie etapy organizacji pochówku z troską i szacunkiem.

Personel chętnie doradzi przy wyborze trumien, urn, akcesoriów pogrzebowych. W ofercie firmy znaleźć można szeroki wybór dekoracji florystycznych, tj. wieńców, palm nagrobnych, wiązanek. Pracownicy firmy profesjonalnie świadczą usługi przygotowania ciała do pogrzebu, które obejmują mycie osoby zmarłej, kosmetykę i ubiór. Dodatkowo, na życzenie klienta Zakład Pogrzebowy PIETREK Zabrze zorganizuje oprawę muzyczną ceremonii, a także zajmie się skompletowaniem wszystkich niezbędnych dokumentów. Firma posiada wysokiej klasy, ekskluzywne karawany dostosowane do przewozu osób zmarłych. Zakład Pogotowia Pogrzebowego w Zabrzu prowadzi swoją działalność całodobowo.

Cmentarze na terenie Zabrza

Na terenie Zabrza nie ma wielu cmentarzy. Przy ul. Cmentarnej znajduje się kirkut żydowski o powierzchni ok. 2.2 ha. Cmentarz ten wyjątkowy jest z powodu umiejscowienia macew, bardzo skromnych i małych, obok monumentalnych, bogato zdobionych grobowców rodzinnych. Część cmentarza jest wprawdzie zdewastowana, a część nagrobków skradziono, jednak zachowało się ok. 500 macew w dobrym stanie, wartych odwiedzenia.

Krematorium w Zabrzu

Na terenie Zabrza nie działa żadna spopielarnia zwłok – realizacją kremacji osób zmarłych zajmują się inne znajdujące się na terenie śląska krematoria, z którymi współpracują zakłady pogrzebowe działające na terenie Zabrza.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe